de brasserie vol Onderzoek nodig naar dodenwegen zeeland 125 1T> Skihal wacht op nieuwe vergunning Voorwaardelijke taakstraf voor ontucht met minderjarig meisje o;> Ziekenhuis decor voor twee Zeeuwse filmers vrijdag 3 augustus 2012 foto Lex de Meester Domburg en is daarmee een soort veteraan, omdat het personeel elk jaar voor het overgrote deel be staat uit scholieren en studenten. De pizzaverkoop onderstreept haar indruk. De meest verkochte pizza's zijn de goedkopere hawaï en de salami. Ze zijn net onder een tientje. Duurdere varianten worden minder vaak besteld. Deze woensdagavond lijkt het te warm voor zware kost. Tamara en haar Pool se collega Krysztof bakken 70 piz za's en 47 pannenkoeken. Dat aan tal verbleekt bij de drank- en ijsver koop: 236 verkoelende coupes wor den verorberd. „Het is onvoorspel baar in de horeca. Gisteren ver kochten we 136 pizza's en 22 pan nenkoeken", zegt Robbers. Op hoogtijdagen als deze is hij vliegen de keep. Hij dekt een tafel, schenkt koffie in, bakt een pannen koek en instrueert personeel. „Ruim even die tafel af, wil je." Als een collega plots ziek, zwak en misselijk wordt, laadt hij het slacht offer in de auto om zich naar de huisarts in Oostkapelle te spoe den. Eenmaal teruggekeerd blijkt er een stroomstoring in De Parel. „Ik mag hopen dat dat geen in- door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Melanie Schultz van Haegen (Verkeer) moet een onderzoek doen naar de veiligheid van de wegen van Zee land naar Rotterdam. Duidelijk moet worden waarom op de N57 en N59 zoveel dodelijke ongeval len plaatsvinden en wie verant woordelijk is voor de inrichting en het onderhoud van de wegen. Dat vindt D66 in de Tweede Ka mer. Kamerlid Magda Berndsen heeft vragen gesteld aan minister Schultz. „Het aantal verkeersdo den gaat al jaren omlaag. Wel zie je dat op tweebaans wegen de meeste dodelijke ongevallen plaats vinden. Ik wil weten hoe het pre cies zit met de verkeersveiligheid van de wegen op Goeree-Overflak- kee; de verbindingswegen van Zee land naar Rotterdam." Berndsen wil van de minister meer duidelijkheid over de onge- vallencijfers. Hoeveel en wat voor ongelukken vinden er plaats, hoe veel gewonden en doden vallen er bij, hoe verhouden die cijfers zich tot andere regio's en vallen de N57 en N59 daarbij uit de toon? Dat laat zich overigens slecht in statistieken vastleggen, liet het Re gionaal Overleg Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) eerder aan de PZC weten. Alleen van dodelijke ongevallen zijn redelijk betrouwba re gegevens beschikbaar. Aanrijdin gen met letsel of blikschade wor den niet goed geregistreerd. Bernd sen vraagt zich af of het klopt dat op hele stukken weg de straatver lichting ontbreekt en dat er op het grootste deel van Goeree-Overflak- kee geen vangrails zijn. „Ik wil een complete analyse. Want er zijn ge noeg andere wegen die ook niet verlicht zijn en waar minder onge lukken gebeuren." Ze vindt dat de minister moet uit leggen of dat komt door beperkte afstemming tussen overheden over inrichting, aanleg en onder houd. „Bij wie moet je zijn als het bijvoorbeeld gaat om het verbete ren van de verlichting?" Als blijkt dat problemen ontstaan omdat er te veel overheden over gaan, moet de minister ingrijpen, vindt Berndsen. „Zeker omdat ik hoor dat het om Rijkswegen gaat." Samenwerking tussen Zuid-Hol land en Zeeland zou volgens haar kunnen. „Maar als het Rijkswegen zijn, moet de minister aangeven hoe ze de wegen veiliger denkt te gaan maken." Bram wint de Nintendo DS vloed heeft gehad op de show van Magic Unlimited?", vraagt hij be zorgd. 'Gelukkig niet', klinkt uit zijn mobieltje. Er is slechts één groep uitgeknald. „Ja maar, kijk het wel goed na hoor!" Waar kok Mario in De Zeester zo langzamerhand zelf gaar is - „het is hier echt een sauna" -is het spitsuur in de keuken van 't Speel kwartier voorbij. Kok Krysztof blaast even uit. Zijn armen zitten onder de bruine brandplekken. Ge tuigen van haastige spoed aan het fornuis „Je raakt wel eens de pan nenkoekenoven of je krijgt spette rend vet op je armen." Leuk werk? „Ja, het betaalt naar Poolse begrip pen goed. Domburg is ook 'a nice place to be'. Het is vijf minuten lo pen naar het strand." De 'master in administration' en trotse bezit ter van 'alle rijbewijzen' kan in ei gen land zo aan de bak komen. „Alleen betaalt dat nog steeds min der dan de horeca op Hof Dom burg. Maar ja, elk jaar krijg ik hier hetzelfde loon, terwijl alles in Hol land duurder wordt. Zo teer je in." Krysztof gaat even een praatje ma ken met de Poolse Anna, die de he le avond alleen in de spoelkeuken de vaat doet. Achterin de brasserie klinkt gejuich. Bingo! Goed voor een dekbed. De Nintendo DS - het prijsje waar iedereen op zit te vlas sen - valt toe aan de tienjarige Bram. Hij is iets van blij. „Ik heb er al een, maar eentje erbij is na tuurlijk leuk." De bingo zit erop, 't Speelkwartier stroomt leeg. Op het terras bekijkt Robbers de kassa-uitdraai. „We hebben goed verkocht hoor. Heel, heel veel ijs. Ik ben tevreden." Hij geeft serveerster Willemijn een kneepje in de hand. „Goed ge daan, meisje!" Ze heeft niet geflo ten, maar nog wel steeds rode wan getjes. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 20-jarige Rotterdammer na een eis van een taakstraf van 120 uur een voorwaardelijke taakstraf opge- legd. Een minderjarige Rotterdammer werd conform de eis vrijgespro ken. Een derde Rotterdammer (21) komt later voor de rechter. De 20-jarige werd schuldig bevonden aan het plegen van ontucht met een 13-jarig Vlissings meisje. Een en ander vond op 31 mei 2010 plaats in haar woning. Dat zij ook door de Rotterdammer zou zijn verkracht, achtten zowel de offi cier van justitie als de rechtbank wegens onvoldoende bewijs niet bewezen. Opslag voor bedrijf en particulier VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis in Vlissingen was donderdagmiddag het decor voor de opnamen van de korte speel film 'Bijna de liefde' van de Zeeuw se filmmakers Naftalie Vader en Rob Dollenkamp. Zij werden gese lecteerd door de Middelburgse Stichting Cavak om hun ideeën voor een korte speelfilm te realise ren. De film is een van de drie filmprojecten die strijden om De Gouden Zeester. De psychologische thriller gaat over Alex die gaat trouwen met Iris. Na afloop van zijn vrijgezellen feest veroorzaakt hij echter een aanrijding. Filmmaakster Naftalie Vader was blij met de mogelijk heid om 'realistische' opnamen te maken in het Vlissingse zieken huis. Stichting Cavak (Centrum voor Audiovisuele AmateurKunst) geeft amateur- en preprofessionals vanaf 16 jaar de kans om kennis te maken met het maken van een- korte film (fictie). De film gaat 29 oktober film in pre mière in CineCity in Vlissingen. BIJ NADER mÊÊÊÊÊi In het artikel over de nieuwe truck voor de Voedselbank Walcheren staat een verkeerde naam vermeld van één van de sponsoren. Er is 7500 euro bijeengebracht middels een paasactie van de Lionsclub Middelburg, en niet de Lionsclub Walcheren. door Henk Boot TERNEUZEN - Uiterlijk 15 augustus hoopt eigenaar Olivier Beherman de nieuwe exploitant van de ski hal en het horecagedeelte daarvan in Terneuzen te kunnen presente ren. Dat is twee weken later dan voorzien. Het wachten is nog op een exploi tatievergunning die de gemeente Terneuzen moet afgeven. Dat kan pas nadat het Openbaar Ministerie groen licht heeft gegeven. In het kader van de Bibob-wetgeving wordt de financiële handel en wan del van kandidaat-exploitanten doorgelicht. Zo willen de autoritei ten voorkomen dat duistere figu ren in de horeca of het vastgoed hun slag slaan. De kans dat Nicky Broos van Ski Dome uit Rucphen de nieuwe ex ploitant wordt, is flinterdun. Aan zijn deskundigheid wordt door nie mand getwijfeld. Maar volgens Be- herman is zijn liquiditeitspositie brozer dan die van twee andere, Vlaamse, gegadigden. De beste papieren zou projectont wikkelaar Tom Leyers hebben. Die heeft naar eigen zeggen al een ge sprek met de gemeente Terneuzen gehad over de exploitatievergun ning voor de voormalige Snow Ba se-skihal in Terneuzen. Hij zou in zee willen gaan met de Vlaamse skileraar Robert Blanchard, voor de skitechnische aspecten van het beheer van de hal. Leyers hoopt, net als Beherman, dat de gemeente ook kiest voor verdere ontwikkeling van winkelfa ciliteiten in de Koegorspolder na bij de skihal. „Dan kunnen we van de exploitatie echt een succes ma ken", aldus Leyers. Hij wil zich, zegt hij, niet alleen op de lokale, maar ook op de Vlaamse en Bra bantse skimarkt richten. West-Brabander Broos is zwaar te leurgesteld dat hij door Beherman afgeserveerd lijkt te zijn. „Ik voel me genaaid. Het staat hem vrij om te ldezen wie hij als exploitant voor de skihal wil aantrekken. Maar hij heeft me wel altijd voor gehouden dat hij met mij in zee wilde gaan in Terneuzen", aldus Broos. Het steekt hem dat zijn liquiditeits positie nu in het openbaar wordt genoemd door Beherman. „Daar mee schendt hij mijn vertrouwen. Ik heb net tien miljoen geïnves teerd in nieuwbouw in Rucphen. Niet gek in deze tijd van crisis, lijkt me." Broos zegt van geen nieuwe deadline te weten. „Vreemd, ik voel me aan het lijntje gehouden". Olivier Beherman ontkent dat hij Broos heeft toegezegd dat hij de nieuwe exploitant wordt van de te heropenen skihdl in Terneuzen. „Hij was slechts een van de kandi daten die me een voorstel heeft ge daan, waar flink wat haken en ogen aan vastzaten die nader over leg vergden." Broos ging daarna met vakantie en besprekingen met andere partijen gingen door, aldus Beherman. Broos wist dat er andere gegadig den waren, stelt Beherman. Broos van zijn kant baalt. Hij zegt van Be herman te hebben begrepen dat die gesprekken met andere kandi daten 'slechts voor de bühne' wer den gevoerd. „Nu lijkt het erop als of mijn voorstel is gebruikt om daarmee sterker te staan in onder handelingen met anderen." Kok Krysztov maakt pizza's (I). Serveerster Willemijn heeft het warm (r).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25