at ma-mm 'Wow, die wil ik ook één bij ons in de tuin' 221 zeeland Winkelcentrum ontruimd na brand Joop van Weele Krijger/Faasse pakken winst in Westkapelle Groove to Chill dancefeest in Timmerfabriek vrijdag 3 augustus 2012 aggga»«»»frm^^gazs!aiZK3ggtasagggiS3g&»«cg5gfi%gjS8S5s door Luc Oggel GOES - Winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid is donderdagochtend ontruimd vanwege een brand die woedde bij het in het complex ge vestigde Chinees-Indisch restau rant Golden House. Het nog niet zo heel lang geleden (deels) verbouwde winkelcentrum herbergt tevens een supermarkt (met drogisterij en reisbureau) snackbar, boekhandel, kledingwin kel, kapsalon en bloemist Zij heb ben bijna allemaal rookschade op gelopen en sommige winkels kun nen voorlopig nog niet open. Er is niemand gewond geraakt. Het vuur onstond rond half elf 's och tends in de keuken van Golden House. Omdat het om een winkel centrum ging, werd vrij snel opge schaald naar grote brand en ruk ten de hulpdiensten massaal uit. Vanwege de rookontwikkeling werd het hele winkelcentrum, waar op dat moment tientallen mensen aanwezig waren en de bo- vengelegen woningen ontruimd. Het vuur was vrij snel onder con trole. Het is nog niet bekend of er schadelijke stoffen zijn vrijgeko men. Er zit geen asbest in het com plex verwerkt, liet de gemeente Goes weten. Volgens eigenaresse Guoyu Ji van restaurant Golden House ging er rond half elf iets mis in de keuken, waarna de koks in paniek raakten. Zij was zelf op dat moment niet aanwezig. „Het is zo vaak loos alarm, maar dit keer helaas niet." Hoe groot de schade is en wan neer het restaurant weer open kan, weet ze niet. Het winkelcentrum zelf werd don derdag in de loop van de middag weer vrijgegeven. De Voedsel- en warenautoriteit heeft bekeken wel ke levensmiddelen nog konden worden verkocht of niet. Mede werkster Gré Steijvers van snack bar 't Hapje liet weten dat ze alles kan weggooien. „Het was hier hele maal mistig binnen." Supermarkt Dirk van den Broek liet de klanten enkele uren na de brand weer binnen. Medewerkers informeerden buiten de super markt en op de parkeerplaats men sen die nietsvermoedend bood schappen kwamen doen. door Rian Janse WESTKAPELLE - De sjezenrijders kregen woensdagavond te maken met zowel regen als zon. Het echt paar Diny Krijger en Krijn Faasse liet zich niet van de wijs brengen en pakte de winst. Dertien combinaties verschenen aan de start. In totaal konden er 76 ringen gestoken worden tijdens de ze wedstrijd. Twee koppels kwa men hier wel erg dichtbij. Diny Krijger en Krijn Faasse staken 75 ringen, evenals dochter Patty en vader Helm Brouwer. Een kamp moest uitwijzen wie uiteindelijk de beste was. Op de 26mm-ring be wees het koppel Krijger/Faasse nog altijd erg goed te kunnen pres teren. Óp deze ring versloegen zij het koppel Brouwer, waardoor zij zich de kampioen mochten noe men. Ria en Kees Minderhoud leg den beslag op de derde plek. Er werd ook nog een boerenronde gereden. Hierbij wisselen boer en boerin van functie. De boer mag dan steken, terwijl de boerin de rmgriMen SIKA EGALISATIE, ENCI CEMENT, KNAUF GIPSEN, BEAMIX MORTELS VOLOP VOORRADIG Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164 - 242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl 'Dit jaar doen ook alle bedrijven op het vliegveld mee en is het dus breder dan alleen on ze open dag. Behalve voor het verleden is er nu ook aandacht voor het heden' Vliegveld Midden-Zeeland is drie dagen lang een toeristische trekpleister tijdens de Zeeuwse Luchtvaartdagen. Promotie van de luchtvaart en het vliegveld is het belangrijk doel. „Veel men sen weten niet eens dat hier een vliegveld ligt." door Maurits Sep Twee peuters die het vliegveld even buiten Arnemuiden oplopen, slaan meteen de hand jes tegen de oren. Er stijgt net een zweefvliegtuig op; op eigen kracht, dankzij een mo tor. „Eenmaal boven gaat de mo tor uit, staat de rotor stil en begint het,zweven", schalt de stem van Joop van Weele door de luidspre kers. Behalve spreekstalmeester is hij ook coördinator van de Zeeuwse Luchtvaartdagen en betrokken bij de Stichting Wings to Victory, die het evenement organiseert. De Luchtvaartdagen zijn het vervolg op de open dag van de stichting, die zich vooral richt op de lucht oorlog boven Zeeland in de Twee de Wereldoorlog. „Dit jaar doen ook alle bedrijven op het vliegveld mee en is het dus breder dan al leen onze open dag. Behalve voor het verleden is er nu ook aandacht voor het heden." Het publiek kan genieten van oude vliegtuigen, zoals de Duitse Messerschmitt die is buitgemaakt op de Duitsers in de oorlog en die door Wings to Victory weer in el kaar is gezet. Maar ook rondkijken bij de bedrijven die op Vliegveld Midden-Zeeland actief zijn. Zoals Sky Pictures, dat luchtfoto's van Zeeland maakt. Veel mensen ver gaapten zich donderdag aan de bij zondere vliegtoestellen van Ri chard van As: Gyrocopter Avia- 'Het mooie is dat mensen er met hun neus bovenop kunnen staan, en er tussenin' sjees ment. Niek Provoost en Mar leen de Bruijn wonnen deze ron de. In het versieringsklassement eindigden Alyssia Janse en Adrie Davidse op de eerste plek. Agenda ZRV: 2 augustus: Zoutelande, ringrijden in boerenkostuum, 13.00-21.00 uur 3 augustus: Biggekerke, sjezenrijden, 16.00-20.30 uur 4 augustus: Koudekerke, ringrijden 'ge huwden', 8.00-18.00 uur 4 augustus: Vrouwenpolder, ringrijden, 8.00-17.00 uur 4 augustus: Domburg, ringrijden, 8.00-18.00 uur Zie verder op www.pzc.nl/ringrijden. Veel bekijks trekken de speciale vliegtoestellen van Gyrocopter Aviation van Richard van As. tion. Kinderen kropen graag ach ter het stuur van de vluchtsimula- toren. Hun ervaring met computer spelletjes kwam goed van pas. „Zien en beleven, dat willen we mensen bieden", benadrukt Van Weele. „Het mooie is dat mensen er met hun neus bovenop kunnen staan, en er tussenin." Vorig jaar trok het evenement in vier dagen tijd zo'n tienduizend bezoekers, schat Van Weele. Hij hoopt dat dit jaar te kunnen evena ren, ook al duurt het nu drie da gen. Maar belangrijker dan het aan tal bezoekers vindt Wings to Victo ry het dat iedereen het naar zijn zin heeft. „En dat mensen vanaf nu weten dat we hier een vlieg veld hebben en er meer draagvlak ontstaat voor de luchtvaart in Zee land." Vooral de kinderen waren gisteren al snel enthousiast. Of zoals een jongetje naar zijn vader riep: „Wow, die wil ik ook wel één bij ons in de tuin." Bekijk ook de video op www.pzc.nl/video Luchtvaartdagen De Zeeuwse Luchtvaartdagen zijn donderdag begonnen en zijn ook vandaag (10.00-21.30 uur) en za terdag (10.00-19.00 uur) te be zoeken. L Vliegveld Midden-Zeeland is te vinden aan de Calandweg, tussen Arnemuiden en Wolphaartsdijk. De entree is twee euro per per soon. Elke dag worden enkele gratis vluchten verloot. www.wingstovictory.nl www.hccfIightsimulator.nl www.zeeland-airport.nl VLISSINGEN - Danceorganisatie Groove to Chill houdt zaterdag weer een feest in de Vlissingse Timmerfabriek. De avond wordt geopend met zo merse melodieuze house van het Hulster dj-talent Mischaa. Daarna kruipt Kaufmann achter de draaita fel. Speciale gast is techno-pionier Remy, die iets na middernacht een set van twee uur start. Het Zeeuw se duo ON/OFF sluit de avond af met stevige techno. Er zijn nog kaarten beschikbaar. Die kosten in de voorverkoop 13,50 euro, aan de deur zestien. Het feest begint om 21.00 en ein digt om vier uur 's ochtends. in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld! Maak je klaar voor èen dag vol fun. spanning en sensatie. Op slechts 45 minuten rijcen vanaf Eindhoven en i uurtje vanuit" Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. Wat dacht je van Typhoon, King Kong en Banana Battle? Of Oizz, dé gloednieuwe coaster 2011; Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal. Adembenemend en niet te missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR in de 4D-cinema. Waar wacht je nog op? Surf naar bobbeiaanland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22