Breder gebruik Grote Kerk in Veere WALCHEREN Lied van het water weerklinkt door Zoutelande Pompen in Middelburg geskimd almanak Apporteren VRIJDAG 3 augustus 2012 21 Promotie luchtvaart op Midden-Zeeland 22 De bingo trekt de brasserie vol 24 en 25 College van B en W wil bestemming van de kerk aanpassen door Annemarie Zevenbergen VEERE - Een boekenbeurs of een antiekveiling kan straks onderdak vinden in de Grote Kerk in Veere. De kerk krijgt een andere bestem ming, waardoor de gebruiksmoge lijkheden van het gebouw worden verruimd. Het Veerse college van B en W wil de bestemming 'openbaar', die ge bruikelijk is voor kerken en scho len, veranderen in 'maatschappe lijk'. Met daarbij de specificatie cul tuur en ontspanning. Het huidige gebruik van het ge bouw, of beter gezegd het beperk te gebruik, is al lang een discussie in Veere. Het plan van de gemeente om de beide Veerse musea - de Schotse Huizen en de Vierschaar - samen te voegen in de kerk is inmiddels van tafel. Dat riep te veel weer stand op in het stadje. Maar wat wel, blijft de vraag. Wethouder Chris Maas: „De be stemming die nu op het gebouw ligt, laat niet heel veel toe. Dat is waarschijnlijk de reden dat er tot nu toe niet veel van de grond is ge komen. Voor een evenement zoals de Winterfair moest de organisa tie extra procedures doorlopen. Wij willen nu met die bestem mingswijziging de eerste stap zet ten om meer mogelijk te maken in de kerk. De gemeenteraad heeft al vaker aangegeven dat er meer mo gelijk moet zijn in de kerk. We gaan nu verder onderzoeken wat de mogelijkheden zijn." De suggestie van PvdA/Groen- Links dit voorjaar om een haal baarheidsstudie te laten doen naar de exploitatie van de kerk vindt Maas nu 'te prematuur'. De fraaie ziet de zestig mille die de gemeente uittrekt voor het ver krijgen van de badstatus van Dom burg liever naar die studie gaan. „Deze bestemmingswijziging maakt deel uit van het plan Be schermd Stadsgezicht Veere, dat we op juli 2013 klaar moeten heb Het blijft altijd leuk, zandkastelen bouwen. Of ze nu groot zijn of klein; bij de Catharinakerk in Zoutelande kon eenieder zijn hart ophalen bij het zand sculpturen maken tijdens de 28e folkloristische dag. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Zon, water en zand. Onlosmakelijk verbonden met Zoutelande. Zeker donderdag tij dens de druk bezochte 28e folkoris- tische dag, Die stond dit jaar in het teken van het water. Ondanks wind en wat regen 's ochtends, schuifelden toeristen tijdens de 'Dag van de vloedlijn' niet alleen massaal langs een zeventigtal kraampjes op de markt in het dorpshart, maar genoten ze ook van een bordje mosselen, netten boeten, garnalen pellen of het ar tistieke werk van Zoutelanders in de Catharinakerk. Met als thema 'Het water verbeeld' lieten dorps bewoners daar hun visie op water zien. Op het Themaplein Water, vóór de kerk, toonden drie kunste naar hun zandkunst. Levensgrote zandsculpturen groeiden uit hun vaardige handen. Zo aeëerden zij een zeemeermin en Michiel de Ruyter. Ook Neptunus, de god van de zee, werd verbeeld. Kinde ren konden er aan de slag tijdens een wedstrijd zandsculpturen ma ken. In de avonduren traden shan- tykoor het Veerse Scheepstuig en zangeres Demi Matenahoru op. Zij zongen onder meer het themalied van het Zeeuws Jaar van het Wa ter, 'Als het water' getiteld. ben. Bij de verdere uitwerking daarvan komt ook de kerk weer aan de orde. We hebben nu nog geen concreet actieplan of plan nen voor een dergelijk haalbaar heidsonderzoek. Dat komt in een later stadium aan de orde." De toekomstige evenementen in de kerk moeten aansluiten 'bij de identiteit, het karakter en de ge schiedenis van Veere'. Maas: „Veere is geweldig mooi, er zijn ongetwijfeld veel raakvlakken uit te halen voor evenementen." MIDDELBURG - Twee onbemande tankstations in Middelburg geven aan slachtoffer te zijn van skim mers: het tankstation tegenover ga ragebedrijf Sturm in Sint Laurens en de nieuwe pomp van Murre op de Mortiere horen bij de vier pom pen in Zeeland waar de afgelopen weken skimapparatuur werd aan getroffen. Het station in Sint Lau rens was al eerder doelwit van skimmers. De vier onbemande pompen in Goes ontkennen dat zij geskimd zijn. De politie Zee land zwijgt over de identiteit van de andere bedrijven, waarvan er ook een in de gemeente Veere zou zitten. De politie brengt alleen de namen naar buiten als de onderne mers akkoord gaan. Bij skimmen kopiëren criminelen de magneet strip van een bankpas en kijken op een of andere manier de pinco de af. Hoewel het nieuwe pinnen - met de chip - bijna overal is inge voerd, is skimmen toch mogelijk, volgens Rabobank Oosterschelde. www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl Als de hond in dat Zierikzeese gezin de post uit de brievenbus haalt, wordt de viervoeter - mits hij de post zonder schade aflevert bij zijn baasje - beloond met een hondenkoekjes. Een systeem dat prima werkt. Zo goed zelfs dat als de hond trek in wat lekkers heeft hij de krant uit de krantenmand plukt en vergezeld van wervende blik voor de voeten van het baasje legt. Laatst bleek dat de cockerspaniel selectief apporteert. Ge woontegetrouw haalde het dier de post uit de gang, legde de buit aan de voeten van het baasje en incasseer de dankbaar het hondenkoekje. La ter bleek dat de hond één poststuk links had laten liggen: de rekening van de dierenarts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21