Skihal wacht op nieuwe vergunning ZEEUWS-VLAANDEREN Hulpverleningsdag Cadzand-Bad met internationaal tintje Ponykiller langer in de cel DONDERDAG 2 augustus 2012 17 Op bekend terrein is veel te ontdekken 18 en 19 Kandidaat-exploitant Nicky Broos des duivels op eigenaar Olivier Beherman door Henk Boot TERNEUZEN - Uiterlijk 15 augustus hoopt eigenaar Olivier Beherman de nieuwe exploitant van de ski hal en het horecagedeelte daarvan in Terneuzen te kunnen presente ren. Dat is twee weken later dan voorzien. Het wachten is nog op een exploi tatievergunning die de gemeente Terneuzen moet afgeven. Dat kan pas nadat het Openbaar Ministerie groen licht heeft gegeven. In het kader van de Bibob-wetgeving wordt de financiële handel en wan del van kandidaat-exploitanten doorgelicht. Zo willen de autoritei ten voorkomen dat duistere figu ren in de horeca of het vastgoed hun slag slaan. De kans dat Nicky Broos van Ski Dome uit Rucphen de nieuwe ex ploitant wordt, is flinterdun. Aan zijn deskundigheid wordt door nie mand getwijfeld. Maar volgens Be herman is zijn liquiditeitspositie brozer dan die van twee andere, Vlaamse, gegadigden. De beste papieren zou projectont wikkelaar Tom Leyers hebben. Die heeft naar eigen zeggen al een ge sprek met de gemeente Terneuzen gehad over de exploitatievergun ning voor de voormalige Snow Ba- se-skihal in Terneuzen. Hij zou in zee willen gaan met de Vlaamse skileraar Robert Blanchard, voor de skitechnische aspecten van het beheer van de hal. Leyers hoopt, net als Beherman, dat de gemeente ook kiest voor verdere ontwikkeling van winkelfa ciliteiten in de Koegorspolder na bij de skihal. „Dan kunnen we van de exploitatie echt een succes ma ken", aldus Leyers. Hij wil zich, zegt hij, niet alleen op de lokale, maar ook op de Vlaamse en Bra bantse skimarkt richten. West-Brabander Broos is zwaar te leurgesteld dat hij door Beherman afgeserveerd lijkt te zijn. „Ik voel me genaaid. Het staat hem vrij om te kiezen wie hij alsexploitant voor de skihal wil aantrekken. Maar hij heeft me wel altijd voor gehouden dat hij met mij in zee wilde gaan in Terneuzen", aldus Broos. Het steekt hem dat zijn liquiditeits positie nu in het openbaar wordt genoemd door Beherman. „Daar mee schendt hij mijn vertrouwen. Ik heb net tien miljoen geïnves teerd in nieuwbouw in Rucphen. Niet gek in deze tijd van crisis, lijkt me." Broos zegt van geen nieuwe deadline te weten. „Vreemd, ik voel me aan het lijntje gehouden". De gemeente Terneuzen wil niet concreet ingaan op vragen over de exploitatievergunning die door Tom Leyers zou zijn aangevraagd. CADZAND-BAD - Rode Kruis-medewerkers uit het Duitse Remscheid schoten woensdagmid dag te hulp bij het haventje van Cadzand-Bad. Twee gewonde 'drenkelingen' moesten gered worden. Alles verliep perfect onder het oog van nieuwsgierige toeristen. Voor de negende keer was het hulpverleningsdag in Cad- zand-Bad. De Duitsers, die samenwerkten met de EHBO Cadzand, kwamen ook al voor het negende jaar. „Het begon als een lolletje", zegt EHBO'er Willy van de Vijver, met brand weercommandant Edwin de Kam initiatiefne mer. „Het sloeg aan en we zijn ermee doorge gaan." Verschillende brandweerkorpsen, de KNRM Cadzand en de dierenambulance waren ook weer present. Vooral kinderen leefden zich uit, met brandjes blussen en fietsen knip pen met een grote knijpschaar. Van de Vijver: „In 2013 willen we ons tweede lustrum groots vieren." foto Peter Nicolai TERNEUZEN Vier lichtgewonden naar ziekenhuis gebracht na kettingbotsing op kruising met N61 Bij een ongeval op de kruising Hoofdweg/Hasjesstraat (N61) bij Hoek zijn woensdagochtend vier mensen lichtgewond geraakt bij een kettingbotsing. Een 51-jarige automobilist uit de ge meente Terneuzen reed over de Hoofdweg en stopte om linksaf de Hasjesstraat in te rijden. Achter hem stopte een auto met vouwwa gen, die werd bestuurd door een 36-jarige man uit Oostburg. Een achteropkomende 36-jarige auto mobiliste uit Oostburg had dit te laat in de gaten en botste achterop de vouwwagen. Er kwamen vier ambulances ter plaatse. De 36-jari- ge vrouw en haar twee kinderen en een inzittende van een andere auto zijn voor onderzoek overge bracht naar het ziekenhuis. Hun let sel bleek mee te vallen. 'Zoek oplossing voor kruising Kanaalkade' B en W van Terneuzen zoeken naar een oplossing voor de proble men, die fietsers ondervinden op de kruising Kanaalkade/Nassau- straat in Axel. PvdA-raadslid Jack d'Hooghe kaartte de zaak eerder aan. Volgens hem is er sprake van een onoverzichtelijke en gevaarlij ke situatie. Het college onderkent dat. Maatregelen zijn duur. Deson danks wordt de zaak bekeken. De 50-jarige Axelaar, die zaterdaga vond twee pony's aanviel in een wei bij Hoek, zit voorlopig nog twee weken vast Dat heeft de rech- ter-commissaris in Middelburg be paald. In beschonken toestand koelde de man zijn woede met een mes op de mini-pony's Loekie en Kruimel, die eigendom waren van de vrouw met wie hij een relationeel pro bleem had. Een van de pony's stierf ter plekke, de andere moest later door een dierenarts uit zijn lij den worden verlost. De Axelaar meldde zichzelf na de slachting bij de politie. Afhankelijk van zijn geestesgesteldheid kan hij wegens overtreding van art. 36, lid 1 van de Wet Welzijn en Gezondheid voor Dieren drie jaar cel krijgen. Het po litieonderzoek loopt nog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65