Verhaal van schoonheid in beeldentuin 3 lit! 15 donderdag 2 augustus 2012 in beeld www.pzc.nl/uit Lieve Bollaert Lieve Bollaert nam teksten van Bachs Johannes Passion als start punt voor een expressieve reeks schilderijen over onrecht, strijd, verlies en overwinning. Op elk doek staat een vrouwengestalte centraal. De serie krijgt een contra punt in de harmonieuze sculptuur van Marian van Puyvelde, Rik An- nerel en Ward Dijck. T/m 15/8. St Baafs, Aardenburg, Di. t/m ma. 14.00 - 17.00 uur. Nedko Solakov Nedko Solakov maakte in 1998 'A Quiz', een ironisch spel met ruim te, droom, fantasie en werkelijk heid. Ingefluisterd door een stand beeld daagt hij de bezoekers uit de exacte positie te bepalen van 4 sluitstenen in het plafond. De prijs winnaar ontvangt 4 tekeningen van Solakov en 5 kg van het beste vlees van Middelburgs beste slager. T/m 5/9. Vleeshal, Markt, Middelburg. Di. t/m zo. 13.00 - 17.00 uur. Nic Jonk Nic Jonk (1928-1994) gaf zijn liefde voor leven vorm in geabstraheerde vloeiende vormen en mytholo gisch geïnspireerde voorstellingen. Zijn grote werk is permanent te zien in Groot Schermer, enkele kleine sculpturen nu in Domburg, naast o.m. ruimtelijk werk van Ju dith Pfaeltzer en schilderijen van Hans van Nood, T/m 30/9. Atelier Martien, Karregat 9, Domburg. Dagelijks 13.00 - 17.00 uur. Schildersweek In mei werkten 33 kunstenaars een week in Domburg: schilders, maar ook 3 fotografen: Marc van der Aa (foto), Stephan Heinz en Vincent Menzel. Een deel van de productie wordt 4 augustus öm 20.00 uur geveild: strand- en dorpsgezichten, doen en laten van bewoners en bezoekers. Badpaviljoen, Badhuisweg 21, Domburg. Vr. 3/8 16.00 -21.00 uur, za. 4/8 16.00 - 18.00 uur. TRACK TRACK is een initiatief van S.M.A.K en ligt in het verlengde van de grootschalige Gentse ten toonstellingsprojecten Chambres d'Amis (1986) en Over the Edges (2000). Ruim 40 internationale kunstenaars maakten werk dat in gaat op de stad en de plek maar ook een relatie legt met universele thema's. Meer info: www.track.be T/m 16/9. Diverse locaties Gent. Binnenlocaties: di. t/m zo. 12 -18 uur. Het is goed toeven in de royale beeldentuin van Hofstede Galerie Lijn 3 in Geersdijk. Strak ge maaid gras, hagen, hoog en laag, bloemen en bomen en een ge- potdekselde en zwart geteerde klei ne schuur omzoomd door bos zijn een perfect decor voor de ruim 70 beelden en beeldjes. Ik loop de tuin in na eerst binnen in de schitterend herbouwde schuur te hebben genoten van schilderkunst, kleinplastiek in brons en klei en glaskunst. De sub tiele vrouwenportretten in pastel van Gabrielle Willekens spraken me aan en ook de bijna abstracte (stads)landschappen van Willem van Buijtenen en de fantasierijke en strak uitgevoerde glasobjecten van Angela Teunissen. Er is meer, veel meer moois: Nanny Luijster- burg met doorwerkte dromerige doeken met vrouwen in de hoofd rol en de ingetogen mythologisch geïnspireerde composities waarin Gun Derhammar in een naar ku bisme neigende beeldtaal behoed zaam stille schoonheid oproept. Maar ik kwam vooral voor de beel dentuin, want die is alleen 's zo mers open en ik tref mooie luch ten met wolken en zon. Ook hier op schoonheid en harmonie ge richt vakmanschap, soms een tikje voorspelbaar, maar altijd goed uit gevoerd. Net als binnen regeert hier de variatie, alsof galeriehoud ster Anthonia van Rappard wil zeggen: het verhaal van schoon heid kan op zoveel manieren steeds opnieuw worden verteld. Er is vanzelfsprekend veel figura tie. De heerlijk geboetseerde mens figuren van Jeanette Hagen, de vo Glasobject van Janny Slootweg met op achtergrond een beeld van Peter van Tilburg in de beeldentuin van Lijn 3 in Geersdijk gels van Henk Hulzebos perfect glad gestileerd in RVS of de fijn tjes vormgegeven bronzen van Margreet Bech-Bosker die tussen de rotsen een eenhoorn tevoor schijn tovert, maar ook meer geab straheerde beelden uit metaalplaat maakt. Er is meer werk dat herken baar en toch sterk geabstraheerd is. In dat genre komt Ernest Joachim sterk voor de dag met zijn op groei en ontwikkeling geënte beelden in brons en in kunststof. Mede-Zeeuws-Vlaming Frans Ke gels kiest voor geometrie en combi neert cortenstaal met glas of steen tot uitgekiende objecten die uitein delijk net als Joachim op natuur en natuurverschijnselen zijn geba seerd. Het is boeiend dat in de taal van de moderne sculptuur zoveel meer kan worden verteld dan in het klassieke repertoire. Zo snijdt Martha Waijop een plaat klei zo dat je er gelijktijdig twee gestalten in kunt zien en vanuit een bepaal de hoek ook een uitgespaarde kop. Building memories is de titel, ver wijzend naar een proces dat feite lijk onzichtbaar is maar zo toch tot uitdrukking kan worden gebracht. De kop waarin de herinneringen een plaats krijgen bestaat alleen maar door wat hem omringt. Ook Bevroren klank van Peter van Til burg is betrokken op wat niet zichtbaar is. In zijn beeld uit staal plaat herken ik zowel de snaren in als de zich in de ruimte ont plooiende golven die door hun tril len teweeg wordt gebracht. Ik laat de tuin achter en neem naast her inneringen verwondering mee: wat menselijk scheppen tot stand brengt evenaart soms wat ik in de natuur aantref T/m 15/8. Hofstede Galerie Lijn 3, Provincialeweg 1, Geersdijk. Do. t/m zo. 11.00 -17.00 uur. Hofstede Galerie Lijn 3 o Deze expositie biedt binnen een keur aan vooral figuratieve schilderkunst, kleinplastiek en glaskunst van ruim 20 kunste naars. In de ruime beeldentuin tien tallen werken van 14 kunste naars in brons, keramiek, glas, natuursteen., ijzer, roestvrijstaal, hout en gemengde technieken. Nico Out gaat elke week op zoek naar het beste wat Zeeland op het gebied van beeldende kunst te bieden heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51