Genieten op de veranda Garnaaltjes pellen aan de zee io I uit donderdag 2 augustus 2012 De redactie test deze zo mer elke week twee terras sen in een Zeeuwse plaats. Deze week zijn we in Dom burg. De komende weken bezoe ken we terrassen in Zierik- zee, Hulst en Noord-Beve land. Heeft u een suggestie voor een leuk terras in één van deze plaatsen? Stuur dan een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl. Beoordeling Prijs/kwaliteit consumpties: 8 De kwaliteit van het eten is goed. De kaart is klein maar verzorgd. De prijs klopt met de geboden kwaliteit. Uitzicht: 6 Het uitzicht vanaf het terrasje stelt niet veel voor, maar daar wordt na dit seizoen aan gewerkt. De rust op dit plekje maakt veel goed. Bediening: 8 De winkel heeft een vriendelijke be diening en de gerechten waren snel klaar. De serveersters zijn tegelijk ver koper in de winkel. Als het daar druk is, zal dat wel te merken zijn. Hygiëne: 6,5 De winkel en bijbehorend terras zien er schoon en verzorgd uit. Het toilet is zowel voor mannen als voor vrou wen. Dat is een minpuntje. door Pieter van Geldere Wie na een dagje Domburg de drukte wil ont vluchten, zit bij Mondriaans Winkel in de Weststraat goed. Dit is zon 'geheim' adresje om te koes teren; zo'n plekje waar je nog eens graag naar terugkeert. Op het eerste gezicht lijkt Mond riaans Winkel een delicatessen zaak. Wie verder doorloopt, langs de tafels met streekproducten en de balie met zalige bonbons en an dere heerlijkheden, ziet achterin een doorgang die naar een terras leidt. Daar moeten we zijn! Het terras van Mondriaans Winkel moet wel een van de kleinste van Zeeland zijn: er staan drie vierper- soons tafeltjes. Dat heeft als voor deel dat er nooit veel mensen om je heen zitten. Nadeel: de kans dat alle tafeltjes bezet zijn, is groot. Re serveer eventueel een plekje. Je zit op een fraaie, houten veran da. Het balkon erboven is van een bed&breakfast. Via een metalen noodtrap, die helaas wat uit de toon valt bij het nostalgische uiter lijk van de houten veranda, kun nen de bewoners bij brand de tuin van Mondriaans Winkel in vluch ten. Het terras kijkt uit op een wat rom melige en wilde tuin, die op het zuiden ligt. In de border groeien Koffie: €2,00 Verse jus d'orange: €3,50 Tosti ham/kaas: €4,50 Sandwich uit oven:€6,95 "N Quiche geitenkaas:€6,75 Glas kraanwater: geen probleem en gratis (V mooie klaproosjes, hortensia's en andere wilde bloemen. Bij een oude muur staat een waterput. Het grasveld in het midden ziet er wat mottig uit. In afwachting van een grondige herinrichting, deze herfst, wordt nu even niets aan de tuin gedaan. Het terras zal volgend seizoen iets groter zijn en de tuin wordt opnieuw beplant. Kinderen hebben we niet bij ons, maar die zouden zich bij Mond riaans prima kunnen vermaken in de wilde tuin, of met de tekenspul len en het speelgoed voor de klein tjes dat er is. Ook een kinderstoel tje is aanwezig. De bediening ver loopt vlotjes, hoewel het perso neel tegelijkertijd in de winkel be zig is. Hoe lastig we ook zijn, het personeel blijft vriendelijk en be hulpzaam. De lunchgerechten zijn vrij prijzig, maar ook goed van smaak en kwa liteit. De verse jus d'orange is echt vers en de (goede) koffie is van Il ly. We horen dat er 's ochtends veel werknemers van de winkels uit de straat binnenlopen speciaal voor die koffie en een ontbijtje. Mondriaans Winkel verkoopt na melijk 'Brood van Menno', een bio logisch brood dat in de winkel wordt afgebakken. Het wordt ook gebruikt voor onze tosti en sand wich. Heerlijk! Ook de verse kaas en chorizo komen uit de eigen winkel. De quiche die we uitzoch ten was iets te veel van het goede: overdadig gevuld met geitenkaas en daardoor erg machtig. Bij het afrekenen krijgen we een tip: wie wil, kan op het terras ook gerechten bestellen uit het gelijkna mige restaurant, dat van dezelfde eigenaar is. Open: in het hoogseizoen dage lijks van 8.15-18.00 uur, voor ont bijt en lunch. www.mondriaanswinkel.nl BIJ NADER gf In de terrasrubriek van 26 juli over het Lunchcafé Stadhuis in Goes staat dat een toiletbezoek 10 eurocent kost. Dat is niet helemaal juist. Gasten van het lunchcafé kunnen bij de bediening een muntje krijgen voor de wc. Het overdekte terrasje achter de winkel aan de Weststraat. foto's Ruben Oreel door Ondine van der Vleuten Strandpaviljoen Oase Domburg heeft niet al- i| leen de hele menu- en wijnkaart online gezet, op www.oasedom- burg.nl kun je via de webcam ook een indruk krijgen van de situatie ter plekke. Goed voorbereid ploffen we dus neer in comfortabele fauteuils op het terras. Oase Domburg is, on danks het 'frietluik' bij de entree, meer een restaurant aan zee dan een strandtent. Het terras heeft een stijlvolle uitstraling. Op de kaart staat een selectie uitgelezen wijnen, naast specials zoals de Strandjutterskoffie (koffie, bolus, :l toef slagroom en ijskoud Dombur- ji gertje ernaast). We nemen ons vast voor op een zwoele zomeravond terug te keren voor zonsondergang met cocktails, en erbij Zeeuwse kreukels, een paar oestertjes en ongepelde garna len bij wijze van borrelhapje. Voor 3,90 euro krijg je een bakje vol, en desgewenst wat uitleg erbij over e}! Op het terras van Oase Domburg zit je dankzij de glazen afscheiding ook bij wat minder goed weer lekker uit de wind. En het uitzicht is formidabel. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46