Dorpshuis in Ritthem wil nieuw leven i8| zeeland Dijkpaviljoen bij jachthaven Hoedekenskerke is op komst Provincie akkoord met verzilten Rammegors donderdag 2 augustus 2012 door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Rijkswaterstaat krijgt van de provincie toestem ming om natuurgebied Het Ram megors bij Sint Philipsland om te vormen tot een getijdengebied. De werkzaamheden kunnen komend najaar al beginnen en zullen maxi maal drie jaar duren. Door het getij te laten terugkeren, moeten er weer slikken en schor ren ontstaan in het gebied. Daar toe zal in de Krabbenkreekdam een doorlaatmiddel worden gerea liseerd. Deze zorgt ervoor dat het Oosterscheldewater twee maal per dag gecontroleerd het Rammegors in- en uitstroomt. Vóór het zover is, zal Rijkswaterstaat in het. na tuurgebied de bodem afgraven en begroeiing verwijderen. Niet iedereen is blij met het verzil ten van het gebied. Een inwoner van Sint Philipsland is op internet een petitie begonnen om het plan tegen te houden. Als het doorgaat, kunnen veel dieren volgens hem niet meer leven in het gebied en kunnen inwoners er in de toe komst niet meer schaatsen. De ve le miljoenen die het plan kost, kunnen volgens hem in deze tijd wel beter worden besteed. Woens dag hadden 219 mensen de petitie ondertekend.op www.petities.nl Bij beschikking van de kantonrechter te Middelburg d.d. 12 juli 2012 is Oscar Fernando van Kruiningen, geboren te Pasto Colombia op 7 december 1983, wonend aan de Swaalingestraat 59. 4374 BW te Zoutelande, onder curatele gesteld met benoeming van J.C. van Kruiningen, Oosterscheldesiraat 26, 4413 CT Krabbendijke tot curator. Sylvestro Lorello uit Biggekerke is cum laude geslaagd aan de Eras mus Universiteit in Rotterdam, in de afstudeerrichting financiële eco nomie. Lorello voltooide zijn mid delbare school op het vwo van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg. In het bezit van een diploma Verzorgende IC? Wij hebben volop werk in de thuiszorg en in onze verpleeg- en zorgcentra! Bel (0118) 684 000 of kijk op www.zorgstroom.nl HOEDEKENSKERKE - Belangstellen den kunnen in september en okto ber inschrijven voor de bouw en exploitatie van een nieuw en tijde lijk dijkpaviljoen bij de jachthaven in Hoedekenskerke. Sinds de sluiting en sloop van de bekende horecatent De Steiger heeft de jachthaven geen horeca meer. Daar komt verandering in. „Een goede horecavoorziening is niet alleen belangrijk voor de jacht haven en fietsers, maar ook voor de inwoners van het dorp", zegt wethouder Ad Schenk van de ge meente Borsele. De locatie is al bepaald: het pavil joen komt in de bocht vrij aan het begin van de weg naar de jachtha ven. De voorkeur van de gemeen te gaat uit naar een gebouw op po ten van zes bij twaalf meter met de uitstraling van een strandpavil joen. Schenk: „Het moet in de om geving passen en niet te duur wor- •den omdat het nog wel te exploite ren moet zijn." Ondanks het feit dat het om een tijdelijke horecavoorziening gaat, worden door het waterschap toch nog behoorlijk wat eisen aan ge steld aan een bouwwerk op een waterkering. Zo moet er een be paalde ondergrond komen. „We hebben wel prima overleg met het waterschap", zegt Schenk. Het tijdelijke dijkpaviljoen wordt gebouwd voor een periode van drie a vier jaar. Die tijd is nodig om plannen te maken voor een de finitieve voorziening in combina tie met modernisering van de jachthaven en de bouw van recrea tiewoningen bij de haven. Definitieve horeca zou in de ogen van Schenk een restaurant annex hotel kunnen zijn. Wat de recrea tiehuizen betreft, wordt gedacht aan paalwoningen bij de strekdam. Dit nieuwe restaurant komt aan de overkant van de tijdelijke hore cavoorziening te staan, zodat deze zaak door kan blijven draaien als de werkzaamheden bezig zijn. -Va*®©® 7 .amiIAO I&HO* De school weg. En dan straks ook zonder dorpshuis? Dat mag Ritthem niet gebeuren, vindt de dorpsraad. Die heeft Albert en Joke van der Meulen als beheer ders aangetrokken. Het paar ziet mogelijkheden het gebouw van de ondergang te redden. door Henk Postma Ze hebben het docu ment nog niet gevon den. Maar er moet nog ergens een akte rondslingeren waarin staat dat het dorpshuis van Rit them nooit verloren mag gaan. Al thans, dat je het niet anders dan als dorpshuis mag gebruiken. Wat wil je ook. Het dorpshuis - hoe verwaarloosd nu ook - was ooit een gul geschenk. Ritthem kreeg het in 1951 cadeau van de Stichting Nederlands Volksherstel als tegemoetkoming voor de 'on derwaterzetting' van het dorp. Het poolbiljart, waar je meteen bij binnenkomst tegenaan liep, heeft alvast plaats gemaakt voor wat ta feltjes en stoeltjes. En er ligt nu ook al een krantje. „Om te begin nen", zeggen Albert en Joke van der Meulen, „hebben we de inrich ting al wat veranderd." Ze willen van het dorpshuis weer een echte ontmoetingsplaats ma ken. „Geen café", benadrukken ze, „maar een plek waar iedereen bin nenloopt, jong en oud, om een praatje te maken, of een activiteit op touw te zetten." Het Vlissingse echtpaar, dat jaren lang. in Noorwegen campings run de, is door de dorpsraad aangetrok ken om het 'verenigingsgebouw' van de ondergang te redden. Het werd uit vijf andere kandidaten ge selecteerd. Vorig jaar werd ook al een nieuwe beheerder aangetrok ken, maar die kreeg het te druk we gens verandering van baan. Want ook al is een frituur aan het dorpshuis verbonden, de exploita tie is voorlopig vrijwilligerswerk. „Als we over een half jaar niet in het rood staan, dan zijn we op de goede weg", zegt Albert van der Meulen. Ondertussen moet het ge bouw steeds meer gaan leven als pleisterplaats voor verenigingen, bedrijven, inwoners en toeristen. De eerste schapen zijn over de dam, en hij heeft ook zelf al evene menten op stapel staan. „Toen ik hier binnenkwam", zegt hij, „was het alsof ik veertig jaar te rug in de tijd stapte. Het is lek, rot, ziek, kapot, afgeleefd. Maar als je daar doorheen kijkt, dan zie je de mogelijkheden: een podium, arties tenkleedkamer, grote zaal, bar, ont moetingsruimte, cafetaria, tuin... Alles is er, maar het is het allemaal net niet. Toch voel je: dit gebouw heeft een ziel." Daar wil het echtpaar best geld in steken. Maar dan moet de eigenaar - de gemeente - afzien van het plan om het gebouw te sluiten, en het eerst fatsoenlijk opknappen. Hij daar al een plan voor. „Tegen zo min mogelijk kosten." Maar we willen de gemeente nu eerst laten zien wat de mogelijkheden zijn." 'Toen ik hier weer binnenkwam was het alsof ik veertig jaar terug in de tijd stapte' 'Het is lek, rot, ziek, kapot, afgeleefd. Maar als je daar doorheen kijkt, dan zie je de mogelijkheden: een podium, artiestenkleedkamer, grote zaal, bar, ontmoe tingsruimte, cafetaria, tuin... Alles is er, maar het is het allemaal net niet. Toch voel je: dit gebouw heeft een ziel.' Beheerder Albert van der Meulen kreeg het dorpshuis cadeau na de ove overstroming in Ritthem cadeau 1944 na de ÖE RIJWIELZAAK U niet LAAT topgj vernieuwd! www.rljwiel5hopvl8ssingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18