Kust moet echte discotheek missen Gebrek aan elektrische oplaadpunten mSo™ ZEEUWS-VLAANDEREN Tai chi is ideaal om vallen te voorkomen WOENSDAG 1 augustus 2012 17 Allerlaatste souvenir weg 18 en 19 Alternatieven in Cadzand-Bad voor uitbater Joy afgevallen door Harmen van der Werf CADZAND-BAD - De West-Zeeuws- Vlaamse kust zal het vanaf vol gend jaar zonder echte discotheek moeten stellen. Discotheek joy in Cadzand-Bad, die januari 2013 de deuren definitief sluit, krijgt geen opvolger. Alternatieven, zoals een disco in het terminalgebouw op het Veerplein bij Breskens, zijn af gevallen. Joy-eigenaar Ralf Flemm is uitge kocht door Compagnie Het Zoute dat vlakbij zijn discotheek het ap partementencomplex Duinhof met 131 woningen bouwt. Uitgaan de jongeren en rustzoekende recre anten gaan niet samen, onderken de de projectontwikkelaar uit Knokke-Heist al snel. Om moge lijk langdurige procedures te voor komen, greep het bedrijf naar de portemonnee. Flemm was bereid te vertrekken. Al zeker anderhalf jaar is dit be kend en ook al geruime tijd wordt er onder meer binnen de gemeen teraad van Sluis gesproken over be houd van een grote uitgaansgele genheid voor jongeren in de streek. Eind juni gebeurde dat nog, toen alle raadsleden pleitten voor de vestiging van een disco op het Veerplein in Breskens. Het leeg staande terminalgebouw van de voormalige Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) zou 'prima ge schikt' zijn. Flemm kijkt daar heel anders te genaan en heeft een dikke streep getrokken door 'het alternatief. „De locatie is perfect, omdat er nie mand in de buurt woont, maar het terminalgebouw is volledig on geschikt. Het heeft veel lage verdie pingen, waardoor je geen hoogte hebt om bijvoorbeeld verlichting aan te brengen." De disco-eigenaar had nog een paar andere troefkaarten. Een nieu we discotheek op het evenemen tenterrein van Cadzand-Bad was er daar één van. „Maar dat is ook gekocht door Het Zoute", weet Flemm. Een andere mogelijkheid was een disco in een strandpavil joen. Flemm: „De gemeente Sluis heeft echter alle vergunningen ver geven tot 2016." Nog ruim 150 dagen en de West- Zeeuws-Vlaamse kust heeft geen echte disco meer, tot leedwezen van heel wat jongeren. Patricia de Milliano uit Oostburg, kandidaat-Kamerlid voor het CDA, werd er zondag tijdens de fit ness nog op aangesproken. Ze pleit voor actie. Flemm- voelt zich niet meer geroepen. Maar niet ge treurd: volgens hem 'zullen er al tijd ondernemers zijn die in dit gat in de markt zullen springen'. „In strandpaviljoens vinden boven dien al grote feesten plaats." BIERVLIET - De vogeltjes floten vrolijk verder, gras veld ogenschijnlijk vertraagde en geruis- van Hartevelt er een introductieles tai chi aan dat de Chinese bewegingsleer een prima val- dinsdagmiddag in het parkje voor servicecom- loze bewegingen maken, maar dat leek juist 55-plussers. In het najaar start ze een cursus preventie is. Meer informatie over de cursus plex Annelot ter Walle in Biervliet. Er moch- nog voor meer rust te zorgen. Op initiatief voor deze doelgroep. Volgens Iris Vermassen staat op www.aan-ze.eu foto Peter Nicolai ten dan wel 24 mannen en vrouwen op het van welzijnsorganisatie Aan Z gaf docente Nel van Aan Z is de cursus vooral geïnitieerd om- Video op www.pzc.nl/video door Wout Bareman TERNEUZEN - In de hele gemeente Terneuzen is maar één oplaad- punt te vinden voor elektrische au to's. De raadsfractie van Groen- Links vindt dat veel te weinig en vraagt B en W het aantal snel op te voeren. Dat kan kosteloos via de stichting E-laad, die per tienduizend inwo ners een oplaadpunt levert. Ter- neuzen zou er dus vijf kunnen aan vragen. Het enige oplaadpunt staat nu aan de Buitenhaven. Groen- Links is overigens wél tevreden over het aantal oplaadpunten voor elektrische fietsen. Die zijn in nage noeg iedere kern te vinden. Overigens stelde de PvdA'er Jack d'Hooghe in februari ook al vra gen over het (toen nog volledig) ontbreken van oplaadpunten voor elektrische auto's. Ook wees hij toen op de gratis aanbiedingen van de stichting E-laad. Hij kreeg toen als antwoord dat het college bereid was om vijf gratis 'opladers' te verwezenlijken. Op dat mo ment was al een convenant onder tekend tussen E-laad enerzijds en de provincie, de gemeenten en het waterschap anderzijds. PROSPERPOLDER - De hele maand augustus worden in de Prosperpol- der op de grens bij Nieuw Namen en Kieldrecht opnamen gemaakt voor de nieuwe film Matterhorn. Het scenario is geschreven door Diederik Ebbinge van de cabaret groep De Vliegende Panters. Die kende de omgeving nog vanuit zijn jeugd. Er worden opnamen ge maakt in de Sint-Engelbertusstraat in de polder, in het jeugdcentrum en de kerk en in een paar wonin gen in Prosperdorp. Matterhorn is een tragikomedie rond weduw naar Fred, die vriendschap sluit met zwerver Leo. De telefilm wordt in 2013 uitgezonden door de VPRO. Het is een coproductie van het Nederlandse productie huis Column Film en het Vlaamse Grobbendonk Film.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61