die lui in huis nemen' 5 'Schijnzekerheid door bodyscans' weekendcompany 'Verwestersing in acht nemen' VVD verdringt het CDA als boerenpartij, zegt peiling www.weekendcompany.nlfl woensdag 1 augustus 2012 DEN HAAG 22 partijen doen mee aan verkiezingen ROERMOND Spanje levert verdachte moord uit Aan de Tweede Kamerverkiezin gen van 12 september zullen 22 par tijen meedoen. Dat maakte de Kies raad gisteren bekend. Partijen die willen meedoen aan de verkiezin gen moesten gisteren hun kandida tenlijsten inleveren. Dat deden de partijen die nu al in de Kamer zit ten, maar ook nieuwe partijen zo als 50PIUS en de Piratenpartij. Spanje heeft een van moord ver dachte man uit Sittard maandag uit geleverd aan Nederland. De 58-jari- ge wordt verdacht van betrokken heid bij de moord in augustus vo rig jaar op de 29-jarige Mohammed Al Jader uit Schinveld. Dat maakte het Openbaar Ministerie in Roer mond gisteren bekend. De man vluchtte met zijn dochter. WAALRE Waalre laat muren gemeentehuis stutten DEN HAAG Politie arresteert gezochte Serviër De gemeente Waalre laat vandaag enkele op instorten staande muren van het oude gemeentehuis stut ten. Dit in verband met de veilig heid. De muren worden verstevigd met stalen ankers, aldus een mede deling van de gemeente. Het monu mentale gedeelte van het gemeen tehuis brandde volledig uit na een aanslag op 18 juli. Een arrestatieteam heeft maandaga vond in Den Haag een 38-jarige Ser viër aangehouden die wegens bezit van wapens en drugs internatio naal werd gezocht. Dat heeft de po litie gisteren bekendgemaakt. De arrestatie vond plaats in een wo ning. De Serviër was in eigen land veroordeeld tot drie jaar cel en is sinds 2009 op de vlucht geweest. DEN HAAG Steeds meer woningen staan leeg MAASTRICHT Bouwvakker gedood bij bedrijfsongeval Naturalisatiedienst (IND) in Den Bosch. foto Marco de Swart/ANP DEN HAAG - Minister Leers (Asiel) moet zijn beleid ten aanzien van Somalische asielzoekers aanpassen. Hij moet bij asielaanvragen van So malische vreemdelingen beoorde len of zij te verwesterd zijn om zich bij terugkeer te kunnen hand haven onder de streng islamitische groepering Al Shabaab. dinsdag óók de weg naar het Pa leiskwartier - de wijk pal achter het NS-station - gevonden. Een oudere man uit Azerbeidzjan, woonachtig in het asielzoekerscen trum in Vught en een man uit het West-Brabantse Standaarbuiten die al decennia lang overhoop ligt met de overheid in het algemeen en de gemeente Moerdijk in het bijzonder. „Somaliërs hebben men senrechten, maar ik ook", zo ver- Dat is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State in een indivi duele zaak gisteren. De Raad vindt dat de minister de mate van ver westersing van de Somalische vrouw in kwestie 'onvoldoende heeft betrokken' bij de vraag of zij zich zal kunnen handhaven onder de leefregels van Al Shabaab. klaart hij zijn komst naar Den Bosch. Vanavond gaat hij weer te rug, maar niet voordat hij iedere journalist heeft aangeklampt. „En alvast bedankt voor uw aandacht." De bewoners van het Paleiskwar tier zien het aan met een vreemde mengeling van plezier en irritatie. De meesten voelen mee met de ac tievoerende Somaliërs -'het zijn uiteindelijk toch maar arme tob- bers'-, maar hopen ook dat de overlast binnen de perken blijft. „Ze moeten 's nachts niet hardop gaan bidden of zo, ik moet wel kunnen slapen." En bij kapper Hoepelman, pal tegenover de IND, hoeven de klanten eens een keer niet over het weer te praten: onder de droogkap worden vandaag hele discussies gevoerd over het asielbe leid van minister Leers. Maar lang niet iedereen klapt in zijn handen voor de actievoerders. „Ik snap die mensen niet", zegt een Bossche naar die naar het IND-kantoor is komen fietsen. „Die mensen moe ten toch blij zijn dat we ze hier op vangen? Ze krijgen alles wat hun hartje begeert, maar zijn nog niet tevreden. En als zo'n rechter van de Raad van State vindt dat het te gevaarlijk is ze naar Somalië terug te sturen, laat hij dan die mensen zelf in huis nemen." zie onze website:binnenland Beelden van het tentenkamp voor het IND-kantoor De afgelopen jaren is de leegstand in Nederland toegenomen. Ten op zichte van 2008 stonden er bijna 20.000 woningen meer leeg in 20H. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. Dat is een stijging van 5 pro cent in 4 jaar tijd. Er stonden aan het einde van 2011 410.000 wonin gen leeg, van de in totaal 7 miljoen woningen in Nederland. DEN HAAG Een bouwvakker is gisteren in Maastricht om het leven gekomen als gevolg van een ongeval op zijn werkplek. De man werd door een losgeschoten slang aan zijn hoofd geraakt toen hij aan het werk was met een compressor. Het ongeval gebeurde om 15.45 uur op de nieuwbouw van een kantoorpand aan de Willem Alexanderweg. De WD is flink op weg om het CDA te verdringen als populairste partij onder boeren en tuinders. In een peiling scoren de liberalen nu 40 procent, terwijl de christende mocraten 43 procent halen. Dat blijkt uit een peiling van marke ting- en marktonderzoeksbureau AgriDirect onder ruim 400 agra riërs. Het CDA is sinds jaar en dag de partij die het meest populair is onder land- en tuinbouwers. In 2003 bijvoorbeeld kon het CDA nog op bijna 68 procent van hun stemmen rekenen. De WD is in diezelfde periode ruim verdubbeld van 18 naar 40 procent De SGP is de derde partij onder boeren. De aanhang ging van 3 procent in 2003 naar 10 procent nu. De PW was bij de verkiezingen in 2010 in op komst. Ruim 6 procent gaf toen in de peiling aan op de PW te stem men. Nu is dat 2,3 procent AMSTERDAM - Een commerciële bo- dyscan geeft schijnzekerheid of het zorgt voor gezondheidsverlies. Dat vinden radiotherapeut-onco- loog Lu kas Stalpers van het AMC en psycholoog Frits van Dam. Minister Edith Schippers (Volksge zondheid) overweegt om body scans ook in Nederland toe te la ten, momenteel zijn die verboden. - „We raden het haar ten zeerste af', aldus Stalpers in een opiniear- tikel in vakblad Medisch Contact. Een bodyscan is een medische scan waarbij mensen kunnen la ten onderzoeken of ze nog gezond zijn of mogelijk iets onder de le den hebben. „De scans leveren geen gezondheidswinst op die op weegt tegen de risico's door over- diagnose, overbehandeling en ge miste diagnoses." De kans is volgens Van Dam erg groot dat mogelijke kwalen niet ge vonden worden in de scan en dat mensen daardoor ten onrechte een gevoel van veiligheid krijgen. „Of er wordt wel iets gevonden, wat relatief onschuldig is, en daar worden mensen dan onnodig on gerust door gemaakt." Reden om het opinieartikel te schrijven, was een uitspraak van de Reclame Code Commissie vo rig jaar. Een bedrijf adverteerde met 'preventieve' onderzoeken en meldde dat bij dit onderzoek in een op de 50 gevallen tumoren werden ontdekt. Stalpers als Van Dam ageerden hiertegen. De com missie typeerde de advertentie als 'misleidend en oneerlijk'. Korting 53% 137 beschikbaar! OP=OP Vamudi&l Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za/zo 10.00 uur - 15.00 uur Let op! Alleen op 1 augustus tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5