vooral gastheer zeeland21 Cilinders als moderne zeilen Tien mille voor zorg aan Thoolse leerlingen HOUTWORM? Kapelle wil plaatsing opslagtanks toestaan Dode bruinvis gevonden Extra magicshow woensdag 1 augustus 2012 graag. Hij vangt ze 's nachts op zodat ze rustig het vakantiepark opgaan. dient het alarmsysteem, contro leert wie er nog in de horeca werkt en hoe laat personeel naar huis gaat, sluit poorten af, treedt op als parkeerwacht, opent het par keerterrein voor een camper die om tien uur nog een plek zoekt, herstelt technische gebreken, fietst inspectierondes en zorgt dat het 's avonds en 's nachts rustig blijft. „Ik ben bovenal gastheer. Ik leg niet op elke slak zout, gebruik een glimlach en een vriendelijk woord, je kunt de gasten beter op je hand dan tegen je hebben. Maar als ze te ver gaan, ben ik geen aardige gast Het Nokia-riedeltje. Er komt een klacht over ge luidsoverlast, maar na een rondje fietsen blijkt dat de muziek van het motorcrossfestival in Aag tekérke naar Hof Domburg waait. Het is tegen 2.00 uur. Op naar de Babelweg om bij vrijetijdscentrum De Parel lallende jeugd die naar het park zigzagt, te begeleiden. Vo rig jaar betrapte hij bij De Parel drie inbrekers. „Ze klommen over het hek. Toen ik een brul gaf, trok- Magic Unlimited geeft donder dagavond vanaf 19.00 uur een extra show in Theater De Parel in Domburg, omdat de voorstellingen van de illusionisten Oscar, Renzo Mara (de zonen en schoondochter van goochelaar en tv-presentator Hans Kazan) veel publiek trekken. Kaarten voor de shows op 1, 2, 5, 8, 12 en 15 augustus zijn te reserveren op www.roompot.nl/theater of tele foonnummer 0118-588257. ken ze bivakmutsen over hun hoofd. Eentje had vermoedelijk een pistool bij zich. Dan wijk je, je wilt geen kogel in je lijf Ik bleef wel schreeuwen dat ze weg moes ten gaan. Dat deden ze gelukkig." Zaterdagavond houdt hij een jon gen tegen die mogelijk een ver keersbord met paal en al uit de grond heeft getrokken. De politie arriveert meteen. De jongen blijkt onschuldig en helpt om de paal naar veiliger oorden te dragen. En kele meisjes, die vaker op Hof Domburg vertoeven, kussen Hel- gers op de wang. Gisteren was hij jarig. „Gefeliciteerd. Wat heb je ge kregen?" Dennis: „T-shirts, sokken en onderbroeken." Hij is een gezie ne bewaker, zeker sinds hij vorige week twee waterhoentjes uit een rooster bevrijdde en zo van een wisse dood redde. „Stond ik in mijn onderbroek in de vijver, maar ik kreeg een staande ovatie." Zijn collega Jo, van de mobiele se curity die assisteert, hoort het alarm afgaan. Als de bliksem naar de receptie. De controle binnen - dieven kunnen zich verstoppen - brengt aan het licht dat twee ra men open staan. Een zuchtje wind of een nachtvlinder die langs de sensor fladdert en je hebt de poppen aan het dansen. Bij het receptiegebouw zit een groepje jeugd te drinken en te ro ken. Helgers: „Dat mag totdat ik zeg dat het tijd is. Ik heb ze liever hier, in het zicht van bewakingsca mera's." Om half drie 's nachts zijn ze ver trokken. Het is nog een uur wach ten op de discobus van De Hooi zolder in Westkapelle. Vier gasten rollen eruit. Muisstil sjokken ze naar hun bedje. Bij De Parel is de paal weer verdwenen. De zaklamp erbij. „Daar ligt ie, in de sloot." door Rob Paardekam THOLEN - Thoolse kinderen die in Bergen op Zoom naar school gaan, moeten ook in die gemeente hulp kunnen krijgen als ze problemen hebben. Dat vinden burgemeester en wethouders van Tholen. Daar om stellen ze 10.000 euro beschik baar voor het zogeheten Zorg Ad vies Team. Vele tientallen kinderen uit de ge meente Tholen volgen in Bergen op Zoom middelbaar onderwijs. Als zij daar problemen hebben, kunnen ze in eerste instantie te recht bij Brabantse maatschappe lijk werkers. Als echter meer zorg nodig is, zouden deze leerlingen moeten worden overgedragen aan Zeeuwse instanties. Dit is volgens burgemeester en wethouders van Tholen een on wenselijke situatie, die bovendien een hoop onduidelijkheid schept voor leerlingen en ouders. Het col lege wil dat de Thoolse leerlingen terecht kunnen bij het zogeheten Zorg Advies Team voor het middel bare onderwijs in Bergen op Zoom. Daarin werken onder meer GGD, jeugdzorg, politie en maat schappelijk werk samen. Om dit Zorg Advies Team open te stellen voor Thoolse leerlingen, stelt het college 10.000 euro beschikbaar. 0113-639760 door Luc Oggel WEMELDINGE - Burgemeester en wethouders van Kapelle willen me dewerking verlenen aan de legalise ring van zes en de plaatsing van tien oplsagtanks/silo's op het ter rein van Ecotank aan de Oostelijke Kanaalweg in Wemeldinge. De gemeente wil daarvoor vrijstel ling van het ter plekke geldende bestemmingsplan Haven- en slui- zencomplex Wemeldinge verle nen. Ecotank, een bedrijf dat dat kunst mest, veevoer en plantaardige oli ën opslaat, wil al jaren uitbreiden, maar lag daarover voortdurend in de clinch met een omwonende. Die ging tot aan de Raad van State omdat hij vond dat de er gevaar voor natuurgebieden bestaat, maar de hoogste bestuursrechter oor deelde vorig jaar uiteindelijk dat er geen reden is om de milieuvergun ning te blokkeren. Daarmee was dat probleem voor Ecotank opge lost. Tegen het voornemen van het col lege van B en W kan nu opnieuw bezwaar worden gemaakt bij de be stuursrechter in Middelburg. Het besluit ligt de komende zes weken ter inzage op het gemeente huis aan het Kerkplein 1 in Kapel le. door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Het was even schrik ken voor de groep toeristen op na tuurles. Zij troffen dinsdag tijdens hun 'Zeelessen' een dode bruinvis aan op het strand bij Zoutelande. De groep was met Theodoor Braaksma van NatuurAvontuur uit Middelburg op pad op het strand. Braaksma: „Eén van hen zag een grote vis liggen. Toen we gingen kijken, bleek het een dode bruin vis te zijn. Ik denk dat 'ie al een paar dagen in zee heeft gedobberd, maar hij zag er nog behoorlijk gaaf uit. Geen grote verwondingen of zo. Alleen de kop was wat geha vend." Braaksma schat dat die zo'n der tien kilo woog. „De vis was ruim een meter lang en volgens mij nog geen volwas sen exemplaar. Het dier is opge haald en gaat naar de universiteit van Utrecht voor verder onder zoek." „Het was opeens wel heel aan schouwelijk onderwijs voor ons. De groep was er toch behoorlijk van onder de indruk." door Wout Bareman TERNEUZEN - Het hypermoderne vrachtschip E-ship 1 trok maandag op de heenreis op het Kanaal Gent-Temeuzen naar Gent veel be kijks en zal dat ook vanmiddag, woensdag, doen als het terug naar Temeuzen vaart. Het schip van de Duitse firma Enercon GmbH ziet er met de vier 27 meter hoge cilin ders aan dek dan ook bijzonder uit Het kwam in het Sifferdok in Gent 48 windmolenwieken voor thuishaven Emden oppikken. Die cilinders draaien rond met variabe le snelheden. Op die manier bren gen ze stuwkracht over op een ci linderlichaam en doen zo dienst als een soort moderne 'zeilen'. Het schip - 130 meter lang en 22,5 me ter breed - verbruikt door die extra stuwing aanzienlijk minder brandstof. Enercon is één van de grootste producenten van windtur bines ter wereld. Het zet de E-ship 1 alleen in voor het transport van windturbines en onderdelen. Bij het scheepsontwerp is daarmee speciaal rekening gehouden. Het schip kan daardoor meer windtur bines en onderdelen vervoeren dan een conventioneel goederen schip. Het is bijvoorbeeld zowel uitgerust met een laadklep als met kranen. Die wieken kwamen ook al op een bijzondere manier naar Gent: aan boord van het fruitsap schip Carlos Fischer. Koelschepen nemen de laatste tijd vaker afwij kende lading mee naar de Vlaamse haven. Helgers legt een waarschu- wingskaart onder de ruit van een gevaarlijke gepar keerde auto. Zet de eige naar hem niet weg, dan wordt hij weggesleept. De E-ship 1 met z'n vier unieke 27 meter hoge cilinders in de haven van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59