eeland 119 iFit WESPEN? Ondanks succes nog niet duidelijk of project doorgaat High biviijg v van 25 meter hoogte TMC Bejaarde vrouw beroofd in eigen woning woensdag 1 augustus 2012 'Ik ben van school gestuurd, omdat ik moeite heb met me aan de regels te houden' Janiris (14) Goese jongeren die rondhangen op straat, of langdurig thuis zitten omdat ze niet werken of niet meer naar school gaan, kunnen deze zomer meedoen met een speciaal programma met allerlei workshops. Begeleider Mike Nguyen en Selma in de keuken van De Vluchthaven. 0113-639760 foto Dirk-Jan Gjeltema IFit is een programma dat is op gezet om probleemjongeren weer toekomstperspectief te ge ven, vertelt begeleider Padden van de Water. „Oorspronkelijk vroeg de gemeente Goes ons iets te doen met de groep jongeren in Goes- Noord die overlast veroorzaakten. Die moesten een dagbesteding krij gen. Nu is er een andere doelstel ling bij gekomen: jongeren een an der gevoel geven over hoe dingen in het leven kunnen gaan. Positie ve ervaringen opdoen." En het doel daarvan is om jongeren te sti muleren naar school te gaan, of werk te zoeken. Het benodigde zet je kan simpel zijn: weer in een rit me komen, op tijd aanwezig zijn. „Sommige jongeren kwamen nooit een afspraak na. Nooit." De vorige keer, toen het project nog een proef was, was het een succes: 85 procent van de jongeren gingen aansluitende weer naar school of aan de slag. Ondanks dat succes is het nog niet duidelijk of BRUINISSE - Een 85-jarige vrouw uit de Deestraat in Bruinisse werd maandagavond in haar woning van haar portemonnee beroofd. Twee vrouwen waren ongevraagd de keuken binnengekomen en ke ken in enkele lades en kasten. Toen de vrouwen kort daarna ver dwenen waren, bemerkte de be woonster dat haar portemonnee weg was. Zij heeft: haar bankpas sen geblokkeerd. Diezelfde avond werd de vrouw enkele keren opge beld door een zogenaamde 'bank- medewerkster' en een 'politie agent', die naar haar pincode vroe gen. De vrouw heeft haar pincode echter niet afgegeven. het een vervolg krijgt, zegt de Goe se wethouder Jo-Annes de Bat. „We blijven met deze groep jonge ren aan de slag, ik ben enthousiast over het programma, maar het is ook duur. We zijn ermee begon nen omdat er wat criminele groep jes in de Goese Polder rondhin gen. We gaan het goed evalueren." ARNEMUIDEN Puzzelrit voor het hele gezin van de Zeeuwen Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt donderdag een puzzel- en ge- zelligheidsrit voor het hele gezin. Iedereen met een auto, motor of scooter kan meedoen aan de een voudige puzzelrit voor beginnende deelnemers. Inschrijven kan om 18.30 uur bij camping de Witte Raaf aan de Muidenweg in Ame- muïden. BAARLAND Galerie 1888 toont De Wereld van Loezelot Marloes Kiezebrink en Lotte van Elsacker openen zondag om 15.00 uur hun tentoonstelling De Wereld van Loezelot in galerie 1888. Sa men maken ze energieke en speel se animaties, illustraties en knut- sels. De doelgroep zijn vooral kinderen. Galerie 1888 is te vinden aan de Oude Polderdijk in Baarland. KERKWERVE Kampioenschap paling roken van Langeraad Het palingrookkampioenschap wordt zaterdag gehouden op de re creatieboerderij van Langeraad. op het terrein staan ongeveer 30 pa lingrokers. Vanaf 10.00 uur is de wedstrijd voor drie euro te bezoe ken aan de Weelweg in Kerkwerve. De prijsuitreiking zal, na beoorde ling door de jury, rond 16.00 uur plaats vinden. GOES Onderzoek brandweer mogelijke plofkraak De politie en de brandweer heb ben maandagmiddag een pinauto maat van de Rabobank aan de Troelstralaan onderzocht. Rond 12.30 uur werd een gaatje ont dekt dat mogelijk voor een plof kraak gebruikt zou kunnen wor den. Dieven pompen dan gas in de pinautomaat. De brandweer vond geen brandbaar gas. 18 augustus zorgen 5 waaghalzen voor een spectaculaire "High Diving Show" Kijk voor meer deltapark J informatie op NEELTDE, www.neeltjejans.nl 3ANS f TMC Koudekerke TMC Bergen op Zoom Dorpsplein 35 Van Konijnenburgweg 13 (0118)55 55 33 (0164) 27 44 77 TMC Kruiningen TMC Goes Zandweg 1b Marconistraat 13 (0113) 38 26 26 (0113) 22 41 02 y!ffl H--I. W UJ11U1- Woonideeën voor iedereen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57