Studie naar pand Polen Ik zat de hele dag achter mijn computer JQ iS I zeeland PZC KMBs-mm 'Tholen moet op de kaart' PLflMECO Ouders Kattendijke werven zelf leerlingen voor basisschool Coiijnspiaatse Zeeuwse lavens moeten tiende editie profiteren van crisiswet Tot 70% korting op alles! woensdag 1 augustus 2012 PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 door Rob Paardekam tholen - Tholen op de kaart. On der die noemer willen verschillen de partijen de Thoolse economie en het toerisme versterken. Het gaat om de gemeente, het On dernemers Overleg Tholen (OOT), de Thoolse Ondernemers Federa tie (TOF), de samenwerkende re- creatiebedrijven (SRT), de Kamer van Koophandel, MKB Zeeland en de NV Économische Impuls Zee land. Zij hebben een convenant ge sloten waarin een aantal doelen zijn geformuleerd. Zo moeten on der meer het ondernemingskli maat en het toerisme worden ver sterkt. Overigens doet Tholen het op bei de gebieden alles behalve slecht. Het toerisme trekt de laatste jaren behoorlijk aan en het aantal be drijfsvestigingen, bijvoorbeeld op bedrijventerrein Welgelegen, is be moedigend. Een paar grote bedrij ven uit omliggende gemeenten hebben er recent voor gekozen om naar Tholen te komen. Toch denken de genoemde par tijen dat het nóg beter kan. Ze heb ben afgesproken dat de NV Econo mische Impuls de coördinatie van het project op zich neemt. Die gaat nu een plan van aanpak ma ken. Duidelijk is al wel dat er geen grote geldverslindende reclame campagne voor Tholen komt. Het zullen vooral de inwoners en de ondernemers zelf zijn die de kwaliteit van Tholen uit moeten dragen. Hoe ze dat kunnen doen, zal later blijken. Natuur, rust en ruimte zullen in elk geval centraal staan, evenals de boodschap dat Tholen volop ruimte biedt voor economische ontwikkelingen. AB Zeeland heeft half jaar nodig door Frank van Cooten 's-heerenhoek - AB Zeeland, een uitzendbureau voor arbeidsmigran ten uit Goes, onderzoekt het ko mende half jaar of een gebouw voor maximaal honderd arbeidsmi granten op het Amac-terrein in 's-Heerenhoek een haalbare kaan „Als dat het geval is, gaan we uitge breid overleggen met alle betrokke nen. Daar hoort het dorp uiter aard ook bij", zegt directeur Wim van Groningen. AB Zeeland heeft al een principe akkoord gesloten met de ontwikke laars van het Amac-terrein over de huisvesting van honderd arbeids migranten. Volgens Van Groningen zijn er in Zeeland voldoende buitenlandse werknemers om meerdere pan den, verspreid over Zeeland, te kunnen exploiteren. „Dit zal zeker het geval zijn bij het aantrekken van de woningmarkt als huiseige naren besluiten hun te koop staan de woning niet langer aan buiten landse arbeiders te verhuren. „Ik verwacht dat andere partijen daar op in zullen spelen. Wij beperken ons tot 's-Heerenhoek." Deze huisvesting is bedoeld voor buitenlandse werknemers die drie maanden tot een halfjaar in de re gio werkzaam zijn en dan weer te rug naar huis gaan. Deze mensen hebben vaak geen zin in een huis met tuin die ze moeten onderhouden, aldus Van Groningen. „Omdat ze hier maar relatief kort zijn zoeken ze fatsoen lijke huisvesting zonder al te veel rompslomp." Van Groningen kiest bewust voor maximaal honderd arbeidsmigrant gen om het beheersbaar te hou den. In het gebouw is een beheer der aanwezig. „Honderd bewoners zijn voldoende om het rendabel te maken. We willen het ook niet te groot maken om problemen met de buurt te voorkomen." De dorpsraad van 's-Heerenhoek juicht het toe dat eindelijk iets gaat gebeuren met het Amac-ter rein. „We zijn blij dat er ontwikke lingen op stapel staan, maar een centrale huisvesting voor arbeids migranten is naar onze visie niet te meest gunstige oplossing", zegt voorzitter Wim Hoogesteger. „Wij zijn kritisch. Als de plannen con creter worden, dringen wij aan op goed overleg met zowel de dorps raad als met de omwonenden." Dat gaat gebeuren, verzekert Van Groningen. door Luc Oggel kattendijke - Ouders van basis schoolkinderen in Kattendijke gaan zelf leerlingen proberen te werven voor de met sluiting be dreigde school in het dorp. Ze willen dat doen met behulp van een zelf ontworpen en bekos tigde flyer, die in Kattendijke en omstreken zal worden verspreid. Het doel van de actie om dit jaar weer terug te zijn op het aantal van dertig leerlingen. Volgens de ouders is groei van de school mo gelijk omdat de onderwijskwaliteit op orde is en en leerkrachten en ouders samen ideeën hebben om van De Kattenschulp een innova tieve, onderscheidende school te maken. Op de kleurige flyer staan onder meer de pluspunten van de school en de afstand vanuit omliggende dorpen en wijken. De Katten schulp wordt met sluiting be dreigd vanwege een te gering aan tal leerlingen. Het nieuwe schooljaar begint op 13 augustus. Bestuur en directie zullen maandelijks gaan overleg gen met de ouders. Het programma IFit moet pro bleemjongeren weer toekomst perspectief geven. Een groep van ongeveer twintig jongeren volgt de hele zomer allerlei workshops. door Nadia Berkelder Dat is een sexy burger, zegt DP Arkenbout tegen Yeraldo, die achter de barbecue staat. Yeraldo (16) is één van de deelnemers aan iFit, een zomerprogramma dat pro bleemjongeren in Goes weer op de rails moet helpen. Een kook- workshop in DP's restaurant De Vluchthaven in Bruinisse is daar onderdeel van. Selma perst een limoen uit boven een lepel. Ze maakt satésaus. Sel- ma (18) doet alle dagdelen van de week mee met iFit. Niet alleen met koken dus, maar ook bijvoor beeld met schilderen en muziek. „Ik ben bezig, het is leuk. Ik leer andere mensen kennen en ik kom op een leuke manier te weten wat ik verder wil", zegt ze. Hier hoef je niet eerst weken in de schoolban ken te zitten, de theorie leren: „Hier begin je niet met de basis principes, maar je doet meteen waar het echt om draait." Ze heeft een horecaopleiding ge daan, maar dat vond ze niks. „Ik moest daar hazen villen", gruwt ze. „En vis fileren." Ze ging van school af, en kwam thuis te zitten. „Daar deed ik niks. Zitten ja. En ene beetje computeren de hele dag. Ik ben wel gaan inzien dat dit veel prettiger is. Door de begelei ders weet ik wat ik echt wil: met kinderen werken. Als dit is afgelo pen krijg ik een stageplek, ik mag bij de SMWO meelopen." Janiris (14) zit buiten op een bank je een sigaret te roken. Ze wil be roemd worden. Met dansen het liefst. „Ik ben van school afge stuurd", antwoordt ze op de vraag waarom ze meedoet aan iFit. „Waarom? Omdat, ik moeite heb met me aan de regels te houden. Aan welke regel dan ook. Dit vind ik heel leuk, ik leer ervan, ik leer mensen kennen. Na de zomer heb ik een stageplek, bij een kleding winkel, en waarschijnlijk ga ik ook weer naar school." Iedereen krioelt door elkaar in de keuken. DP houdt het overzicht: hij reikt een dunschiller aan, proeft de zelfgemaakte mayonaise, roert even in de tomatenketchup. „Ik doe wel vaker workshops", zegt hij. „Maar met jongeren vind ik ze het leukst. Ze resoneren met me. En ik met hen. Vorige week waren we in een echte professione le keuken. Binnen. Dat was niks. Hier is het losser: een beetje rond lopen, buiten grillen. De één is meer geïnteresseerd dan de ander, maar het is erg leuk. Ik wil ze be wust maken van eten. Over wat voeding met ze doet." Yeraldo zit wel op school, op prak tijkschool De Wissel. Hij bakt de hamburgers en de spiezen met stukjes kip op de grill. „Ik twijfel of ik verder wil als kok, of in de metaal", zegt hij. „Ik weet het nog niet." Voorzichtig draait hij het vlees een kwartslag, om mooie streepjes te maken. „Het koken is leuk. Ik krijgt meteen zin om alles thuis te maken." JOURNAAL. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl STANLEY, BAHCO, 7-lNDUSTRIES, MAKITA, DEWALT GEREEDSCHAPPEN VOLOP VOORRADIG Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER ÉÉN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl Oacen hpiPVAn colijnsplaat - In Colijnsplaat wor den op ïo en li augustus voor de tiende keer de Coiijnspiaatse Da gen gehouden. Vaste pijlers zijn de diverse activiteiten op het haven terrein voor kinderen, waaronder het Zeeuws kampioenschap krab- benvissen. Dat begint vrijdag om 13.00 uur, inschrijven vanaf 12.30 uur in de vismijn. Aansluitend zijn er diverse kinderspelen. Het avondprogramma begint om 21.00 met DJ Fox. Op zaterdag is er als vanouds braderie en tal van ande re activiteiten, zoals rondvaarten en -vluchten met helikopter, de monstraties, rondleidingen, optre dens en een feestavond. terneuzen - Niet alleen de haven van Rotterdam moet profiteren van de aanpassing van de Crisis- en Herstelwet. Ook de Zeeuwse ha vens moeten daarmee hun voor deel doen. Dat vindt voorzitter Giel van Boom van de Terneuzense raads fractie van Top/GB. Van Boom vreest dat, als de gemeenten en Zeeland Seaports niet adequaat reageren, alleen Rotterdam van de soepelere regelgeving zal profite ren. „De Kanaalzone is ook een ontwikkelingsgebied. Gelijke mon niken, gelijke kappen!" Verbouwingsuitverkoop ■■M LOC3USGOES.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56