Lek in betaalsysteem parkeergarage Westwal BEVELANDEN/THOLEN Inbrekers gepakt dankzij getuige N57 dynamisch afgesloten met Eneco Tour almanak Kop WOENSDAG 1 augustus 2012 17 PZC Zomerprogramma helpt Goese hangjongeren 18 Gemeente Goes probeert fout meteen te herstellen door Tom Kiel GOES - Bij de parkeergarage aan de Westwal in Goes konden automo bilisten tot deze week uitrijden zonder te betalen. Simpeler kan het niet, blijkt dins dagmorgen. Om gratis te parkeren moet de bestuurder naar binnen rijden, het kaartje aanpakken en de auto wegzetten. De truc zit hem in het niet betalen aan de be taalautomaat. Eenmaal met de au to aangekomen bij de uitgang hoeft: de bestuurder alleen maar zijn kaartje weer af te geven. Het apparaat wenst de parkeerder een goede reis en de slagboom zwaait open. Redacteuren van de PZC ontdekten per toeval het lek en hebben tot twee keer toe een half uur gratis kunnen parkeren, ter wijl daar normaal een euro voor moet worden betaald. Volgens een medewerker van de producent van het betaalsysteem kan het te maken hebben met de zogenaamde grace-time. „Dat is de tijd die de automobilist krijgt om uit de parkeergarage te rijden als hij besluit om toch niet te parke ren. De afnemer, in dit geval de ge meente Goes, kan die tijd instel len." Dat is wellicht te ruim ge beurd. Wethouder Jo-Annes de Bat rea geert in eerst instantie vol onge loof „We rekenen erop dat de be veiliging werkt. Dit gaan we zeker uitproberen en eventueel bijstel len." Dat deed de gemeente dan ook meteen. Het is vandaag waar schijnlijk al niet meer mogelijk om de truc toe te passen. Een mede werker van de gemeente liet dins dagmiddag nog weten diezelfde avond een monteur te sturen om het probleem op te lossen. Het is niet bekend hoeveel men sen gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid om gratis te parke ren. In mei dit jaar werd bekend dat de garage ruim een ton minder omzet had dan verwacht, vier pro cent minder. Dat werd vooral in verband gebracht met concurren tie van de parkeerplaats aan de Piet Heinstraat, het succes van webwinkels en de economische cri sis. Door een tariefstijging van 1,20 naar 1,40 euro per uur bracht de parkeergarage wel ruim een ton meer op dan vorig jaar. www.pzc.nl/video Ti-JKP-7 De parkeergarage aan de Westwal in Goes. foto Ronald den Dekker Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! jgiiiM8MB>iBaBeaMMaMgaaaiiiMgHmiiitiiW8i)HiiimmrHmrwiw»iiwwww8M8ssgaigg^rw'mmimwHmww«tBwa KAMPERLAND - De Eneco Tour komt op maandag 6 augustus ook over Noord-Beveland, daarom wordt de N57 tijdelijk afgesloten. Tussen 14.00 en 16.00 uur rijden de renners over de N57 op Noord-Beveland en daarom is er een dynamische afsluiting. De poli tie zet het verkeer dan tijdelijk aan de kant als de renners passeren. Zodra de karavaan voorbij is gere den, kunnen de automobilisten verder rijden. De renners komen Zeeland bin nen via Schouwen-Duiveland en rijden over de Oosterscheldekering langs de Banjaard om vervolgens te finishen in Middelburg. TERNEUZEN - De politie heeft dins dagmiddag bij de Westerschelde- tunnel een Rotterdammer (20) en een man zonder vaste woon- of verblijfplaats (22) aangehouden op ©©®®®a®®e»se®®©©e« De redactie Bevelanden/Tholen van deze krant krijgt regelmatig sta giaires over de vloer. Ook op dit moment zet een student Journalistiek zijn beste beentje voor. Hij schrijft heel aardige artikelen, maar net als bij gelouterde redacteu ren valt daar ook wel eens iets op aan te merken. Deze week was het de kop boven een verdenking van inbraak in Terneu- zen. Een getuige zag de twee weg lopen met tassen bij een woning, waarna de gealarmeerde politie ze aanhield bij de tolpoorten. Tip? redactie@pzc.nl artikel die niet helemaal aan de maatstaven voldeed. De chef van de redactie zei daar iets van. „Ik vind je kop saai", was haar duidelijke bood schap. Een andere collega op het Goese kan toor besloot daarop de lolbroek uit te hangen. „Dan doe je morgen toch ge woon gel in je haar", luidde zijn ad vies aan de stagiair. mmsmmssmimmsssBiB^BSsmsssBSBmimsmssasB9!SSseamsasseesmssssasaisissssstmeeBemstBSisssassai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55