vooral gastheer Studie huisvesting Polen zeeland 121 Ouders werven zelf leerlingen HOUTWORM? V': -v Even schrik tijdens natuurles Inbrekers snel gepakt Extra magicshow Gino wacht op gulle gevers s woensdag 1 augustus 2012 graag. Hij vangt ze 's nachts op zodat ze rustig het vakantiepark opgaan. Helgers legt een waarschu- wingskaart onder de ruit van een gevaarlijke gepar keerde auto. Zet de eige naar hem niet weg, dan wordt hij weggesleept. dient het alarmsysteem, contro leert wie er nog in de horeca werkt en hoe laat personeel naar huis gaat, sluit poorten af treedt op als parkeerwacht, opent het par keerterrein voor een camper die om tien uur nog een plek zoekt, herstelt technische gebreken, fietst inspectierondes en zorgt dat het 's avonds en 's nachts rustig blijft. „Ik ben bovenal gastheer. Ik leg niet op elke slak zout, gebruik een glimlach en een vriendelijk woord. Je kunt de gasten beter op je hand dan tegen je hebben. Maar als ze te ver gaan, ben ik geen aardige gast meer." Het Nokia-riedeltje. Er komt een klacht over ge luidsoverlast, maar na een rondje fietsen blijkt dat de muziek van het motorcrossfestival in Aag- tekerke naar Hof Domburg waait. Het is tegen 2.00 uur. Op naar de Babelweg om bij vrijetijdscentrum De Parel lallende jeugd die naar het park zigzagt, te begeleiden. Vo rig jaar betrapte hij bij De Parel drie inbrekers. „Ze klommen over het hek. Toen ik een brul gaf, trok- Magic Unlimited geeft donder dagavond vanaf 19.00 uur een extra show in Theater De Parel in Domburg, omdat de voorstellingen van de illusionisten Oscar, Renzo Mara (de zonen en schoondochter van goochelaar en tv-presentator Hans Kazan) veel publiek trekken. Kaarten voor de shows op 1, 2, 5, 8, 12 en 15 augustus zijn te reserveren op www.roompot.nl/theater of tele foonnummer 0118-588257. KATTENDIJKE - Ouders van basis schoolkinderen in Kattendijke gaan zelf leerlingen proberen te werven voor de met sluiting be dreigde school in het dorp. Ze willen dat doen met behulp van een zelf ontworpen en bekos tigde flyer, die in Kattendijke en omstreken zal worden verspreid. Het doel van de actie om dit jaar weer terug te zijn op het aantal van dertig leerlingen. Volgens de ouders is groei van de school mo gelijk omdat de onderwijskwaliteit op orde is en en leerkrachten, en ouders samen ideeën hebben om van De Kattenschulp een innova tieve, onderscheidende school te maken. Op de kleurige flyer staan onder meer de pluspunten van de school en de afstand vanuit omlig gende dorpen en wijken. De Kat tenschulp wordt met sluiting be dreigd vanwege een te gering aan tal leerlingen. Het nieuwe schooljaar begint op 13 augustus. ken ze bivakmutsen over hun hoofd. Eentje had vermoedelijk een pistool bij zich. Dan wijk je, je wilt geen kogel in je lijf Ik bleef wel schreeuwen dat ze weg moes ten gaan. Dat deden ze gelukkig." Zaterdagavond houdt hij een jon gen tegen die mogelijk een ver keersbord met paal en al uit de grond heeft getrokken. De politie arriveert meteen. De jongen blijkt •onschuldig en helpt om de paal naar veiliger oorden te dragen. En kele meisjes, die vaker op Hof Domburg vertoeven, kussen Hel gers op de wang. Gisteren was hij jarig. „Gefeliciteerd. Wat heb je ge kregen?" Dennis: „T-shirts, sokken en onderbroeken." Hij is een gezie ne bewaker, zeker sinds hij vorige week twee waterhoentjes uit een rooster bevrijdde en zo van een wisse dood redde. „Stond ik in mijn onderbroek in de vijver, maar ik kreeg een staande ovatie." Zijn collega Jo, van de mobiele se curity die assisteert, hoort het alarm afgaan. Als de bliksem naar de receptie. De controle binnen - dieven kunnen zich verstoppen - brengt aan het licht dat twee ra men open staan. Een zuchtje wind of een nachtvlinder die langs de sensor fladdert en je hebt de poppen aan het dansen. Bij het receptiegebouw zit een groepje jeugd te drinken en te ro ken. Helgers: „Dat mag totdat ik zeg dat het tijd is. Ik heb ze liever hier, in het zicht van bewakingsca mera's." Om half drie 's nachts zijn ze ver trokken. Het is nog een uur wach ten op de discobus van De Hooi zolder in Westkapelle. Vier gasten rollen eruit. Muisstil sjokken ze naar hun bedje. Bij De Parel is de paal weer verdwenen. De zaklamp erbij. „Daar ligt ie, in de sloot." door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - AB Zeeland, een uitzendbureau voor arbeidsmigran ten uit Goes, onderzoekt het ko mende half jaar of een gebouw voor maximaal honderd arbeidsmi granten op het Amac-terrein in 's-Heerenhoek een haalbare kaart is, „Als dat het geval is, gaan we uitge breid overleggen met alle betrokke nen. Daar hoort het dorp uiter aard ook bij", zegt directeur Wim van Groningen. AB Zeeland heeft al een princi pe-akkoord gesloten met de ont wikkelaars van het Amac-terrein in 's-Heerenhoek over de huisves ting van honderd arbeidsmigran ten. Volgens Van Groningen zijn er in Zeeland voldoende buitenlandse TERNEUZEN - Door de politie zijn gistermiddag bij de Westerschelde- tunnel twee mannen aangehou den. Het tweetal, een 20-jarige Rot terdammer en een 22-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats, wordt ervan verdacht te hebben ingebroken in een woning in Terneuzen. Rond vier uur gistermiddag kwam bij de meldkamer van de politie een melding binnen dat er was in- werknemers om meerdere pan den, verspreid over Zeeland, te kunnen exploiteren. „Dit zal zeker het geval zijn bij het aantrekken van de woningmarkt als huiseige naren besluiten hun te koop staan de woning niet langer aan buiten landse arbeiders te verhuren. „Ik verwacht dat andere partijen daar op in zullen spelen. Wij beperken ons tot 's-Heerenhoek." Deze huisvesting is bedoeld voor buitenlandse werknemers die drie maanden tot een halfjaar in de re gio werkzaam zijn en dan weer te rug naar huis gaan. Deze mensen hebben vaak geen zin in een huis met tuin die ze moeten onderhou den, aldus Van Groningen. „Om dat ze hier maar relatief kort zijn zoeken ze fatsoenlijke huisvesting zonder al te veel rompslomp." Van Groningen kiest bewust voor gebroken in een woning aan de Jan van Galenstraat in Terneuzen. Een getuige noteerde het type en kenteken van de auto. Ter hoogte van de Herbert H. Dowweg zagen de agenten de auto richting tunnel rijden. Ze besloten het voertuig te volgen tot aan de tolpoorten. De twee inzittenden werden ter plaat se aangehouden. Ze zijn overge bracht naar Torentijd waar ze zijn ingesloten. maximaal honderd arbeidsmigrant- gen om het beheersbaar te hou den. In het gebouw is een beheer der aanwezig. „Honderd bewoners zijn voldoende om het rendabel te maken. We willen het ook niet te groot maken om problemen met de buurt te voorkomen." De dorpsraad van 's-Heerenhoek juicht het toe dat eindelijk iets gaat gebeuren met het Amac-ter rein. „We zijn blij dat er ontwikke lingen op stapel staan, maar een centrale huisvesting voor arbeids migranten is naar onze visie niet te meest gunstige oplossing", zegt voorzitter Wim Hoogesteger. „Wij zijn kritisch. Als de plannen con creter worden, dringen wij aan op goed overleg met zowel de dorps raad als met de omwonenden." Dat gaat gebeuren, verzekert Van Groningen. A.'V door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Het was even schrik ken voor de groep toeristen op na tuurles. Zij troffen dinsdag tijdens hun 'Zeelessen' een dode bruinvis aan op het strand bij Zoutelande. De groep was met Theodoor Braaksma van NatuurAvontuur uit Middelburg op pad op het strand. Gids Braaksma over de ontdek king op het strand: „Eén van hen zag een grote vis liggen. Toen we gingen kijken, blëek het een dode bruinvis te zijn. Ik denk dat 'ie al een paar dagen in zee heeft gedob berd, maar hij zag er nog behoor lijk gaaf uit. Geen grote verwon dingen of zo. Alleen de kop was wat gehavend. Ik schat dat die zo'n dertien kilo woog. De vis was ruim een meter lang en volgens mij nog geen volwassen exem plaar. Het dier is opgehaald en gaat naar de universiteit van Utrecht voor verder onderzoek." Volgens Theodoor Braaksma was het opeens wel heel aanschouwe lijk onderwijs voor de groep. „De deelnemers bleken er allemaal toch behoorlijk van onder de in duik." VUSS1NGEN - Het Dierenasiel Walcheren zamelt geld in voor hond Gino. Hij is geopereerd aan loszittend kraakbeen in een schouder en moet over een paar weken weer voor de andere schouder. Als dat niet gebeurt, kan hij straks niet meer lopen. Na revalidatie gaat hij terug naar het asiel, waar zijn zus Bella ook zit. Het tijdelijk baasje van de hond Gino houdt een videodag boek van hem bij: www.123website.nl/elsadams/93549886. Geld kan naar rekeningnummer 349330999 ow Dierenasiel Walcheren, bijdrage Gino.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53