18 Schouwse schatkamer in de spotlights Platform M MM-T01H01K PZC Iedere dag om 19.00 uur Open dag bij Golfbaan Molenberg Vragen over vergunning klimbos Tot 70% korting op alles! nmiKMiDii woensdag 1 augustus 2012 'Er zijn een heleboel verhalen over het cultureel erfgoed. En die willen we samen met de inwoners vertellen' Bert Stuit, beleidsambtenaar cultuur Een nog op te richten Platform Cultureel Erfgoed moet de verbinding tussen recreatie en toerisme enerzijds en cultuurhistorie anderzijds verstevigen. Schouwen-Duiveland heeft een rijke historie, maar er ge beurt te weinig mee. De ge meente zet via de erfgoedno ta in op 'beleven en benut ten' van cultureel erfgoed. door Piet Kleemans Maatschappelijk kapi taal. En de trots van de eilandbewoners. Zo omschrijft wethou der cultuur Wim Stouten Schou- wen-Duivelands cultureel erfgoed. Erfgoed dat, vindt Stouten, gekoes terd moet worden. Niet alleen door de gemeente, maar door alle Schouwen-Duivelanders. Schouwen-Duiveland. Het eiland behoort met zijn 830 rijksmonu menten en 386 gemeentelijke mo numenten tot de nationale Top Tien van monumentengemeen ten. Die monumenten moeten in de visie van de gemeente niet al leen behouden worden, maar ook tot leven worden gebracht. „Er zijn een heleboel verhalen over het cultureel erfgoed, en die willen we graag samen met de in woners vertellen", aldus beleids- ambtenaar cultuur Bert Stuit. Het is zijn ervaring dat eigenaren van monumenten graag hun verhaal vertellen. Maar dat gebeurt nu al leen tijdens open monumenten- dag. Een van de manieren om de verha len van monumenteneigenaren te ontsluiten is door het gebruik van QR-codes. Door deze codes - sim pel aan te brengen via trottoirtegel of gevelbordje - met een smart- phone te scannen kunnen bezoe kers het verhaal van het monu ment in kwestie lezen op de tele foon. Stuit: „En dat kun je dan bij voorbeeld combineren met een cultuurhistorische wandelroute. Dat is spannend voor inwoners én toeristen." Om de verhalen boven water te krijgen, gaat de gemeente eigena ren van de monumenten benade ren. „Misschien kan het onderwijs hier ook een rol bij spelen. Bijvoor beeld met een project over QR-co des of fiets- en wandelpaden." Eén van de andere ideeën die in de erfgoednota gelanceerd wordt is het onderbrengen van de 7 mo numentale molens die de gemeem te bezit in een overkoepelende stichting. Ook wil de gemeente het makkelijker maken om een monumentaal pand een andere dan de bestaande functie te geven. Als praktijkvoorbeeld noemt ge meentelijk monumentenspecialist Michel Verduijn de houtlöodsen aan de Vissersdijk in Zierikzee. Daar waar vroeger planken en bal ken opgeslagen lagen is nu restau rant De Werf „Dat is echt een bij zonder geslaagde herbestemming. En zo zijn er vast nog meer moge lijkheden om een een monument weer meer levend te maken." Cultuurwethouder Stouten is blij met de erfgoednota. „De nota is sa men met inwoners voorbereid en ik denk dat hij breed gedragen wordt." Wat Stouten betreft wordt de lat behoorlijk hoog gelegd. „Maar het moet natuurlijk allemaal wel haal baar en betaalbaar zijn." Tijdpad De nieuwe erfgoednota is door de gemeente samen met maatschap pelijke partijen en particulieren opgesteld. Het beleidsstuk ligt ter inzage bij de gemeente. De erfgoednota is ook via de web site van de gemeente te raadple gen. O www.schouwen-duiveland.nl, door klikken naar Inwoner, Beleid, Be leidsnota's, Cultuur en Sport. Begin oktober wordt de nota in commissieverband behandeld. De raad~velt 25 oktober dit jaar een fi naal oordeel. Molen De Hoop; niet weg te denken uit Zierikzee. foto Pieter van der Laan het PZC videojournaal www.pzc.nl STANLEY, BAHCO, 7-INDUSTRIES, MAKITA, DEWALT GEREEDSCHAPPEN VOLOP VOORRADIG Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118 - 410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl bröinisse - Golfbaan Molenberg in Burgh-Haamstede - officiële rust plaats van wielerevenement Giro di Schouwen-Duiveland - houdt zondag 5 augustus een open dag. Instructeurs -geven van 10.00 tot 16.00 uur een gratis golfclinic. Ook worden er rondleidingen over het terrein verzorgd. Voor de kinderen staat er een springkussen. Dweil band De Notenkluvers zorgt voor muziek en als die even stilvallen zorgt een dj van Pro Sound dat er toch gezellige muziek klinkt. Op het terras van de Molenberg kun nen bezoekers kazen en likeurtje proeven. De open dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland wil weten waarom het college van B en W een vergunning voor een klimbos in de Boswachterij heeft afgegeven terwijl er nog geen dui delijkheid is over de bijbehorende horecavoorziening. De fractie vraagt zich af wat er gaat gebeuren als er geen vergunning komt voor kleine horeca. Buitensportbedrijf De Zeeuwse Gasten wil een klimbos realiseren in de boswachterij Westerschou- wen in Burgh-Haamstede. Het klimparcours moet komen op een terrein achter de excursieschuur. De fractie van LSD wil ook weten waarom de provincie Zeeland ves tiging van de attractie bij de Adriaan van der Weydeweg in Burgh-Haamstede heeft tegenge houden en waarom het college het aangekondigde geluidsonderzoek door Staatsbosbeheer niet heeft af gewacht. Verbouwingsuitverkoop logusgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50