e Mongoolse yurt Vooruitblik woensdag 1 augustus 2012 of bij het bezoekerscentrum. Info: www.rtm-oud- dorp.nl. Toeristendag, met braderie in het centrum (vanaf 8.30 uur), rommelmarkt in de loods van bouwbedrijf Van der Linde aan de Zuidweg (vanaf 8.30 uur) en 's avonds muziek op het terras van 't Praethuus aan de Boompjes en bij discotheek De Kreek. RENESSE Kermis in het centrum. Vanaf 11.00 uur. Rit met boemeltreintje. Elk uur vanaf 11.00 uur vanuit het centrum. Een gids vertelt over de omgeving. Ver trek bij de watermeter. RETRANCHEMENT Speuren op de boerderij: een tocht over het erf met opdrachten en spelletjes. Geschikt voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Ouders mogen ook mee. Meedoen kost 5 euro per kind, inclusief een boerenpicknick. Aan vang 13.30 uur. Locatie: Blauwe Hoeve, Braamdijk 21. SINT MAARTENSDIJK Kermis aan de Haven, vanaf 13.00 uur. THOLEN 3 Rondleiding door het eeuwenoude stadje, met bezoek aan het voormali ge stadhuis. Vertrek om 13.30 uur vanaf het oude stadhuis aan de Hoogstraat 14. VLISSINGEN Wandeltocht van 5 of 10 kilometer in en rond Vlissin- gen. Vertrek vanaf Ons Plekje aan de Falckstraat 4, van af 9.00 uur. Deelname 1,20 euro, inclusief consump tie. Boulevardloop over 7,6 kilometer. Deelnemen kost 5 euro. Aanvang 19.00 uur bij hotel Arion. Meer infor matie: www.dynamica-sport.nl. VROUWENPOLDER Seizoensmarkt op de Dorpsdijk en Fort den Haakweg. Van 12.00 uur tot 20.00 uur. WATERLANDKERKJE Concert van strijkkwartet Amici della Musica in de her vormde kerk aan de Molenstraat. Aanvang 20.00 uur. WESTKAPELLE Zeeuwse Dag, met onder meer een Zeeuwse markt in de tuin van museum Het Polderhuis en een kunst markt. Er rijdt een paardentram, er zijn demonstraties en verkoop van Zeeuwse producten. Verder worden oude tractoren tentoongesteld. Om 16.00 uur is er een workshop schilderen voor kinderen en om 17.00 uur begint het sjezenrijden. WISSENKERKE Pannenkoekentocht: een rit met een huifkar, met hal verwege een pannenkoek en drankje op een boerde rij. Vertrek om 14.00 uur bij restaurant De Kroon aan de Voorstraat 17. Meedoen kost 16,50 euro, kinderen tot en met 10 jaar betalen 11,50 euro. Reserveren via 0117 371324. YERSEKE Rondleiding door de historische oesterputten en de haven. Vertrek bij de VW op het Kerkplein om 13.00 IJZENDIJKE Roofvogeldemonstratie op de Valkeniershof. Maak kennis met kleine Daantje, grappige Biko, snelle Pino, zie hoe een roofvogel een konijn vangt en nog veel meer. Iedere woensdag om 19.00 uur en zondag om 15.00 uur. Locatie: Klakbaan 5. ZIERIKZEE 4 Snuffel- en brocantemarkt op het evenemententerrein van camping Kloet een het Eerste Weegje. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. Openstelling kerktuin van de Thomaskerk aan de Sint Domusstraat. Bereikbaar via smal steegje, rechts van de kerk. Open op woensdag- en zondagmiddag van 13.30 uur tot 16.30 uur. ZOUTELANDE Openstelling Catharinakerk aan het Willibrordusplein. Van 11.00 uur tot 15.00 uur. Beachvolleybaltoernooi Zoutelande. Locatie: strandpa viljoen Neptunus bij de Westkapelseweg. Teams van vier personen. Aanvang 19.00 uur. Meedoen kost 10 euro per team. Zomeravondtennistoernooi. Alleen recreatief dubbel spel voor 17-plussers. Kosten 10 euro, inclusief een maaltijd. Aanvang 17.00 uur. Locatie: Westkapelse weg 28. ZUIDZANDE Dorpsfeest met onder meer rommelmarkt (8.00 tot 16.00 uur), playbackshow (16.00 uur) en een optre den van de band Nightflyers (20.00 uur). Locatie: Dorpsplein. Kijk voor de volledige agenda op de website www.vwzeeland.nl. Daar kunt u ook uw evenement toevoegen. DONDERDAG 2 AUGUSTUS BRESKENS Rondvaart op de Westerschelde. Een uur varen met De Festijn, onder meer langs de zandplaten. Er zijn vogels te zien, en mogelijk ook zeehonden. Bezoe kers krijgen ook uitleg over onder meer de Wester schelde, de scheepvaart en de beloodsing van de zeeschepen. Verrekijkers zijn aan boord te huur. Er is ook een bar voor eten en drinken. Meevaren kost 9 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 7 euro. Aanmelden via 06-53225401. Meer informa tie: www.defestijn.nl. BURGH-HAAMSTEDE Excursie door de Meeuwenduinen op de Kop van Schouwen. Een gids toont de planten en dieren in het duin- en bosgebied. Vertrek om 19.00 uur bij het pompstation aan het eind van de A. van der Weijdeweg tussen Burgh en Westenschouwen. Aan melden en reserveren VW Schouwen-Duiveland, Kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a, of te lefonisch via 0900 2020233. COLIJNSPLAAT Rondleiding 'Verrassend Colijnsplaat'. Iedere don derdag staat Colijnsplaat in het teken van vis. De rondleiding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp en zo ontdekt de bezoeker de wereld van de visvangst en handel op de visafslag. Start om 11.30 uur aan de Havelaarstraat 22. Deelnemen kost 11 euro, kinderen tot en met-12 jaar betalen 5 euro. Vooraf aanmelden via 06 24512582. MIDDELBURG Rondleiding over en in het Abdijcomplex. Die werd rond 1100 gesticht door monniken uit Vlaanderen. Het is nu, met uitzondering van de kerken, in ge bruik als zetel van de Staten van Zeeland. De rond leiding omvat onder meer een bezoek aan de wand tapijtenzaal van het Zeeuws Museum, de Staten zaal, de eeuwenoude kloostergangen, de kruiden tuin en de crypte in de kelder. De rondleiding wordt elke dinsdag en donderdag gehouden. Kaar ten zijn te koop bij de Zeeuwse VW's en het Zeeuws Museum. Aanvang 11.15 uur. SEROOSKERKE (S) Kajakvaren vanaf De Schelphoek. Tijdens het varen worden de eerste beginselen van het zeekajakvaren geleerd én vertelt de zeekajakgids over de natuur. Leeftijd vanaf 15 jaar. Geen kajakervaring nodig, ook geen supergoede conditie, wel enige sportivi teit. Locatie: trailerhelling Schelphoek ten zuiden van Serooskerke. Or ganisatie Nationaal Park Oos- terschelde. Reserveren via 06- 20526380. Aanvang 16.30 uur. warme deken van nostalgie en romantiek. „Als het weer mee zit, kan het zeil van de yurt en lig je letterlijk onder de sterren", ver telt Wobbe. Veel families blijven vrijwel de hele dag op de camping. „We zijn speciaal te ruggekomen voor de vriendjes en vriendin netjes die de kinderen hier hebben ge maakt, elke dag dat we hier weggaan is er ei genlijk één te veel." De oudste van het stel, Julia, is een echt paardenmeisje „Gister avond gingen we met het grootste paard rij den achter een kar en ik mocht zelfs de teu gels vasthouden" vertelt ze vol trots. Met dat soort activiteiten proberen Jacqueline en André Slotenmaker een stukje boerenleven mee te geven aan hun gasten. „We willen ze leren dat niet alles uit blik komt." Het eieren rapen is daar ook een onderdeel van. „We zitten best ver van de kust, dus moeten we ons op een andere manier onderschei den", vertelt André. De sfeer en persoonlijk heid van het boerenleven gecombineerd met de luxe van nu zorgen voor een onge dwongen vakantie. De bibliotheek in de theetuin belichaamt dat: een lief hutje om ringd door bosjes, met oude meubels en boeken. Een vlucht uit het snelle leven, een plek om tot rust te komen en, zoals de letter lijke vertaling van de yurt luidt: het gevoel van thuiskomen. In zo'n bijzondere tent slaap je niet iedere nacht...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45