4l Samen sterren tellen in d Agenda Lekker geslapen? woensdag 1 augustus 2012 WOENSDAG 1 AUGUSTUS BRUINISSE Kleedjesmarkt op het Kerkplein, van 8.00 uur tot 13.30 uur. Openstelling van de hervormde kerk, elke woensda gochtend in de vakantie. Van 10.00 uur tot 12.00 uur. Uitleg over de historie van de kerk en orgelbespeling. Locatie: Kerkring. CADZAND-BAD Hulpverleningsdag bij de KNRM aan het haventje (Noordzeestraat). De monstratie van de redders, brand weer, EHBO en het Rode Kruis. Vanaf 13.00 uur. KWADENDAMME 2 Excursie met extraatjes door de Zwaakse Weel. Een gids van Natuur monumenten neemt deelnemers mee door gedeelten die normaal ge sproken niet toegankelijk zijn. De gids laat onder meer zien hoe je met natuurlijk materi aal een muziekinstrument maakt. Deze excursie is zeer geschikt voor kinderen. Doe goede wandelschoe nen aan en neem de verrekijker mee! V ertrek om 13.00 uur aan de Zwaaksedijk 5. Aanmelden via 0113-644044. MIDDELBURG Wijnproeverij bij kaasboerderij Schellach. Vanaf 13.00 uur. Locatie: Prooyenseweg 26. Aanmelden gewenst via 06 51311949. Meer informatie: www.vieren- deel.nl Beachvolleybaltoernooi op het strand bij Moio Beach. Gratis deelname. Duinovergang 9, ter hoogte van de Vlamingpolderweg. Aanvang 13.00 uur. Rondrit met paardentram door de stad. De gids ver telt over de historie. Vertrek om 14.00 uur op de Markt. Apekooi voor kinderen in de sporthal aan de Noord- dijk. Vanaf 14.00 uur. COLIJNSPLAAT Rondleiding 'De Kracht van het Water'. Cultuurhisto rische tocht, waarbij een gids anekdotes en wetens waardigheden met u deelt. Die gaan onder meer over de godin Nehalennia, het monument van de verdron ken dorpen, Johannis de Rijke, het wonder van Colijns- plaat in 1953 én de eeuwige strijd tegen het water. Start om 15.00 uur. Deelname kost 11 euro; kinderen tot en met 12 jaar betalen 5 euro, inclusief versnape ring. Aanmelden via 06 24512582. DOMBURG Mondriaanwandeling. Een gids vertelt over de tijd dat kunstenaars met grote régelmaat de badplaats bezoch ten en toont de mooiste plekjes van Domburg. Meelo pen kost 5 euro voor volwassenen en 3 euro voor kin deren tot en met 12 jaar. Vertrek om 13.30 uur vanaf de VW aan de Schuitvlotstraat. KAMPERLAND Ezelwandeling over Noord-Beveland. Elke woensdag (vanaf 13.30 uur) en zaterdag (vanaf 10.00 uur) vanaf Het Ezelhuis aan -Stroodorp 1Vooraf aanmelden via 0113 372830 of 06 28888087. Prijs: 15,00 euro voor kinderen vanaf 4 jaar, 19,50 euro voor volwassenen. Wie ook wil picknicken, betaalt 10 euro extra (kinde ren 7,50 euro extra). Zomermarkt in het centrum, en rommelmarkt op de voetbalvelden. Meer informatie op www.onderne- mendkamperland.nl. Van 11.00 uur tot 18.00 uur. NIEUWVLIET Adventure sportmiddag voor. kinderen en jeugd vanaf 8 jaar bij De Boerenhoeve aan de Sint Jansdijk. Deelne mers maken kennis met onder meer de touwenpiste, tokkelbaan, rappel, speleologie, boog schieten en hindernispiste. Deelname 12,50 euro per persoon. Vanaf 13.00 uur. OOSTERLAND Rommelmarkt op het Torenplein, van 15.00 uur tot 20.00 uur. OOSTKAPELLE Zomeravondconcert van pianiste Irina Parfenova in de dorpskerk aan de Waterstraat. Vanaf 20.00 uur. Toe gang gratis. Excursie in de eendenkooi Slikkebosch aan de Vroon- weg. Aanvang 19.00 uur. Zeezwemtocht van Oostkapelle naar Domburg over 4 kilometer. Aanvang aan de Duinweg om 19.00 uur. Meer informatie: www.zwemmenlangswalcheren.nl. OUDDORP (ZUID-HOLLAND) Kinderdagen bij de RTM Stoomtram (ook nog donder dag). Naast het meerijden met en bekijken van de trams zijn er kinderactiviteiten als schminken en T-shirts beschilderen. Een clown vrolijkt de boel op. De kleinsten kunnen meerijden op een miniatuur- trein. Kinderen betalen 3 euro voor alle activiteiten, volwassenen 10 euro. De trams rijden vanaf 11.45 uur. Locatie: Punt-West aan de noordkant van de Brou- wersdam, of instappen in.Scharendijke, Port Zélande De complete agenda is ook te vinden op j de website van de VW: www.vwzeeland.nl Vandaag is het rommelmarkt in Oosterland. De familie Kramer heeft prima geslapen in de yurt. door Adriënne van der Werf Het is nog vroeg in Nieuwerkerk. Hoewel op het eerste gezicht alleen de hanen wakker lijken, is het toch al een druk op camping De Stokroos. De kippenren bij de campingplaatsen staat vol met kinderen. Ze knuffelen met de konij nen en rapen eieren voor het ontbijt. Ook de familie Kramer uit Oud-Beijerland heeft vanochtend eitjes geraapt. „Ze hebben hier wonderkippen" grapt Gabriëlle. „Elke och tend liggen er wel tien eieren terwijl er maar drie kippen rondlopen." Wobbe, Gabriëlle, Julia, Jur en Silke overnachten in een yurt, een knusse ronde tent afkomstig uit Mongolië. De nomadentent is van alle gemakken voorzien. Een stapelbed voor vier personen, kastjes gemaakt van oude ap pelkistjes en een kacheltje voor de koude Zeeuwse zomers. „De tent is precies groot genoeg en het is een enorme luxe dat we een apart hok hebben met douche, toilet en koelkast", vertelt Gabriëlle. De Stokroos, dat ook een theetuin heeft, is géén gewone camping. Rust en natuur zijn twee terugke rende thema's. „Je wordt weer één familie in zo'n tent. Samen in één ruimte is er ge noeg tijd voor een spelletje." legt eigenares se Jacqueline uit. De camping voelt als een v*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44