5.000.000 Verscherpt toezicht op Thermphos SALE zeeland 13 Spanning rommelmarkt vind je niet op internet commentaar Vervoegd vrij Beroep gezond verstand duikers en sportvissers Zomer 2012 DELSCHER woensdag 1 augustus 2012 Plaats een advertentie Mijn advertenties Uitleg advertenties Zoek Teddybeer, 80 cm. sorry ik heb maar 1 oor €19,00 Ik ben een elfje Tricolor gifkikker Cursus ademen op maandag of vrijdag bieden vanaf 30,00 Willem Adrraansens bron Zeelandnet.nl Zeelandnet prikbord Zeelandnet prikbord bestaat sinds 1996. Destijds plaatsten medewerkers van Zeelandnet handmatig 20 ad vertenties per dag, nu worden elke dag 2000 nieuwe advertenties op het digitale prikbord gezet. Maandagavond werd de 5.000.000e advertentie geplaatst. Er staan op dit moment in totaal 36.000 advertenties online, af komstig van 8706 verschillende aanbieders. Negentig procent van de aanbie ders komt uit Zeeland. Zeelandnet prikbord heeft 20.000 unieke bezoekers per dag. advertenties zijn sinds de oprichting in 1996 verschenen op het digitale prikbord van Zeelandnet. De website trekt elke dag 20.000 unieke bezoekers. door Sharon van Oost De rommelmarkt en het prikbord in de super markt zijn nog altijd popu lair, ondanks de opkomst van onli ne handelen. Veel mensen gaan graag op pad om koopjes te scoren, weet Mireil le Zuidema, secretaris van de Sinte Pierse Feesten in Nieuwvliet. „Ze vinden het spannend, zo'n rom melmarkt. Ze krijgen de kans om voor heel weinig geld iets bijzon ders te bemachtigen.Op de rom melmarkt kun je nog een bank ko pen voor tien euro, terwijl je op het internet meestal net iets meer betaalt. En je moet je spullen dan ook nog vaak zelf ophalen." De rommelmarkt in Nieuwvliet, die afgelopen maandag gehouden werd, was dan ook een groot suc ces. Toen het lint om twee uur werd doorgeknipt, renden honder den mensen het veld op. Zuidema: „Mensen wurmden zich door de massa en kropen zelfs achter de kramen om zo dicht mogelijk bij het ding te komen dat zij graag wil den hebben. Om half vier waren de meeste verkopers al bijna door hun spullen heen." Prikborden in supermarkten lijken misschien wat ouderwets, maar zijn ook nog steeds in trek. „Ons bord is eigenlijk altijd goed bezet. Er hangen constant zo'n dertig kaartjes op", zegt Herman Kaars, afdelingschef kruidenierswaren bij Ciooo Clement in Kamperland. En ook bij de Agrimarkt in Goes is het advertentiebord nog steeds po pulair: „Het hangt altijd vol", zegt medewerker Rien Allewijn. „Het bord is-wel een beetje kleiner dan eerst, omdat er iets minder adver tenties opgehangen worden", geeft hij toe. „Ik denk dat het te maken heeft met de opkomst van ver koop van tweedehands spullen op internet." Bij beide supermarkten checken medewerkers de advertenties regel matig op datum. Als dezelfde kaart jes er na twee weken nog hangen, worden ze weggehaald. Allewijn: „Vaak wordt er bijna meteen weer een nieuwe opgehangen door ie mand anders." Net als op de website van Zeeland net worden allerlei soorten spul len verhandeld op de prikborden in supermarkten. De vele toeristen in Kamperland bieden onder meer caravans, campingkookstelle tjes en tentstokken aan, weet de af delingschef van Ciooo. Maar ook de Kamperlanders maken er ge bruik van. „Vorige week bood een boer bijvoorbeeld één van zijn schapen te koop aan." Bezoekers van Zeelandnet prik bord brengen gemiddeld 7 minu ten en 15 seconden door op de website. Rond 20.30 uur 's avonds zijn de meeste bezoekers actief. De advertenties zijn ondergebracht in 400 rubrieken. De meeste advertenties staan in de rubrieken auto's, dieren, kasten, tuin-, terras- en vijverspullen, huis raad meubelen, fietsen brom mers, caravans en gereedschap. Daarnaast worden op het digitale prikbord ook veel diensten ge vraagd en aangeboden. www.zeelandnet.nl/prikbord Rien Allewijn (links) van de Agrimarkt in Goes bij het prikbord in de super markt. „Het hangt altijd vol." foto Ronald den Dekker wssBaseeeasesssssasass^sesssissBassssssssszsa ifXf£C£aSXSSB. door Jeffrey Kutterink 1 MIDDELBURG - Fosforproducent Thermphos in Vlissingen stoot stoffen uit waarvoor het geen ver gunning heeft. Daarom scherpt de provincie de vergunning aan. Het gaat om polychloorbifenylen (PCB), benzeen en polycyclische aromatische koolwaterstoffen (PAK). Uit metingen aan de schoorsteen en in de buitenlucht blijkt dat geen normen worden overschreden. Om te zorgen dat de provincie bij overschrijdingen kan optreden, worden de stoffen als nog in de vergunning opgenomen. „Er komen honderden stoffen vrij bij het productieproces", zegt Hyl- ke Jonker van de provincie. „Veel in minieme concentraties. Niet al le stoffen zijn in de vergunning ge normeerd. In de wet staat per stof beschreven wanneer dat moet. Als van een stof meer dan een bepaal de hoeveelheid wordt-uitgestoten, moet daarop worden gecontro leerd. Dat doen we nu; uit voor zorg." Verder krijgt Thermphos toestem ming van de provincie om rioolslibverbrandingsas in te zet ten als alternatieve grondstof Het gaat om een proef van maximaal twee weken. Thermphos onder zoekt of ze op termijn kan over stappen naar grondstoffen die min der belastend zijn voor mens en milieu. Voor de proef moet de In België is commotie over de mogelijke vrijlating van Michelle Martin, de ex van kindermoordenaar Mare Dutroux. Martin heeft de helft van haar straf uitgezeten en de strafuitvoeringsrechtbank wil haar toestaan zich in een kloos ter terug te trekken. Dit gaat er bij veel Belgen niet in. Het gru welijke misbruik van jonge meisjes is nog steeds een natio naal trauma. Toch is het belangrijk dat het recht zijn loop heeft. Dit bete kent dat op de gebruikelijke ma nier strafvermindering moet worden overwogen. En die moet, als de rechtbank daar on danks een beroep van het Open baar Ministerie goede gronden voor ziet, gewoon worden toe gepast. De strafmaat van Mar tin is immers ook in het besef van die regels bepaald. Als de Belgische samenleving vindt dat misdadigers als Dutroux en Martin nóóit vervroegd vrij mo gen komen, dan moet de wet worden aangepast. Via de poli tiek. Dat is de koninklijke weg. De emotie van dit moment, hoe begrijpelijk ook, mag het lot van Martin niet bepalen. ZIERIKZEE - In een poging conflic ten tussen sportduikers en sport vissers bij de Zeelandbrug te voor komen, wijzen de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) en Sportvisserij Zuidwest Nederland er op dat beide partijen hun ge zond verstand moeten gebruiken. Aanleiding is dat nog steeds kleine boten met sportvissers tijdens de stroomkentering het anker uit gooien bij of tussen de twee pijlers aan de noordkant van de Zeeland- brug. Dit is een van de meest po pulaire duikplaatsen in Zeeland. Duikers en sportvissers hebben vo rig jaar een gedragscode opgesteld om begrip te vragen voor eikaars positie en om gevaarlijke situaties te voorkomen. Niettemin zitten duikers en sportvissers bij de Zee landbrug nog steeds in eikaars vaarwater. Door het rijke onderwa terleven heeft de locatie op beide groepen grote aantrekkingskracht. Sportduikers maken zich zorgen dat zij tijdens het duiken worden geraakt door een schroef een an ker, vislood of vishaak. emissienorm voor dioxine tijdelijk worden verhoogd. De provincie staat dat toe. Dat levert geen ge vaar op voor de volksgezondheid, aldus het Rijksinstituut voor Volks gezondheid en Milieu (RIVM). Tij dens de proef wordt ongeveer 5000 ton rioolslibas uit Frankfurt ingezet. Thermphos gebruikt al langere tijd rioolslibas van Slibver werking Noord-Brabant. Dat leidt niet tot hogere uitstoot of overlast, aldus Thermphos. LAATSTE WEEK!!! Grote Markt 11-13 Goes 0113 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3