sport 131 winnaar van Boulevardloop woensdag 1 augustus 2012 Een grote glimlach bij de recordinternational, na een blik in de rijkgevulde vitrine in de Voetbal Experience. ter niet in de finish te halen. Hij moet opgeven met een blessure. 1959: Mister Boulevardloop Hein Cujé is halverwege de jaren vijftig oppermachtig in de Boule vardloop. Ook in 1959 is hij de te kloppen man en staat als grote fa voriet aan de start. Maar in de vroege ochtend wordt Cujé vader van een zoon. Het kost hem zijn nachtrust en dat maakt zijn twee de plaats achter Joop Schillemans verklaarbaar. Het commentaar van Cujé na afloop is alleszeggend. „M'n zoon was vlugger, die lag veertien dagen voor op tijdsche ma." En: „Ik was duf doordat ik niet had geslapen. Daardoor liep ik verkeerd en moest ik terug an ders werd ik gediskwalificeerd." Ondanks die nederlaag zijn Cujé en de Boulevardloop onlosmake lijk met elkaar verbonden. Hoewel hij in 1952 nog wat tegenstribbelt om er te lopen (Ik zal gek zijn, een beetje over die boulevard rauzen) rijgt hij in de jaren daarna de suc cessen aaneen. Zeven keer komt hij er als winnaar over de finish. 1970: Vrouwen aan de start De vijfendertigste editie van de Boulevardloop heeft een primeur. In 1935 wordt al de suggestie ge daan om ook vrouwen mee te la ten lopen, maar het duurt uitein delijk tot 1970 voordat ze daadwer kelijk aan de start mogen staan. Ook in die tijd is er sprake van een heuse hardloophype. Het aantal le den van Marathon groeit van vier honderd naar vijftienhonderd, ver telt Gerrie ter Meulen, die zijn 25-jarig jubileum als organisator viert. 1990: Wilde loop De Boulevardloop van 1990 gaat de geschiedenisboeken in als de ru moerigste. Een paar dagen voor de wedstrijd verbiedt het districtsbe- stuur van de KNAU de loop. Atle tiekvereniging Marathon zou heb ben verzuimd een aanvraag in te dienen bij de KNAU, waardoor de wedstrijd van de atletiekkalender wordt geschrapt. Het gaat nu om een zogenoemde 'wilde wed strijd'. De prestatieloop mag wel doorgang hebben. KNAU-atleten die toch deelnemen riskeren een schorsing. Door de boycot komen er slechts twintig atleten in actie. „Er stonden hier vanmiddag van die ukkies te brullen, omdat ze niet mee konden doen. Bang voor een boete", aldus de organisatie. 1993: Valse start Een weigerend startpistool zorgt voor behoorlijk wat commotie in de editie van 1993. Gerrie ter Meu len haalt het startpistool over, maar het blijft angstvallig stil. De eerste lopers gaan er echter als een haas vandoor en zijn niet meer te rug te halen. Ko Roose, die ze nog probeert terug te fluiten, pleit er voor om opnieuw te starten, maar de jury ziet er van af Kim Reynier- se, onwetend van wat er achter zich allemaal afspeelt, snelt naar de overwinning. Editie 75 De 75e editie van de Boulevard loop begint vanavond om 19.30 uur. De start is bij Hotel Arion en de lopers moeten twee keer de he le boulevard over. De afstand die afgelegd moet wor den is 7,2 kilometer. O De Boulevardloop maakt tegen woordig deel uit van het PZC stra- tenloopcircuit en is de laatste van zes wedstrijden. Tim Pleijte is al winnaar van het hele circuit. Pleijte won de laatste twee edi ties van de Boulevardloop. MIDDELBURG Zeeuws paard Taikoen niet in actie in Londen Het in Zeeland gefokte paard Tai koen is teruggetrokken voor de dressuurwedstrijden van de Olym pische Spelen. De viervoeter van de in Nederland woonachtige Deense Anne van Olst raakte maan dag na de training licht gebles seerd. Van Olst durft de viervoeter woensdag niet aan te bieden voor de keuring en kiest voor haar twee de paard, Clearwater. Taikoen werd gefokt door door Ko Goedegebure en Louis Reijnierse uit Biezelinge. MIDDELBURG Van der Meet verder in toernooi Rebecq Tennisster Angelique van der Meet heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de Challenger in het Bel gische Rebecq. De inwoonster van 's-Heer Abtskerke versloeg de Slo veense Masa Zec-Peskiric: 6-2 6-1. In de tweede ronde ontmoet Van der Meet haar landgenote Danielle Harmsen, die de als vijfde geplaats te Bulgaarse Naydenova versloeg. Van der Meet en Harmsen plaats ten zich beiden via de kwalificaties voor het hoofdtoernooi. MIDDELBURG Denise Gunst ruikt aan zege in Lommel Wielrenster Denise Gunst rook in het voorprogramma van de prof- koers in Lommel aan de zege bij de meisjes nieuwelingen. De inwoon ster van Yerseke moest in de sprint van de kopgroep met miniem ver schil de Belgische Lenny Druyts voor laten gaan. De profkoers werd gewonnen door de Slowaak Peter Sagan, voor de Belg Tom Boonen en diens landge noot Jelle Vanendert. MIDDELBURG Van Anrooij en Mesu vooraan in Assen In de tweede etappe van de Om loop van Kostvlies, ook wel de 48th European Junior Cycling Tour genaamd, sprintte Jurgen Mesu uit Middelburg naar de derde plaats bij jongens categorie 3. Shirin van Anrooij uit Kapelle werd in de sprint van categorie 2 vierde. Mesu staat op de vierde plaats in het algemeen klassement, Van Anrooij vijfde. De wielerronde in Assen duurt tot zaterdag. MIDDELBURG Derde seizoenszege voor Team Nutswerk De Belgische wielrenster Steffie Lo- dewijks, lid van de Zeeuwse vrou wenwielerploeg Team Nutswerk, heeft dinsdagavond een criterium in het Belgische Kapellen gewon nen. De 19-jarige inwoonster van Mechelen won de massasprint. Het was de derde seizoenszege van Team Nutswerk. In april wonnen Joukje Braam en Baukje Doedée al koersen in Waddinxveen en Lewe- dorp. 'Ik had altijd mijn eigen shirt. Ik heb nooit het traditionele shirt van een club gedragen. Dat is het lot van een keeper.' Edwin van der Sar Ook zijn schoenen ontbreken niet. foto's Ruben Qreel Het shirt en de handschoenen die de doelman tijdens de Champions Lea guefinale van 1995 droeg. Edwin van der Sar tijdens de opening, met rechts van hem zoon Joe en echt genote Annemarie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31