'Nee, meneer Van Gaal heeft nog niet gebeld' Reisje naar Engeland voor ■i 130 301 sport West-Zeeuws-Vlaamse selectie ontmoet Hoek Zweistra wint Grand Prix Hoogerland start niet in Eneco Tour Versluijs wint voor de vijfde keer op rij ^mÊMÊÊnMÊÊ woensdag 1 augustus 2012 HOOFDPLAAT - Met zes spelers is Aardenburg opnieuw hofleveran cier van de West-Zeeuws-Vlaamse selectie, die traditiegetrouw de eer ste tegenstander in de oefencam pagne van Hoek is. De wedstrijd, die vrijdagavond om 19.30 uur begint, wordt in tegen stelling tot andere jaren in Hoofd plaat gespeeld. Dat is het gevolg van het feit dat het hoofdveld van Biervliet op de schop is gegaan. Het veld in Bier vliet, dat voordat de nacompetitie begon al vanwege renovatie niet meer kon worden gebruikt, is nog steeds niet ingezaaid. Hoek werkte zaterdag onder lei ding van de nieuwe trainer Eric Hellemons en zijn assistent Jan Vanhuele op het tweede veld van Biervliet de eerste training af Het is inmiddels tien jaar geleden MIDDELBURG - Johnny Hoogerland doet niet mee aan de Eneco Tour, waarvan de eerste etappe maan dag in Middelburg eindigt. De lei ding van zijn ploeg Vacanso- leil-DCM heeft Lieuwe Westra, Wouter Mol, Martijn Keizer, Gus- tav Erik Larsson, Kris Boeckmans, Thomas de Gendt, Marco Marcato en Frederik Veuchelen voor de etappekoers geselecteerd. Hoogerland doet volgende week mee aan de Tour de 1' Ain, een etappekoers in Frankrijk waaraan hij ook vorig jaar meedeed. Zijn ploeggenoten zijn de Fransman Romain Feillu, de Pool Tomasz Marczynsk, de Belg Willem Wau- ters en zijn landgenoten Maurits Lammertink, Bert-Jan Lindeman en Wesley Kreder. Hoogerland werd maandag twee de in de Draai van de Kaai, een cri terium voor profs in Roosendaal. De Spanjaard Alejandro Valverde won. dat de West-Zeeuws-Vlaamse selec tie gelijke tred hield met de hoofd klasser. In de aanloop van het sei zoen 2002-2003 werd het 2-2. Alle navolgende wedstrijden leverden winst op voor Hoek. Vorig jaar werd het nipt 3-2. Het duel in Hoofdplaat wordt ge leid door Nieck Elderson. Voor de West-Zeeuws-Vlaamse selec tie zijn de volgende spelers geselec teerd: Sander Tazelaar, Dwight van Hul- le, Bart van den Hemel, Hylke Stroo, Steven de Croock, Arjen Versluis (Aar denburg), Thomas Leurgans, Ben Onge- nae, Erik Dieleman (Biervliet), Sander den Hollander, Giel-Jan Neve (Schoon- dijke), Arno van den Hemel (Groede), Ruben van der Meulen (Oostburg), Loek Thomaes (Hoofdplaat), Maarten van Hecke (Philippine), Johnny de Jae ger (Terneuzense Boys), Bas van Hoeve (Sluis), Kjeld Verschorre (Breskens). CADZAND - Theo Rabout is win naar geworden van de vijfde en af sluitende Zomerloop van het sei zoen. De atleet uit Aardenburg hield op het zware parkoers in Cadzand de Belg Sander Verminck en Eric Cappon uit Zuidzande ach ter zich. Rabout profiteerde van zijn par koerskennis. Hij traint vaak in Cad zand. Hij liet de Belg zich in de eer ste twee ronden uitleven en sloeg in de afsluitende derde ronde toe. Rabout legde de 9.6 kilometer af in 34 minuten en 33 seconden. Ver minck, afkomstig uit Eekloo, no teerde 34-54, Cappon finishte in 35.20. Bij de vrouwen won Frederi- que Versluijs uit Zuidzande voor de vijfde keer op rij. Ook nu was ze oppermachtig. Ze werd veer tiende overall in 39.28. Ingrid IJse- baert uit Hulst werd tweede in 43.22. De 6.4 km werd een prooi voor Robbert Vroon uit Breskens. Edwin van der Sar is Nederlands recordinternational. De doelman speelde liefst 130 interlands. Sinds een jaar geniet Edwin van der Sar (41) van zijn voetbalpensioen. Hij heeft een studie afgerond, liep een marathon en steekt veel energie in zijn Foundation. Sinds dinsdag heeft de oud- doelman in Middelburg ook zijn eigen expositie. door Barry van der Hooft Ineens is het gevoel van op winding voelbaar, in café De Derde Helft. Daar is hij, fluis tert een klein ventje tegen zijn vader. De schuifdeuren gaan open en de meest succesvolle Ne derlandse doelman aller tijden stapt de Voetbal Experience bin nen. Edwin van der Sar wordt di rect richting de Bestuurskamer aan de linkerkant geleid, maar stopt halverwege. Op de televisie vlak boven zijn hoofd ziet hij beelden van de kwartfinale tegen Argentinië, op het WK van 1998. De gelijkmaker, die Claudio López tussen zijn be nen door heeft geschoven, heeft hij toevallig net gemist. Van der Sar wil nog even wachten op dat weergaloze doelpunt van Dennis Bergkamp, maar krijgt die niet meer te zien omdat dochter Lynn hem aan zijn mouw meetrekt. Steeds meer mensen krijgen door dat de doelman in Middelburg is gearriveerd. Het wordt daarom steeds drukker in het café en als Van der Sar even later binnen komt, beginnen de aanwezigen spontaan te applaudisseren. „Ik ga alleen naar de wc hoor", lacht de recordinternational. Een kwartier later zoekt hij zijn portret op de wand met 717 Oranje-internatio nals. Van der Sar - nummer 615 - krijgt een schaar in handen en opent zijn eigen expositie. Die is vooral tot stand gekomen dankzij de hulp van zijn ouders - die alle spullen van hun zolder hebben gehaald - en journalist Jaap Visser, die de biografie van de doelman heeft geschreven. Na de officiële opening even rustig rond kijken is er voor de 1.97 meter lan ge Noordwijker niet bij. Vaders wil len een foto van Van der Sar met hun zoon, de kinderen zelf azen vooral op een handtekening. Gent leman Van der Sar neemt overal de tijd voor, ook als hij een micro- foon onder zijn neus krijgt ge duwd. Ja, hij is trots op deze expositie. „Al die spullen lagen op zolder of ergens in een kastje. Het is mooi om het nu allemaal bij elkaar te zien." Het shirt met de mooiste herinneringen? „Dat is dat van Ajax, waarin ik in 1995 de finale van de Champions League speelde en won. Dat blijft speciaal." Wat wil hij de kinderen die iedere stap van hem deze middag volgen mee geven? „Dat ze goed naar hun ouders en trainer moeten luiste ren. Maar dat ze vooral plezier moeten hebben. Niet te veel ach ter een spelcomputer zitten, maar lekker naar buiten gaan en voetbal len." Hij schuifelt rustig verder door de ruimte, met in het midden een vi trine vol collector's items. Aan de muur hangen keepersshirts in alle kleuren. Ajax, Juventus, Fulham, Manchester United, het Neder lands elftal. „Ik had altijd mijn ei gen shirt", zegt Van der Sar. „Ik heb nooit het traditionele shirt van een club gedragen. Dat is het lot van een keeper. Om de kleur van mijn keepersshirt heb ik me nooit druk gemaakt. Dat maakte me niet zoveel uit." Hoe meer handtekeningen hij heeft gezet, hoe minder druk het rond hem wordt Edwin van der Sar vindt het mooi dat veel men sen het hem gunnen en op de ope ning zijn afgekomen. „Maar ik had het niet erg gevonden om eerst even drie minuten alleen met mijn familie hier doorheen te lo pen", zegt hij. „Iedereen wil nu wat van je. Dat is aan de ene kant wel mooi, maar ik moet straks al les nog een keer rustig bekijken." Die kans krijgt Van der Sar een uurtje na de officiële opening. Zijn echtgenote Annemarie, die in 2009 een hersenbloeding kreeg, filmt met haar telefoon de shirts. Zoon Joe heeft een rustig plekje in de hal opgezocht. Zijn vader geeft zijn ogen de kost. De voormalig topkeeper geniet van alle attribu ten. Het voetbal heeft hem veel ge bracht, na zijn carrière heeft hij een studie afgerond, de marathon van New York gelopen en een Foundation opgericht. Is het nu tijd om terug te keren in het voet bal? Wordt hij de nieuwe keepers^ trainer van Oranje, naast Louis van Gaal? Van der Sar lacht en houdt zich op de vlakte. „Meneer Van Gaal heeft nog niet gebeld." door Maurice Steketee SCHAIK - Dressuuramazone Tha- mar Zweistra heeft dinsdag met haar paard Hexagons Truman een wedstrijd op het hoogste niveau, de Grand Prix, gewonnen. De inwoonster van Schore was in het Brabantse Schaik met de twaalfjarige ruin het sterkst met een score van 68,56%. „Er zijn na tuurlijk altijd dingen die beter kun nen, maar Truman deed het heel UITSLAGEN ATLETIEK Cadzand-Bad. Vijfde en laatste Zomerloop. 9.6 km„- 1, Theo Rabout, Aardenburg, 34.33, 2. Sander Verminck, Eekloo (B), 34.54, 3. Eric Cappon, Zuidzande, 35.30, 4. Mark Verhage, Zaamslag, 36.29, 5. Erwin van de Broeke, Axel, 36.46, 6. Tim Verbeke, Sint Laureins (B), 38.09, 7. Matti Buysse, Assenede (B), 38.21, 8. Maarten van Coethem, Hulst, 38.27, 9. Paul van Gent, Temeuzen, 38.28, 10. Peter Slits, Sluis, 38,45. Vrouwen. 1. Frederique Versluijs, Zuidzande, 39.28, 2. Ingrid IJsebaert, Hulst, 43.22, 3. Lau ra Meyer, Nijmegen, 46.27. 6.4 km.: 1. Robbert Vroon, Breskens, 26.21, 2. Stefan Dusarduijn, Sluis, 26.59, 3. Alwin Bolle- man, Axel, 27.01. goed", aldus Zweistra. „Hij is in topvorm." De tweede plaats was voor Marlies van Baaien met Everything is Possible, met ruim 67%. Chantal Nijpjes uit Sint Laurens haalde met haar paard You'v Got It een score van ruim 63%. Daar mee traden Nijpjes en haar paard toe tot de hoogste categorie van de dressuur. Vrouwen: 1. Larisa van Winghe, Affligem (B), 30.44, 2. Evelien de Visser, IJzendijke, 31.56, 3. Carla Rammelaere, Breskens, 33.08. 3.2km.: 1. Imber van Dijk, Tilburg, 12.16, 2. Francois van de Broeck, Breskens, 3. Edwin Huijgh, Oostburg 12.31. Vrouwen: 1. Carla Oosterkamp, Steggerda, 13.27. AGENDA WOENSDAG Zeezwemtocht Oostkapelle-Domburg over een afstand van vier kilometer. Start 19.00 uur strand Oostkapelle. Finish omstreeks 20.30 bij strandpost Domburg. Gerrie ter Meulen herlaadt zijn start pistool tijdens de Boulevardloop van 1993. VLISSINGEN - Het is het oudste mo nument van de Zeeuwse atletiek: de Boulevardloop in Vlissingen. Vanavond is de 75e editie van de wedstrijd die vooral halverwege de vorige eeuw duizenden toe schouwers op de been bracht. In 1930 lag er voor de winnaar van de Boulevardloop een aantal op merkelijke prijzen klaar. Een boot tocht naar Engeland, een wisselbe ker, een medaille van de burge meester en een doos chocola. De wedstrijd, die in 1929 het levens licht zag in het oprichtingsjaar van de Vlissingse atletiekclub Mara thon, bracht in de jaren daarna veel sterke lopers op de been. De familie Ter Meulen, die het initia tief nam voor de Boulevardloop, zorgde ervoor dat Zeeland niet lan ger een witte vlek was op de Ne derlandse atletiekkaart. Het evene ment groeide en groeide. Duizen den toeschouwers vormden ieder jaar weer een levende afrastering in een uniek decor. Daar wilden veel atleten uit binnen- en buiten land (vooral België) best een eind je voor omrijden. Vijf memorabele Boulevardlopen op een rij. 1951: Parkoersrecord Hans Harting schrijft geschiedenis en wint de Boulevardloop voor de derde maal op rij. In die tijd wordt er 3600 meter gelopen en de atleet van A.A.C. heeft slechts tien minu ten en 26 seconden nodig voor die afstand. De oud-inwoner van Vlis singen verbetert daarmee het par koersrecord met ruim veertien se conden. „Er zullen lopers van Eu ropees topformaat moeten komen om dit record nog te breken", meldt de PZC destijds. Harting be reidt zich in Zeeland voor op de Olympische Spelen die een jaar la ter in Helsinki worden gehouden. Op de 1500 meter slaagt hij er ech-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30