vooral gastheer -Heropend; GroenRijk Middelburg! 19,95 21 Kim Boone en Wim Geldof kampioen sjezenrijden Zeeuwse havens moeten profiteren van crisiswet Studie huisvesting voor Polen 4/ roenRuK- Extra magicshow 99 Q 99 woensdag 1 augustus 2012 Helgers legt een waarschu- wingskaart onder de ruit van een gevaarlijke gepar keerde auto. Zet de eige naar hem niet weg, dan wordt hij weggesleept. graag. Hij vangt ze s nachts op zodat ze rustig het vakantiepark opgaan. dient het alarmsysteem, contro leert wie er nog in de horeca werkt en hoe laat personeel naar huis gaat, sluit poorten af, treedt op als parkeerwacht, opent het par keerterrein voor een camper die om tien uur nog een plek zoekt, herstelt technische gebreken, fietst inspectierondes en zorgt dat het 's avonds en 's nachts rustig blijft. „Ik ben bovenal gastheer. Ik leg niet op elke slak zout, gebruik een glimlach en een vriendelijk woord. Je kunt de gasten beter op je hand dan tegen je hebben. Maar als ze te ver gaan, ben ik geen aardige gast Het Nokia-riedeltje. Er komt een klacht over ge luidsoverlast, maar na een rondje fietsen blijkt dat de muziek van het motorcrossfestival in Aag- tekerke naar Hof Domburg waait. Het is tegen 02.00 uur. Op naar de Babelweg om bij vrijetijdscentrum De Parel lallende jeugd die naar het park zigzagt, te begeleiden. Vo rig jaar betrapte hij bij De Parel drie inbrekers. „Ze klommen over het hek. Toen ik een brul gaf, trok ken ze bivakmutsen over hun hoofd. Eentje had vermoedelijk een pistool bij zich. Dan wijk je, je wilt geen kogel in je lijf Ik bleef wel schreeuwen dat ze weg moes ten gaan. Dat deden ze gelukkig." Zaterdagavond houdt hij een jon gen tegen die mogelijk een ver keersbord met paal en al uit de grond heeft getrokken. De politie arriveert meteen. De jongen blijkt onschuldig en helpt om de paal naar veiliger oorden te dragen. En kele meisjes, die vaker op Hof Domburg vertoeven, kussen Hel gers op de wang. Gisteren was hij jarig. „Gefeliciteerd. Wat heb je ge kregen?" Dennis: „T-shirts, sokken en onderbroeken." Hij is een gezie ne bewaker, zeker sinds hij vorige week twee waterhoentjes uit een rooster bevrijdde en zo van een wisse dood redde. „Stond ik in mijn onderbroek in de vijver, maar ik kreeg een staande ovatie." Zijn collega ]o, van de mobiele se curity die assisteert, hoort het alarm afgaan. Als de bliksem naar de receptie. De controle binnen - dieven kunnen zich verstoppen - brengt aan het licht dat twee ra men open staan. Een zuchtje wind of een nachtvlinder die langs de sensor fladdert en je hebt de poppen aan het dansen. Bij het receptiegebouw zit een groepje jeugd te drinken en te ro ken. Helgers: „Dat mag totdat ik zeg dat het tijd is. Ik heb ze liever hier, in het zicht van bewakingsca mera's." Om half drie 's nachts zijn ze ver trokken. Het is nog een uur wach ten op de discobus van De Hooi zolder in Westkapelle. Vier gasten rollen eruit. Muisstil sjokken ze naar hun bedje. Bij De Parel is de paal weer verdwenen. De zaklamp erbij. „Daar ligt ie, in de sloot." VLISSINGEN - Kim Boone en Wim Geldof zijn dinsdag na een span nende kamp kampioen sjezenrij den in Vlissingen geworden. De wedstrijd verliep in goede harmo nie op het ver nieuwde Bel- lamypark. 25 sjezencombina- ties verschenen aan de start. Zij re den 22 rondjes, waarbij er telkens drie ringen gesto ken konden worden. Het lukte geen enkel duo om de volle bak te steken, maar vijf combinaties fi nishten met maar één misser. De 14mm ring moest er aan te pas ko men om te beslissen wie de win naars van Vlissingen 2012 werden. Kim Boone en Wim Geldof sta ken deze ring maar liefst drie keer, waardoor zij het koppel Esther rmgrijden Lous en Hans Vos versloegen. Op de derde plaats eindigden Lieneke en Adriaan Reijnierse. In de strijd om het versieringsklas sement kwamen de bekende na men bovendrij ven. In de catego rie overigen won nen Leny en Si mon Lous, voor Machteld en Ri- nus Moens en Nel ly en Lou Louws. Bij de trekpaarden won het duo Rianne Lous/Wim Maljers, voor Esther Lous/Hans Vos en Kim Boone/Wim Geldof Agenda ZRV: 1 aug., Westkapelle sjezenrijden 17.00-20.30 uur 1 aug., Oostkapelle sjezenrijden 15.30-21.00 uur 2 aug., Zoutelande ringrijden boeren kostuum 13.00-21.00 uur TERNEUZEN - Niet alleen de haven van Rotterdam moet profiteren van de aanpassing van de crisis- en herstelwet. Ook de Zeeuwse ha vens moeten daarmee hun voor deel doen. Voorzitter Giel van Boom van de Terneuzense raadsfractie van Top/GB roept het college van B en W op samen met havenschap Zee land Seaports de mogelijkheden te onderzoeken. De crisiswet werd in 2010 ingevoerd om Nederland uit de recessie te halen. Minister Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat wil via een wetswij ziging de (milieu)procedures voor nieuwe bedrijfsvestigingen in ha vengebieden aanzienlijk bekorten van twee naar een half jaar. Van Boom vreest dat, als de gemeen ten en Zeeland Seaports niet ade quaat reageren, alleen Rotterdam van hiervan zal profiteren. 'S-HEERENHOEK - AB Zeeland, een uitzendbureau voor arbeidsmigran ten uit Goes, onderzoekt het ko mende half jaar of een gebouw voor maximaal honderd arbeidsmi granten op het Amac-terrein in 's-Heerenhoek een haalbare kaart is. „Als dat het geval is, gaan we uitge breid overleggen met alle betrokke nen. Daar hoort het dorp uiter aard ook bij", zegt directeur Wim van Groningen. AB Zeeland heeft al een princi pe-akkoord gesloten met de ont wikkelaars van het Amac-terrein in 's-Heerenhoek over de huisves ting van honderd arbeidsmigran ten. Volgens Van Groningen zijn er in Zeeland voldoende buitenlandse werknemers om meerdere pan den, verspreid over Zeeland, te kunnen exploiteren. „Dit zal zeker het geval zijn bij het aantrekken van de woningmarkt als huiseigenaren besluiten hun te koop staande woning niet langer aan buitenlandse arbeiders te ver huren. „Ik verwacht dat andere partijen daar op in zullen spelen. Wij beperken ons tot 's-Heeren hoek." Magic Unlimited geeft donder dagavond vanaf 19.00 uur een extra show in Theater De Parel in Domburg, omdat de voorstellingen van de illusionisten Oscar, Renzo Mara (de zonen en schoondochter van goochelaar en tv-presentator Hans Kazan) veel publiek trekken. Kaarten voor de shows op 1, 2, 5, 8, 12 en 15 augustus zijn te reserveren op www.roompotnl/theater of tele foonnummer 0118-588257. PuikTdrwestro, Weidehooi of Houtvezel Houtvezel zak 4 kilo 3,99 Tarwestro zak 2,5 kilo 4,79 Weidehooi zak 2,5 kilo 4,99 2 zakken voor Hondenkussen Tivoli. 100x70 cm. Diverse kleuren. Per stuk van 2%35 voor Whiskcis maaltijdzakjes Diverse soorten. Pak 12 zakjes a 100 gram. Perstuk 5,19 3 zakken voor GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Ititlï tuAt IX titft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21