OM tegen vrijlating Martin MALTA Willeboordse heeft een leeg gevoel Zonvakantie NL Vijfmiljoenste keer 'te koop' Schippers wil praten over dure medicijnen Van der Sar opent expositie WOENSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Zomers, 1 augustus 2012 I 254e jaargang nr. 180 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I 26° Luisteren naar de zon via de radio Samen sterren tellen in Mongoolse yurt Het complete verhaal van de oorlog Ex-vrouw kinderverkrachter Dutroux nog niet op vrije voeten BRUSSEL - Ondanks het besluit dat Michelle Martin vervroegd vrij mag komen, zal de ex-vrouw van kinderverkrachter en moordenaar Mare Dutroux nog niet op vrije voeten komen. Het Openbaar Mi nisterie is dinsdag tegen het be sluit van de rechtbank in Mons (Bergen) in beroep gegaan. In af wachting van de behandeling van dit beroep blijft Martin vastzitten. Martin zou in een clarissenkloos ter in Malonne, bij Namen, wor den opgevangen na haar vrijlating. Het beroep moet binnen 30 dagen zijn behandeld. Het gaat alleen over mogelijke procedurefouten bij de behandeling van het ver zoek tot vrijlating. De 52-jarige vrouw werd in 1996 aangehouden en in 2004 veroor deeld tot 30 jaar cel voor mede plichtigheid aan de moorden op vier meisjes. Martin poogt al lange re tijd vrij te komen. Zij maakte ge bruik van de wettelijke mogelijk heid tot vervroegde vrijlating na het uitzitten van een derde van de straf Vorig jaar had ze al vrij kunnen ko men, maar dat ging uiteindelijk niet door omdat ze geen opvang kreeg. Dat kwam mede door pro test van de nabestaanden. Die voorkwamen dat een Frans kloos ter Martin zou opvangen. Een van de voorwaarden die aan Martins vrijlating was gesteld, had betrekking op de locatie van het klooster. Die mocht niet te dicht in de buurt van nabestaanden van de slachtoffers zijn. Het klooster in Malonne, bij Namen, bleek bereid Martin op te vangen. Mare Dutroux zit een levenslange gevangenisstraf uit, zonder uit zicht op vervroegde vrijlating. pagina 3: commentaar pagina 8: moeite met vrijlating LONDEN - Elisabeth Willeboordse had zich er bij haar laatste Olympische Spelen veel van voorge steld. Maar verder dan de zevende plaats kwam de 33-jarige judoka gisteren niet. „Vier jaar gele den was ik al teleurgesteld met brons. En nu? Nu heb ik gewoon niets", aldus de Middelburgse met betraande ogen. „Ik heb een leeg gevoel." Het ging mis in de kwartfinale tegen de Chinese Xu Lili. Dat nam Willeboordse zichzelf kwalijk. „Ik wilde te veel judoën, terwijl je verder komt als je de boel tactisch oplost." In de herkansin gen was ze tegen de Japanse Ueno sterker, maar ging het in de allerlaatste seconde mis. foto Robin Utrecht/ANP Meer Olympisch nieuws: pagina 22 t/m 27 Boek nii The Riviera Resort Spa en ontvang tot 70 korting p.p. op div. vertrekdata t/m september! BOEK SNEL OP: www.kras.nl/73166 waarom zou je meer betalen Voor de meest aeluefe prijzen. kijk op ww.krss.nl Prijzen zijn p.p. exel res kosten en Ca/amileilenfonc/s MIDDELBURG - Op het digitale prik bord van Zeelandnet is maandaga vond de vijfmiljoenste advertentie geplaatst. De website is enorm ge groeid na de oprichting in 1996. Het prikbord trekt nu dagelijks 20.000 unieke bezoekers .Vlak na de oprichting werden dagelijks 20 nieuwe advertenties geplaatst; nu zijn dat er 2000. In totaal staan er op dit moment 36.000 adverten ties online. pagina 2 en 3: mijlpaal prikbord DEN HAAG - Minister Edith Schip pers van Volksgezondheid wil met de farmaceutische industrie praten om de prijs van medicijnen tegen de zeldzame ziektes van Pompe en Fabry te verlagen. Eerder lekte uit dat het College voor Zorgverzekeringen (CvZ) de ze dure medicijnen uit het basis pakket wil schrappen. Het genees middel tegen de ziekte van Pompe kost tussen de 400.000 en 700.000 euro per jaar. Het middel tegen de ziekte van Fabry kost ongeveer 219.000 euro. Volgens het CvZ is het bovendien niet duidelijk of de middelen w;el effectief zijn. Het is .de vraag of de medicijnen ook werkelijk zo duur moeten zijn als in Nederland. In andere landen zoals de Verenigde Staten kunnen ze goedkoper worden geleverd. pagina 6: prijskaartje aan een mensenleven MIDDELBURG - Edwin van der Sar heeft dinsdagmiddag zijn eigen ex positie geopend in de Voetbal Ex perience in Middelburg. Van de oud-doelman, die met honderd dertig interlands Nederlands recor dinternational is, zijn ondermeer tal van kledingstukken uit zijn car rière te zien. De expositie loopt tot het eind van dit jaar. pagina 30 en 31: Meneer van Caal heeft nog niet gebeld voor video: zie www.pzc.nl/sport DESTELLING Nederland presteert ondermaats op de Olympische Spelen Reageer op pzc.nl UW MENING 420 reacties Ik spreek tegen Duitsers altijd Duits eens oneens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1