Inchecken eeland 119 'Weet je, luxe zit hem niet in gouden kranen' TMC van 25 meter hopgte Historische vloot komend jaar naar Wakheren NEELT DANS WOONWINKELS w „Het is zwaar hoor. Soms, zoals laatst met de nachtmarkt, moeten we midden in de nacht nog inchecken. Wij zijn de jongste niet meer, snap je. Maar we beleven er ook plezier aan. En ach, het is weer eens wat anders." door Wendy van den Hurk Het mag dan niet aantrekke lijk lijken, slapen bij een pompstation met uitzicht op een bedrijventerrein, de gasten van de De Muyncks ogen niet min der tevreden dan die van een wille keurig viersterrenhotel. „Het bevalt hartstikke goed", ver heldert een dame uit Didam. „En het ontbijt is méér dan goed." De meeste gasten van het verblijf zijn bij de gebroeders terecht geko men omdat alle andere accommo daties in Vlissingen vol zaten. En wat overbleef, ging boven hun bud get. De meesten wisten inderdaad niet waar ze precies zouden te rechtkomen. Maar nu ze er zijn, zien ze er de humor wel van in. En niet te vergeten de charme. De broers doen alles voor hun gasten. Tassen naar boven sjouwen, fiet sen regelen, eitjes koken en wan neer ze zien dat hun gasten aan de ontbijttafel zitten te puzzelen op opengevouwen plattegronden, schuiven ze aan voor een VW-praatje. „We worden hier prima verzorgd", licht een Limburgse toe. „Dat heb ben we in dure hotels wel eens an ders meegemaakt. De kamers zijn schoon, we kunnen gratis parke ren - wat wil je nog meer?" Adri de Muynck glundert. Knikt naar zijn broer Jan of die het ook gehoord heeft. Ze vertellen dat ze al gasten van over de hele wereld hebben gehad. India, China, Po len, Canada. Via boekingswebsites komt van alles in de Paul Kruger- straat terecht. „Nog niet één keer is iemand ontevreden weggegaan. Weet je, luxe zit hem niet in gou den kranen. En op de bovenste ver dieping heb je nog zeezicht ook!" De Zeeuwen Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt donderdag een puzzel- en ge- zelligheidsrit voor het hele gezin. Iedereen met een auto, motor of scooter kan meedoen aan de een voudige puzzelrit voor beginnende deelnemers. Inschrijven kan om 18.30 uur bij camping de Witte Raaf aan de Muidenweg in Arne- muiden. MIDDELBURG/VLISSINGEN - De Lan delijke Vereniging tot Behoud van het Historisch Bedrijfsvaartuig houdt in 2013 de jaarlijkse reünie in Middelburg en Vlissingen. Dat betekent dat dan zo'n 125 histori sche vaartuigen afmeren. Ze arrive ren op 25 juli in Middelburg. Na twee dagen, op zaterdag 27 juli ver scheept de vloot naar Vlissingen. De reünie gaat gepaard met tal van activiteiten op de kades en in het water. In Middelburg is verder een vergadering, en in Vlissingen een captain's dinner. Het is voor het eerst dat de reünie plaatsvindt op Walcheren, zegt woordvoerder Jaap Littooij uit Wilhelminadorp. woensdag 1 augustus 2012 VLISSINGEN Orgelconcert Kees van Eersel Kees van Eersel geeft vrijdag vanaf 12.00 uur een middagpauzeconcert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Op het programma staan werken van Sweelinck, Vincent Lübeck, J. S. Bach en Albert Becker. Kees van Eersel is beiaardier in Veere. De toe gang is gratis. Er wordt bij de uit gang een financiële bijdrage ge vraagd van de bezoekers. OOSTKAPELLE Kijkje achter het aquarium Terra Maris Belangstellenden kunnen vrijdag tussen 11.00 en 11.30 uur een kijkje nemen achter de schermen van het aquarium van Terra Maris in Oost- kapelle. De vissen en andere zeedie ren worden dan gevoerd. Kosten: entree van het museum. Aanmel den kan bij de balie van het mu seum, Duinvlietweg 6. Informatie: 0118-582620. De voormalige winkel van het pompstation is omgetoverd tot ontbijtzaal. foto's Ruben Oreel VEERE Varen naar de Haringvreter Vanaf de steiger bij de Campveerse Toren in Veere vertrekt vanmiddag om 14.00 uur een rondvaartboot naar het eiland De Haringvreter, die is ontstaan na afsluiting van het Veerse Gat. Een gids gaat mee, om het eiland mee te verkennen. Rond 17.00 uur is de groep terug. Deelname kost volwassenen 9,70 euro en kinderen 7,30 euro. ARNEMUIDEN Puzzelrit van TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113)38 26 26 TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 Woonideeën voor iedereen! TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 Van 14 juli t/m 18 augustus zorgen 5 waaghalzen voor een spectaculaire "High Diving Show"- Kijk voor meer informatie op www.neeltjejans.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19