'Wij gaan er niet over, punt' Ontbijten naast een benzinestation JÜ Verdwaasd Of MM-TOIHMK i8l PLflMECO' Bejaarde beroofd Gino hoopt op gulle gevers Gratis parkeren PZC Iedere dag om 19.00 uur in Goese garage het PZC videojournaal www.pzc.nl aan de Westwal Tot 70% korting op alles! IIMIEMIDII woensdag 1 augustus 2012 PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 2700 00 BRUINISSE - Twee vrouwen hebben maandagavond een 85-jarige vrouw in haar woning in Bruinis sen beroofd van haar portemon nee met bankpassen. Een zoge naamde 'bankmedewerkster' en 'politieagent', probeerden later tele fonisch de vrouw haar pincode te ontfutselen. Zij gaf die echter niet. Vlissingse politiek over ziekenhuis door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De LPV kan over het ziekenhuis roepen wat ze wil, maar, zeggen collega-raadsleden in Vlissingen, dat heeft geen enkel Hoezo LPV over als enige strijder voor een volwaardig ziekenhuis op Walcheren? „Onze Kamerfractie zit er, net als de Statenfractie, bo venop met kritische vragen", zegt Sent Stroosnijder van de SP. „Al leen, en dat zal de LPV als lokale partij niet zo meekrijgen, wij ho ren van zowel minister als gedepu teerde dat die daar niet over gaan. Dan houdt het op." Meer kan de politiek niet doen, heeft Stroosnijder ondervonden. „We kunnen wel met vijfhonderd man voor het stadhuis staan roe pen dat het ziekenhuis aan de Kou dekerkseweg moet blijven, maar al die mensen draai je een rad voor de ogen als je weet dat er binnen het stadhuis wordt meegewerkt aan een ander plan." Al zou de SP graag anders willen. „Wij zijn heel bezorgd over uitkle- Verdwaasd lopen twee toeristen achter de grote brandstofwagen langs. Meneer zet zijn weekendtas neer, haalt een A4'tje uit zijn achterzak. Nog voor hij het heeft opengevou wen, loopt Jan de Muycnk het stel tegemoet. „Jullie zitten goed hoor. Gelijk inchecken?" ding van de zorg, aanrijtijden en of Vlissingen niet wordt achtergela ten met een onbruikbaar gebouw. Maar het ziekenhuisbestuur luis tert niet naar haar klanten, en ook niet naar ons. Dat hoeft helaas ook niet. Daarom rest ons niets anders dan kritisch te blijven." Want anders, voorspelt PvdA'er Rens Reijnierse, hebben we straks misschien wel helemaal niks meer. Ook niet in de Mortiere. „We kun nen wel star blijven vasthouden aan de Koudekerkseweg, maar de algemene trend is dat meer zieken huizen sluiten dan openen. Zeker de oude zooi. In een niet al te ver re toekomst valt het gebouw aan de Koudekerkseweg ook in die ca tegorie. Dan doen ze dat dicht en hebben we alleen Goes nog maar. Dat is een te groot risico." Liever werkt de PvdA, overigens evenals D66, mee aan een goed al ternatief. Dan maar aan de andere kant van het kanaal. „Dat mag voor binnenstadbewo ners ver weg lijken, voor Soubur gers is het dat niet. Die maken toch eenderde uit van de Vlissing se bevolking." Tankklanten knipperen even met hun ogen. Daar waar vroe ger Marsen en motorolie wer den verkocht, zitten nu toeris ten aan een ontbijtje. Gebroe ders De Muynck, van kamerver- huur in de Vlissingse Paul Kruger straat, zijn hoteliers geworden. door Wendy van den Hurk Wat verdwaasd lopen twee toeristen ach ter de grote blauwe brandstofwagen langs. Zitten ze wel goed? Meneer zet zijn weekendtas neer, haalt een A4'tje uit zijn achterzak. Nog voor hij het heeft opengevouwen, loopt Jan de Muycnk het stel tegemoet. „Jullie zitten goed hoor. Gelijk maar inchecken?" Vlissingen is een Bed 8c Breakfast rijker. Eenvoudig, verzorgd, betaal baar en op loopafstand van boule vard, centrum en station. Pal naast een pompstation, dat wel. Het is een nieuwe stap in het le ven van gebroeders De Muynck. Ze moeten wel, nu de reguliere ka- merverhuur in Vlissingen zachtjes aan doodbloedt. „Weinig werkne mers, dus weinig huurders", luidt de simpele uitleg van AdrL En aan gezien het pand onverkoopbaar is zolang er een pompstation naast zit en het contract met oliehandel Dekker nog drie jaar, en wellicht zelfs nog acht jaar, doorloopt, zul len de heren iets moeten om van rond te komen. Want ook al lopen ze tegen de zeventig; pensioen zit er nog niet in. De Vlissingse geschiedenis van de De Muyncks, die eigenlijk uit Bor- sele komen en wortels hebben in busbedrijf AMZ, begon in 1948, toen pa een garagebedrijf met pompstation en werkplaats begon aan de Paul Krugerstraat Een pio nier was hij, met zijn Chryslers, Simca's en Lloyds, in de tijd ,dat nog tol werd geheven in de Bad huisstraat. „Het was een goed be drijf', vertelt Jan. AMZ ging ook door. „De bussen stonden hierach- Vlissingen is een Bed Breakfast rijker: in het pand pal naast het pompsta tion in de Paul Krugerstraat. Toeristen hoor je daar niet over klagen. ter, om werknemers van de Schel de te vervoeren. In 1969 gingen we met de broers in het bedrijf van pa. We stapten over op Britse auto merken en gingen ook rijden voor de ANWB repatriëringsdienst. Een gouwe tijd. Tot je daar vanaf 1974 een vergunning voor nodig had en die was duur. Toevallig stond er een transportbedrijf te koop, dat die papieren al had." En zo rolden ze in de transportwe reld. Of eigenlijk met name Jan en Sjaak. Adri deed de pomp, en wat kamerverhuurpandjes in de stad. Maar de laatste jaren begon hij dat ook wel beu te raken. „De hele tijd maar onderhoud plegen, omdat de huurders niets heel lieten van die kamers. Al dat gedoe... We hebben de panden één voor één verkocht. In het gulden-tijdperk, dus rijk zijn we er niet van geworden. Tn elk geval konden we weer verder." Maar ja, toen zaten ze nog met het enorme pand in de Paul Kruger straat, met 27 kamers. Jan en Sjaak waren intussen ook klaar met het transportbedrijf en er moest toch brood op de drie planken komen. Adri: „Vandaar dat we afgelopen winter hebben bedacht dat we de kamers toch maar weer moesten verhuren, maar dan aan toeristen. We hebben de kamers opgeknapt, een ontbijtzaal ingericht en in maart hadden we de eerste gasten. Inmiddels zitten alle weekenden vol. Het is zwaar hoor. Soms, zoals laatst met de nachtmarkt, moeten we midden in de nacht nog in checken. Wij zijn de jongste niet meer, snap je. Maar we beleven er ook plezier aan. En ach, het is weer eens wat anders." 'We hebben de panden verkocht. In het gulden tijdperk, dus rijk zijn we er niet van geworden' wamammmsmmmmtemesamm VLISSINGEN - Het Dierenasiel Walcheren zamelt geld in voor hond Gino. Hij is geopereerd aan loszittend kraakbeen in een schouder en moet over een paar weken weer voor de andere schouder. Als dat niet gebeurt, kan hij straks niet meer lopen. Na revalidatie gaat hij terug naar het asiel, waar zijn zus Bella ook zit. Het tijdelijk baasje van de hond Gino houdt een videodag boek van hem bij: www.123website.nl/elsadams/93549886. Geld kan naar rekeningnummer 349330999 ow Dierenasiel Walcheren, bijdrage Gino. Verbouwingsuitverkoop logusgoes.nl GOES - Bij de parkeergarage aan de Westwal in Goes konden automo bilisten tot deze week uitrijden zonder te betalen. Om gratis te parkeren moet de be stuurder naar binnen rijden en de auto wegzetten. De truc zit hem in het niet betalen aan de betaalau tomaat. Eenmaal bij de uitgang hoeft de bestuurder alleen maar zijn kaartje weer af te geven. De slagboom zwaait open. Het is van daag waarschijnlijk al niet meer mogelijk om de truc toe te passen. Een medewerker van de gemeente liet dinsdagmiddag nog weten die zelfde avond een monteur te stu ren om het probleem op te lossen. STANLEY, BAHCO, 7-INDUSTRIES, MAKITA, DEWALT GEREEDSCHAPPEN VOLOP VOORRADIG Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER EEN DAK! Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18