Fusie woningcorporaties vertraagd 'Ik ga met m'n raket de sterren bekijken' WALCHEREN vinden dode bruinvis almanak Kop WOENSDAG 1 augustus 2012 17 Ontbijten naast een benzinestation 18 en 19 Nachtwacht is vooral gastheer 20 en 21 Walcherse woningbouwverenigingen nemen jaar extra de tijd om organisaties samen te voegen door Maurits Sep MIDDELBURG - Ze doen hetzelfde, maar net niet allemaal op dezelfde manier. Daarom kost het meer tijd om de fusie van de Walcherse wo ningcorporaties goed voor te berei den. Woongoed Middelburg, l'Escaut en Woonburg Walcheren wilden op januari volgend jaar fuseren. Volgens directeur Eric de Ceuster van Woongoed Middelburg is de nieuwe streefdatum 'eind 2013 of begin 2014'. Dan vormen de corpo raties zowel juridisch als organisa torisch een geheel. Vooral dat laatste is van groot be lang, en dat moet meteen goed ge beuren, benadrukt De Ceuster. „Als onze klanten straks bellen met de nieuwe organisatie, moe ten ze iemand aan de lijn krijgen en moet alles in orde zijn. Ze mo gen niet van het kastje naar de muur gestuurd worden." De corporaties zijn daarom tot de conclusie gekomen dat ze de juridi sche fusie, die minder ingewikkeld is, beter kunnen laten samenval len met de organisatorische samen voeging. „We moeten goed uitwer ken wie wat op welke werkplek gaat doen. Om goed te kunnen be ginnen, moeten we alles goed rege len. Iedereen moet de juiste ken nis van al onze klanten hebben, zo dat de dienstverlening goed blijft. En iedereen moet de juiste infor matie hebben over ons woningbe- zit. Dat kost tijd." Het personeel, dat volgens De Ceuster 'over het algemeen posi tief staat tegenover de fusie, heeft erop aangedrongen dat er geen 'aanloopproblemen' ontstaan. De projectgroep, die elke twee weken vergadert, moet ervoor zorgen dat de fusie vlekkeloos kan verlopen. In die projectgroep wordt overi gens ook het huidige beleid van de drie corporaties besproken en afge stemd, zegt De Ceuster. Dat ge beurt om te voorkomen dat nu nog besluiten worden genomen die later voor problemen kunnen zorgen, dat grote investeringen worden gedaan die na de fusie on verwachte gevolgen kunnen heb ben, maar ook om ervoor te zor gen dat de corporaties nu al naar elkaar toe groeien. De ondernemingsraden en Raden van Commissarissen mogen uitein delijk nog een oordeel vellen over het definitieve fusiebesluit, het so ciaal plan voor het personeel en de investeringsstrategie. Uitgangspunt blijft dat er één wo- ningcoroporatie ontstaat, met één naam. „Op termijn zou het ook veel voordelen opleveren als we op één plek komen, maar we zit ten nu met drie gebouwen die niet gemakkelijk te verkopen zijn en niet zomaar een andere invulling kunnen krijgen. Wie straks op wel ke plek komt te werken, weten we nog niet." Reizen is deze week het thema van de jeugdactiviteiten van de Stichting Welzijn Middelburg. In wijkcentrum Palet werd geknutseld tijdens de Crea- ochtend. Flavio Moretti (linksvoor) is geconcentreerd bezig om een vakantiebus te maken. foto Isaak Verkeste door Aromemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Ze weet wat ze met haar zelfgemaakte raket wil. De Middelburgse Sammanthia Frede- riks maakt 'm weliswaar voor haar kleine broertje Brian, maar als die raket echt zou zijn... „Dan ga ik er mee de ruimte in. Om de sterren van dichtbij te bekijken." Het meisje zit dinsdagochtend aan een knutseltafel in wijkcentrum Palet. Ze doet samen met een groepje kinderen mee aan één van de zomeractiviteiten van de Stich ting Welzijn Middelburg (SWM). De SWM heeft deze week rond om het thema 'reizen' allerlei acti viteiten voor de jeugd. Van pizza bakken tot lego-bouwen, een speurtocht en workshops Oosterse vechtkunst. Roco Brand uit Oost-Souburg is in de weer met blauwe verf. „Ik maak een duikplank, voor dui zend mensen. Die zet ik bij een ei land. Voor al mijn vrienden en fa milie." Ook Flavio Moretti neemt het the ma serieus. Hij maakt een bus. Een reisdoel heeft hij niet direct voor ogen. „Ik ga zelf vaak naar Ita lië, naar familie. Nee, ik zou er niet willen wonen. De vakantie is daar heel anders verdeeld. Je hebt drie maanden in de zomer en ver der bijna niets." De blonde Silja van Belzen gaat haar eigen gang, thema of niet. Ze knutselt een verrekijker in elkaar. „Die is voor mijn knuffels", zegt ze gedecideerd. De SWM-activiteiten zijn te vin den in diverse jeugdcentra in Mid delburg. Zo kunnen meiden van 12 tot 18 jaar vandaag (in de Base ment) en donderdag (de Poort) hun gezicht laten verzorgen met een reiniging en een maskertje. Het centrum van de stad is van daag het toneel van een speur tocht voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Zij gaan op zoek naar de schat van Viking Victor. Filmliefhebbers van 8 tot 15 jaar kunnen vrijdag middag naar de Poort. Zaterdag is er tot slot een FIFA 12 Xbox-toer- nooi voor 10 tot 18 jarigen. Opgeven: kids@welzijnmiddelburg.nl Informatie: www.welzijnmiddelburg.nl door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Het was even schrik ken voor de groep toeristen op na tuurles. Zij troffen dinsdag tijdens hun 'Zeelessen' een dode bruinvis aan op het strand bij Zoutelande. De groep was met Theodóor Braaksma van NatuurAvontuur uit Middelburg op pad op het strand. Braaksma: „Eén van hen zag een grote vis liggen. Toen we gingen kijken, bleek het een dode bruinvis te zijn. Ik denk dat-ie al een paar dagen in zee heeft gedob berd, maar hij zag er nog behoor lijk gaaf uit. Geen grote verwon dingen of zo. Alleen de kop was wat gehavend. Ik schat dat die zo'n dertien kilo woog. De vis was ruim een meter lang en volgens mij nog geen volwassen exem plaar. Het dier is opgehaald en gaat naar de universiteit van Utrecht voor verder onderzoek." „Het was opeens wel heel aan schouwelijk onderwijs voor ons. De groep was er toch behoorlijk van onder de indruk." Tip? redactie@pzc.nl De redactie Bevelanden/Tholen van deze krant krijgt regelmatig sta giaires over de vloer. Ook op dit moment zet een student journalistiek zijn beste beentje voor. Hij schrijft heel aardige artikelen, maar net als bij gelouterde redacteu ren valt daar ook wel eens iets op aan te merken. Deze week was het de kop boven een artikel die niet helemaal aan de maatstaven voldeed. De chef van de redactie zei daar iets van. „Ik vind je kop saai", was haar duidelijke bood schap. Een andere collega op het Goe- se kantoor besloot daarop de lol broek uit te hangen. „Dan doe je morgen toch gewoon gel in je haar", luidde zijn advies aan de stagiair.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17