prominent i buitenland j 9 President Basescu blijft lekker zitten Moeite met opstaan? Griekenland schroeft bewaking fors op Bon voor een gratis brochure dinsdag 31 juli 2012 door onze correspondent Werner Bossmann ATHENE - Griekenland gaat het aan tal bewakers bij de grens met Tur kije verviervoudigen. Athene vreest dat Syrische vluchtelingen die nu in Turkije zitten, doorrei zen naar de Europese Unie. In geen enkel ander land komen zo veel illegale migranten de EU bin nen als in Griekenland. Tot düsver zijn er niet veel Syriërs naar Grie kenland gegaan. De Griekse rege ring staat onder druk om illegale migratie aan te pakken, gezien de crisis in het land en een werkloos heidscijfer van meer dan 20 pro cent. De Verenigde Naties lieten weten dat tienduizenden Syriërs de afge lopen dagen het land zijn ont vlucht Alleen al uit de stad Aleppo zijn in twee dagen tijd 200.000 mensen gevlucht. Turkije stuurde gisteren een kon vooi met militairen, raketten en tanks naar de zuidgrens met Syrië. De verwachting is dat de militai ren Syrië niet binnengaan, maar zijn ingezet om de grens tussen de landen te beveiligen. Het besluit kwam, nadat rebellen een controlepost tussen Aleppo en de grens hadden ingenomen. zie onze website:buitenland Overzicht: prominente Syriërs die zich tegen Assad keerden rs6ts^s^sssasaxeet^ssssBsxsss?^a,^fssssa& KIEV Oekraïne neemt omstreden taalwet aan De omstreden taalwet die vorige maand tot rellen in Oekraïne leid de, is gisteren definitief aangeno men door het Oekraïense parle ment. Dat gebeurde nadat leden van de oppositie boos de vergader zaal hadden verlaten. Het wetsvoor stel beoogt het Russisch in grote delen van het land tot tweede offi ciële taal te maken, naast het Oek- raïens. Parlementsvoorzitter Volo- dimir Litvin stuurt het wetsvoor stel nu naar president Viktor Janoe- kovitsj. Als die het voorstel onder tekent, treedt de wet in werking. NEW DELHI Treinbrand in India eist zeker 32 levens Een brand in een passagierstrein in het oosten van India heeft gister ochtend aan zeker 32 mensen het leven gekost. Er vielen 26 gewon den, van wie twee in kritieke toe stand verkeren, meldde het minis terie van Spoorwegen. Passagiers van de nachttrein tussen New Del hi en Chennai (Madras) werden overvallen door de vlammen nabij de stad Nellore in het zuiden van het land. Over de oorzaak kon het ministerie nog niets zeggen. BOEKAREST - De Roemeense pre mier Ponta zal niet langer de con frontatie zoeken met president Traian Basescu. „Iedereen verliest als we blijven vechten. Er zijn twee mensen nodig voor een tan go" Hij kwam daarmee terug op zijn eerdere dreigement niet meer te zullen praten met het staatshoofd, wiens legitimiteit hij in twijfel trok. „Waarover moet je het heb ben met een man die door de Roe menen is afgewezen?" Niettemin vindt Victor Ponta dat president Basescu de eer aan zich zelf moet houden en aftreden. Ruim acht miljoen Roemenen heb ben zondag in een referendum im mers laten weten van hem af te willen. Het referendum had de schorsing van Basescu, begin juli door het Roemeense parlement, definitief kunnen maken. Zo'n 90 procent van de stemmers stemde voor, maar door het lage opkomst percentage (46 procent) is de uit slag niet bindend. „Ik verzeker de Roemenen dat ik ga proberen een gevoel van verzoening teweeg te brengen in de maatschappij", zei de president na zijn 'zege'. Feit is dat Basescu, die in 2007 een soortgelijk referendum overleefde, zich in de afgelopen acht jaar meer macht toe-eigende dan een presi dent toekomt. Het leek daardoor vaak alsof het Basescu was, de oud-burgemeester van Boekarest, die het economische en het buiten landse beleid in Roemenië bepaal de. Hij kon dat doen doordat hij de ruimte kreeg van de oppositie. Ba sescu werd daardoor ook het ge zicht van een politiek van harde bezuinigingen die Roemenië me de door het IMF wordt ingefluis terd. Onder meer de ambtenaren salarissen werden flink gekort. Volgens de Roemeense wet be noemt de president de premier, een reden voor zijn tegenstanders om hem voor de naderende verkie zingen weg te krijgen. De twee pre miers die Basescu dit jaar vóór Ponta benoemde, werden gezien als zijn marionetten. Toen zij faal den het vertrouwen van de Roe menen te winnen, mocht Ponta het in mei proberen, aan het hoofd van een regering van socia listen en liberalen. De ploeg-Ponta deed echter meer 'Waarover moet je het hebben met een man die is afgewezen?' van zich spreken door een anti-Ba- sescu-campagne, dan door pogin gen de koers van de Roemeense munt naar boven bij te sturen. De parlementsvoorzitter en de om budsman werden vervangen door partijgenoten, het constitutioneel hof onder druk gezet om de refe- Specialist in lekker zitten rendumregels aan te passen en pro minente Roemenen die twijfels uitten over de methoden van Pon ta, werden gedreigd met een aan klacht wegens smaad. Onder hen is ook Europarlementariër en oud-minister van Justitie Monica Macovei. Die dadendrang leidde tot vraagte kens bij de Europese Commissie: hoe volwassen zijn de nog geen kwart eeuw oude Roemeense de mocratie en rechtstaat? In Boeka rest kon je de afgelopen dagen ge luiden horen van mensen die wel iswaar spugen op Basescu, maar die ook de methoden van de rege ring Ponta afkeuren. Bezorgde Roemenen maken de vergelijking met communistische methoden van showprocessen, in timidatie en misbruik van het ap paraat. De beste dienst die pre mier Ponta de Roemeense demo cratie kan bewijzen is de uitkomst van het referendum accepteren en Basescu zijn termijn, die duurt tot eind 2014, laten afmaken. Gratis brochure? 0341 - 26 06 76 www.prominent.nu Bezoek een winkel bij u in de buurt Veenendaal Gioeneveldselaan 19 Venlo Ni|meegs«vwg 11 Waalwijk Prof Zeemamveg i Waddinxveen Mcicu"iKwegi$ Weert Roermondseweg 58b Wljchen Ed1soraUa.1t 1 Eerst thuis proefzitten? JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Q] Mevr Adres Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen Zo ziet u direct of het past! Postcode Plaats Telefoon E-mail 0341-26 06 76 i Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, A ir. 707.8070 W6 Nunspeet relaxen liggen Het kan anders! Sta gewoon samen met uwfauteuil op. Druk op de knop, voel hoe de sta-op fauteuil kantelt en loop weg. Zo eenvoudig is het. Een sta-op hulp is natuurlijk een extra functie op onze comfortabele fauteuils. Kom langs óf bel 0341 - 26 06 76 voor een demonstratie thuis! 9.6 klantwaardering Bekijk alle reacties van tevreden klanten op www.prominent.nu Kies uw zithouding met de afstandbediening Eén druk op de knop en u doet een dutje J Gebruik de sta-op hulp voor makkelijk opstaan LEVERTIJD Door het gebruik voelt u zich ontspannen! Bent u klein of groot, Prominent biedt u altijd de juiste fauteuil op üw maat!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9