Coalitie verliest meerderheid 61 binnenland crisis op Curasao Op zoek in 'asbesthuis' Cel voor duo wegens moord op matroos Woede om aanblijven weigerambtenaar ZEEUWEN VAN ORANJE ALEX MALLEMS dinsdag 31 juli 2012 'M&xazs&xssssseii. door Oscar van Dam WILLEMSTAD - De regering van mi- nister-president Gerrit Schotte moet op zoek naar een nieuwe partner om zijn coalitie in de Sta ten van Curasao aan een meerder heid te helpen. Dat is nodig omdat Eugene Cleopa (MAN) de regering niet langer steunt. „Ik had geen an dere optie", aldus Cleopa. Het ligt voor de hand dat Schotte de partij van Anthony Godett (FOL) aanbiedt mee te gaan rege ren. Godett gaf de afgelopen maan den meerdere malen aan de coali- tie-Schotte te steunen. Met die eenmansfractie kan het kabi- net-Schotte zijn krappe meerder heid in het parlement terugkrij gen. Voor het zetelverlies was de verhouding elf tegen tien. Ver wacht wordt dat de partij van Go dett, in ruil voor zijn steun, een ministerspost krijgt aangeboden. Acht jaar geleden stond Godett op het punt premier te worden van de Nederlandse Antillen. Vanwege een veroordeling wegens corruptie was dat niet mogelijk. Godett schoof toen zijn zus naar voren. De huidige politieke crisis lijkt los te staan van de precaire financiële situatie van het eiland. Het begon toen parlementslid Eugene Cleopa van de partij MAN begin vorige week in een gesprek met het partij bestuur aangaf de coalitie niet lan ger te steunen. De sociaaldemocra tische MAN schoof haar normen Anthony Godett en waarden steeds meer naar de achtergrond om maar in de coali tie te blijven, aldus Cleopa. De herhaalde, persoonlijke aanval len van coalitiegenoot Helmin Wiels (leider van de onafhankelijk heidspartij Pueblo Soberano) te gen MAN-kopstukken waren Cleo pa te veel geworden. Toen dat be kend werd, stelde Wiels dat Cleo pa maar beter 'een grafkist kon be stellen'; hij zou (politiek) zo goed als dood zijn. Cleopa wilde echter niet uit de MAN stappen en vroeg de partij hem te steunen en met de coalitie te breken. Dat was geen optie. zie onze website:binnenland 'Er is nauwelijks nog speelruimte voor de regering' UTRECHT - Een medewerker van een asbestsaneringsbe- drijf haalt items van bewoners uit de met asbest be smette woningen in de wijk Kanaleneiland. Verscheide ne bewoners van de wijk moesten hun huizen verlaten toen tijdens renovatiewerkzaamheden asbest werd aan getroffen. De analyse van de duizenden asbestmonsters die zijn genomen, was gisteren nog niet klaar. Eerder werd verwacht dat die analyse in het weekeinde be schikbaar zou zijn. De zorgvuldigheid vereist meer tijd, zo heeft burgemeester Aleid Wolfsen gezegd. Wel ver wachten gemeente en woningcorporatie Mitros nog steeds dat de bewoners van de Marco Pololaan later de ze week weer naar huis kunnen. foto Jerry Lampen/ANP ■BMMBHHÉÉHBKaSMnMBMHBMaMRMnKnaBBeHSSMSHMMMMHHmaHMaBSSaanNHHBHm DEN HAAG - Matroos Sebastio De Cunha Lima werd bij Natal in Bra zilië overboord gegooid en is nooit meer teruggevonden. Verdronken hoogstwaarschijnlijk. De twee mannen die hem van het zeiljacht gooiden waarmee ze er vervolgens vandoor gingen, zijn gisteren in Den Haag veroordeeld tot veertien en dertien jaar celstraf Volgens de rechtbank in Den Haag hebben de 51-jarige en 31-jarige Nederlanders samen de moord gepleegd. Het Openbaar Ministerie eiste in maart al achttien jaar celstraf te gen de beide mannen. Zij hebben bekend in 2005 bij een proefvaart met het zeiljacht de matroos over boord te hebben gezet. De recht bank vindt dat bewezen is dat de twee verdachten de matroos alleen maar in het water hebben gegooid om het zeiljacht te kunnen be machtigen. Daarmee wilden ze via Afrika naar Nederland. De rechtbank denkt dat het niet de bedoeling was van de mannen om de matroos te vermoorden. Het tweetal heeft de mogelijkheid dat de man zou sterven echter op de koop toe genomen toen ze hem in zee wierpen. 22 aug try-out 23 aug wereldpremière 24 25 27 28 29 30 31 aug 1 sept www.nazomerfestival.nl T. 0900 33 000 33 (45 cent per gesprek) DEN HAAG - PvdA, D66 en Groen- Links zijn boos en teleurgesteld dat minister Liesbeth Spies van Bin nenlandse Zaken vooralsnog geen einde wil maken aan de weiger ambtenaar, ondanks dat in de Tweede Kamer daarover onlangs moties zijn aangenomen. „Dit is geen kwestie van niet kunnen, maar van politiek weigeren", twit- terde GroenLinks-Kamerlid Ineke van Gent nadat Spies de Kamer maandag per brief had geïnfor meerd. PvdA'er Pierre Heijnen, die zich heeft ingezet niet langer gewe tensbezwaarde trouwambtenaren aan te stellen bij gemeenten, is ook niet blij met de 'afwijzende reactie van het kabinet'. Gerard Schouw (D66) stelt begin augustus met een initiatiefwetsvoorstel te komen om de zaak alsnog te regelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6