sport I31 Donze zet Dutree opzij bij toernooi Terneuzen dinsdag 31 juli 2012 ;<-/:-:-®S55KKSï? S5555R«SS5fS«afS«S«<««>K-»J 'De meeste mensen weten niet eens waar Suriname ligt. Mensen vragen mij dit ook altijd. Ik moet dan lachen' Virgil Soeroredjo Virgil Soeroredjo kwam in actie tijdens het olympische badmintontoernooi in de Londense Wembley Arena. De Surinamer uit Wissenkerke delfde in de eerste ronde met 21-12 en 21-7 het onderspit tegen de Japanner Sho Sasaki. rebaco Games op Trinidad en To bago verloor het jeugdige Suri naamse talent in de tweede ronde met 2-15 4-15 in de toen nog oude puntentelling van Sasaki. Later in datzelfde jaar nam Soeroredjo sa men met zijn dubbelpartner Mitchel Wongsodikromo bij de Southern Pan Am Classic Miami International revanche te door van UITSLAGEN P DUIVENSPORT Breuil Ie Vert met 8929 (1540 training) jon ge duiven. Samenspel 1 (1558 m/m): 1,2. H. de Poorter, 3. Fr. Neve, 4. H. Calon, 5. M. Buijsse, 6,7/. T. de Jonge, 8. P. de Smet, 9. H. Mookhoek&Zn, 10. A. de Croock. Samenspel 2 (1574 m/m): 1,6. P. Pladdet, 2. P. de Bakker, 3,4,9. Gebr. Scheele, 5. Comb, de Mul/Kop, 7. Comb. Derycke/Schieman, 8. J. de Waal, 10. G. Martens. Samenspel 3 (1595 m/m): 1. J. Voet, 2. A. Thijs&Zn, 3,4. A van Daalen&Zn, 5. J. Verhey- den, 6,8. P. Sturm, 7. A. de Meyer, 9. D. Nice, 10. C. Dehulsters. Samenspel 4 (1552 m/m): 1,2, M. Verwei-Fi- lius, 3,8. H. Koks, 4. Sj. Traas, 5,10. Comb, de Kooning, 6,9. J. Hartmen, 7. J. van Maldegem. Samenspel 5 (1561 m/m): 1,7. Comb. Kor- stanje, 2. M. Hengsdijk, 3,5. H. Paauwe, 4,8,9. A. Mieras, 6,10. D. de Voogd. Samenspel 6 (1564 m/m): 1,2,3, 10. L. v.d. Hoek, 4. W. Blom, 5. D. Noom, 6. J. Moerland, 7. P. Laban, 8. G. v.d. Kamp, 9. C. Moeliker. Samenspel 7 (1583 m/m): 1,4,9,10. C. Schroevers, 2. P. Borremans, 3. L, de Nooijer, 5,7. Comb, de Ridder, 6. G. Baan, 8. K. Minder- houd. Provinciaal Dax met 1215 oude duiven: 1,5. Comb. Zegers/Bruggeman, 2. Comb. Meul- meester, 3,4,7. P. v.d. Meulen, 6. F. Vette, 8. J. v.d. Bosch, 9. J. Murre, 10. S. Leloux. Provin ciaal Narbonne met oude duiven: 1,4. K. van Dommelen, 2. H. Lindenberg, 3. J. van Belzen, 5. F. Calon, 6. J. Hageman, 7. Comb. Brugge- man, 8. J. v.d. Bosch, 9. O. van Damme, 10. J. van Belle. dezelfde Japanner en diens dubbel partner verrassend te winnen met 15-5 15-13. De liefde voerde Soeroredjo naar Wissenkerke. In het Noord-Beve- landse dorp is hij geen bekende verschijning. Ook niet bij voorzit ter Jaap Meester van Sportvereni ging Noord-Beveland, die ook over een badmintonafdeling be- p SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1: 1e hoofdvogel J.Verbart (Ovezande), 2e hoofdvogel H.Rentmeester (Ovezande), 1e zijvogel J.Verbart (Ovezande), 1e en 2e kal M.Joosse (Oudelande), 3e kal S.Raas (Kwadendamme), 4e kal B.Vermeulerr ('s-Heerenhoek). Wip 2: 1 e hoofdvogel W.Voet (Heinkenszand), 2e hoofdvogel en 3e zijvogel P.Repkes (Veere), 1e zijvogel en 3e kal F.Koens (Ovezande), 2e zijvogel E.Nutzman (Ellewoutdsijk), (1e kal J.Braam (Oudelande), 2e kal H.Schipper (We- meldinge). 's-Heerenhoek Wip 1: 1e hoofdvogel en 3e zijvogel J. Rentmeester (Roosendaal), 1e zijvo gel K. Kelly (Rijkevorsel B.), 2e zijvogel S. Sjef (Merksplas B.), 1e kal P. Oosthoek ('s-Heeren hoek), 2e kal J. Boonman (Ovezande), "3e kal J.de Jonge (Heinkenszand). Wip 2: 1 e hoofdvo gel J.Rentmeester (Roosendaal), 1e zijvogel J.Boonman (Ovezande), 2e zijvogel ert 1e kal A.Jansen (Terneuzen), 3e zijvogel W. de Puyt (Lewedorp), 2e kal P. Nagelkerke ('s-Heeren hoek). Blok wip 1: J. Rentmeester 2x (Roosendaal), wip 2 W.Verhoeven (Rijkevorsel B.). P WIELRENNEN Assen. European Junior Cycling Tour. Proloog. Cat 2: 7. Shirin van Anrooij AGENDA DINSDAG VOETBAL Vriendschappelijk. Zeelandia Middel- burg-Serooskerke (19.30 uur), Axel-FC Stek- ene, HW'24-HW'24 2. schikt. „Nee, ik heb geen idee wie die jongen is. Maar het is natuur lijk hartstikke leuk dat hij in Lon den kon meedoen", was het enige dat de preses erover kon zeggen. Soeroredjo speelt in de eredivisie competitie bij badmintonvereni ging Van Zijderveld uit Amstel veen. Voorzitter Bram Jongerden omschrijft zijn speler als een 'goe- door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Bram Donze heeft zonder noemenswaardige proble men de tweede ronde bereikt op het 5-schema van het Vliegende Hollander toernooi van de Terneu- zense tennisclub Animo. De ne gentienjarige Hulstenaar klopte met twee keer 6-2 de geroutineer de Bert Dutree van TC Drive uit Sas van Gent. Donze tenniste in een hoger tem po dan zijn tegenstander. Dutree vocht voor wat hij waard was, maar kreeg de krachtige slagen in de hoeken vaak niet aangelopen. Gijs Donze, de jongere broer van Bram, ging strijdend ten onder te gen Vincent Bustraan van de Lawn Tennis Vereniging Kruinin- gen: 6-2 5-7 7"5- Verder wonnen Jerno Stoel en Mark Glasbergen van De Goese de, gedreven en talentvolle jon gen'. In aanloop naar de Spelen liep Soeroredjo een blessure aan zijn rechterknie op. Jongerden: „Die pech heeft hem toch wel op gebroken. Niet dat hij had gewon nen van Sasaki, maar Virgil heeft toch niet volledig kunnen laten zien wat hij waard is. Heel spijtig allemaal." Maan in de 5- respectievelijk de 6-categorie van plaatselijke favorie ten Niek Stellenaar (6-4 6-2) en Stefan Dobbelaar (6-2 7-5). De schema's in de 5, 6 en 7-reeks tel len allen 32 deelnemers. Conform de Terneuzense maatstaven houdt dit in dat de eindwinnaars van de ze categorieën 500 euro mogen in casseren. Ondertussen is in Biervliet ook de dertiende editie van het Rabo Open Haring dubbeltennistoer- nooi van start gegaan. De ruim ze ventig partijen zijn verspreid over de reeksen 4 tot en met 8. In de 4 is het duo Sjakco de Braal/Jos Ze- gers van TV Biervliet als eerste ge plaatst, voor Marcel Groffen en Gi- no Roctus van TV Vogelvlucht. Boeiende tennispartijen worden omlijst met onder andere een Suri naamse avond op donderdag en een tapas-avond op zaterdag. OUDENAARDE Smit (64) verbetert Zeeuws baanrecord Eddy Smit mag zich de nieuwe Zeeuws recordhouder op de Engel se mijl (1609 meter) in de categorie 60+ noemen. De 64-jarige inwoner van Kerkwerve, lid van Delta Sport uit Zierikzee, realiseerde bij de Masters Trofee in het Belgische Oudenaarde een tijd van 6.00,52 mi nuten. Smit had onder de zes minu ten kunnen lopen, maar omdat de tijdklok niet werkte kon hij tijdens zijn race geen tussentijden zien. Het oude record stond met 6.16,67 minuten op naam van Rinus Joos- se (AV'56). MIDDELBURG Israel in top tien Draai van de Kaai Wielrenner Pieter Israel uit Krui- ningen is maandag in de Draai van de Kaai op de negende plaats geëin digd. De koers voor elite/beloften in Roosendaal werd gewonnen door Sander Lormans uit Heemskerk. Hij haalde het voor Gerwin de Regt uit Nispen en Tom Vermeer uit Leusden. Michel Stroosnijder uit Hansweert eiste de veertiende plaats voor zich op. Bij de wedstrijd over tachtig ki lometer werden 41 renners geklas seerd. SINT-ULRIKS-KAPELLE Gunst moet alleen Belg voor laten gaan Davy Gunst reed in een wedstrijd in het Belgische Sint-Ulriks-Kapel- le naar een tweede plaats. De ju nior uit Yerseke behoorde op het glooiende parkoers tot een kop groep van twintig renners. Gunst bleef zich voorin roeren en was ook in de laatste kilometers nog kansrijk voor de zege. In de aan komst bergop moest hij uiteinde lijk genoegen nemen met de twee de plaats, achter de Belg Julien Piet- te. Van vrijdag tot en met zondag neemt Davy Gunst deel aan de etappewedstrijd Luik la Gleize. GOES Van Dongen troef voor Oranje op EK De Brabantse junior Ricardo van Dongen wordt een belangrijke troef voor Nederland op het EK wielrennen voor junioren in Zee land. De achttienjarige renner won zondag de Ronde van Vlaanderen voor junioren. Het ging om een wedstrijd over 124 kilometer met 198 deelnemers. Ricardo van Dongen, die rijdt voor de Vacansoleilploeg van Wille- brord Wil Vooruit, is een van de kopstukken in de Nederlandse ploeg op het EK. MIDDELBURG Schakers Terneuzen doen een stap terug Het eerste team van Schaakclub Terneuzen is teruggetrokken uit de derde klasse van de KNSB-competi- tie. De ploeg komt het nieuwe sei zoen waarschijnlijk uit in de pro motieklasse van de Zeeuwse Schaakbond. Het team doet een stap terug vanwege het afhaken van drie spelers, te weten Kurt van Coppenolle, Jordy Gemaert en Gos- se Kamminga. Daardoor kon Schaakclub Terneuzen geen repre sentatieve ploeg op de been bren gen voor de derde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63