Kans op blauwalg na weekeinde afgenomen 201 zeeland 'Vreselijke vrijdag' Tijdelijke operatiekamers Oostburg Kapster Jessica Price naar Londen voor internationale kapperswedstrijd dinsdag 31 juli 2012 Veel zoetwaterlocaties niet gecontroleerd MIDDELBURG - De kans op blauw alg, zoals die zich dit weekeinde in een kreek bij Ouwerkerk voor deed, is na de regen en frissere temperaturen van het afgelopen weekeinde weer afgenomen. Op 55 plaatsen in Zeeland wordt gecontroleerd op. de kwaliteit van het zwemwater, maar niet in alle poelen en kreken. Daarom kon dit weekeinde vrij onverwacht blauw alg opduiken in een kreek bij Ou werkerk. Blauwalg manifesteert zich vooral in zoet en stilstaand water en bij oplopende watertemperaturen. Van de 55 zwemlocaties die Rijks waterstaat en het waterschap Scheldestroom eens in de twee we ken bemonsteren op blauwwieren en bacteriën zijn er maar een paar met zoet water en geen of nauwe lijks getij. Van die paar is - als het om blauwalg gaat - de locatie Speelmansplaten de meest beruch te. Daar is het water de laatste ja ren in zomerse perioden vervuild met blauwalg. Zwemmen in water met blauwalgen kan huidirritatie teweeg brengen. Wie het water binnenkrijgt, kan last krijgen van maag- en darmstoomissen. Maar in kreken, zoals die er zijn bij Westkapelle, Ouwerkerk en in Zeeuws-Vlaanderen, wordt niet ge controleerd. Dat komt, legt een zegsman van de provincie uit, om dat die kreken en poelen niet als zwemlocatie te boek staan. De controles zijn eens in de twee weken. Na een controle duurt het een paar dagen eer de resultaten bekend zijn. Als er sprake is van ge stegen waarden volgt een hercon trole. Op de zoutwaterlocaties met een getijdebeweging, vooral bij de stranden en langs de Oosterschel- de, richten de controles zich voor al op bacteriële vervuiling. De risi co's daarop zijn vrij gering omdat de getijdebeweging er meestal voor zorgt dat de vervuiling vrij snel wegspoelt. De provincie zet de uitkomsten van de controles op een webpagi na die te vinden is op de website van de provincie Zeeland: www.zeeland.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Kapster Jessica Price van kapsalon Les Artistes in Ter- neuzen heeft de eerste prijs gewon nen in de Benelux-versie van de prestigieuze Goldwell Color Zoom Challenge. Zij mag nu in oktober in Londen meedingen naar inter nationale faam tijdens een vier daagse internationale wedstrijd van het haarverzorgingsmerk. Price (26) is logischerwijs in haar nopjes met de uitverkiezing. Twee jaar geleden won ze al eens een wedstrijd van een ander merk, de Wella Trend Vision Awards. Toen moest ze 'live' knippen, nu was het een foto-wedstrijd. „Maar in Londen moet ik het wel weer live laten zien", vertelt ze. De Goldwell Color Zoom Challen ge is een toonaangevende interna tionale wedstrijd binnen de kap persbranche, waarin haarstylisten hun kleurexpertise demonstreren en op creatieve manier trends in terpreteren. De inzendingen van de vele deelnemers worden door een internationale jury met haar stylisten, vakjournalisten en kleur- specialisten beoordeeld. Deelnemers aan de wedstrijd moesten zich laten inspireren door de natuur. Price kwam uit bij een 'jellyfish', oftewel een kleurige kwal. „Al die kleuren heb ik laten terugkomen in de coupe van mijn model. Ik vind het leuk om nieu we kleurencombinaties te maken. Jessica Price: „Ik wil steeds weer eèn treetje hoger. En daar heb ik alles voorover." foto Raymond de Frel De vraag is daarbij hoe ver je als haarstylist durft te gaan. Nou, ik ben helemaal losgegaan!" Price liet haar creatie vastleggen door foto graaf Richard Monsieurs. In okto ber gaat ze onder meer met visagis- te Gerdien van Westen uit Zaam- slag en haar baas Wim van den Berge naar Londen. „Bij Les Artis tes krijg ik de kans mij te ontwik kelen. Ik wil steeds een treetje ho ger. Dat kost heel veel tijd en ener gie, maar ik heb er alles voor over. Hoe ver ik wil komen? Ik ben niet snel tevreden, dus is het moeilijk om'daar antwoord op te geven." Met deze creatie won Jessica Price. HaawsannMi OOSTBURG - Mensen die tussen maandag 6 augustus tot en met vrijdag 19 oktober worden geope reerd in het Antoniusziekenhuis in Oostburg ondergaan hun in greep in een 'mobiele unit'. De operatiekamers in het ziekenhuis worden het komende kwartaal ge renoveerd om te voldoen aan nieu we wet- en regelgeving. De ok's krijgen een beter luchtbe handelingsysteem, een uitgebreide uitslaapkamer en een nieuwe, apar te opdekruimte waar steriele pak ketten worden uitgepakt en klaar gezet. Wanden en vloeren van de dik dertig jaar oude operatieka- mèrs worden opgeknapt en geschil derd en er komen energiezuinige operatielampen. Alle operaties die normaal in Oost burg worden uitgevoerd, kunnen- ook in de twee mobiele kamers plaatsvinden. De tijdelijke operatie ruimte, inclusief uitslaapkamer, is als vleugel geplaatst aan de achter zijde van het ziekenhuis. De ka mers, die aan alle eisen voldoen, zijn gewoon via de hoofdingang van het ziekenhuis te bereiken. Het animatieteam en Koos Konijn ontvangen nieuwe gasten bij Hof Domburg. PZC-verslaggever Frank Bal kenende kijkt een week ach ter de schermen op vijfster ren-vakantiepark HofDom burg, Een serie van vijf afle veringen geeft een kijkje in de keuken van een Room pot Vakantiepark in het hoogseizoen. Vandaag: chaos op de wisseldag. door Frank Balkenende Vrijdags is het chaos op Hof Domburg. Een dik ke tweeduizend gasten vertrekken en voor de vierhonderd accommodaties is een evengrote colonne nieuwko mers in aantocht. Je zou het 'vreselijke vrijdag' kun nen noemen, want voor de slag boom van het vakantiepark hopen de auto's - al dan niet met cara vans en vouwwagens - zich tussen twaalf en vijf uur 's middags op. Ze staan soms tot op de Schelp- weg en zijn daar samen goed voor een verkeersinfarctje. Een ontvangstcomité - in aquama rijn-kleurige T-shirts gehulde mei den van het animatieteam, veelal stagiaires - probeert de stroom 'aankomers' zo snel mogelijk door de slagboom te loodsen. Toch krijgt elke gast een VIP-behande- ling, waardoor het wachten gebla zen is. „Heeft u een goede reis ge had? Ja, dan stop ik nu uw pasje wat u thuisgestuurd heeft gekre gen door de sleuf Met deze card kunt er elke dag gewoon in. U zit op 243? Oké, dan gaat u hier rechts af en volgt u de bordjes. Hier heeft u nog een informatiefolder. Fijne vakantie! Daaaag!" Met een slagboombrede glimlach zwaait Didi de gasten na. De 17-ja- rige stagiaire uit Utrecht (ze volgt een sportopleiding) kruipt snel in het Koos Konijn-pak. Dat stinkt een beetje, want het is 28 graden en dan zweet je als een os in zo'n pak. Koos Konijn is de mascotte van Roompot Vakantieparken, waar toe Hof Domburg behoort. Op de beat van de kinderliedjes die uit boxen bij het receptiegebouw dreunt, geeft ze highfives aan kin deren op de achterbank. Andere kleintjes, voor wie de va kantie erop zit, nemen weemoe dig afscheid van Koos. Een omhel zing, een knuffel, een aai over de bol. Drieduizend vakantiegasten in bungalows, (sta)caravans en ten ten. Hof Domburg is een groot dorp met een voortdurend wisse lende populatie. Dat vereist een flinke personele inzet: 30 in de ho reca, 80 in de schoonmaak, 6 aan de receptiebalie, 20 in het sport en animatieteam, 10 in het zwem bad De Parel en 4 in de technische dienst. Parkdirecteur Hein Robbers - 'ik ben ook verantwoordelijk voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60