19 Op mannenjacht met eigentijdse vrouwen Korting zolang je abonnement loopt Echtpaar Engels viert zeventigjarig huweijk Werkt in je voordeel dinsdag 31 juli 2012 Dobbelaar schreefeerder vijf kluchten: Sla met Spekjes, Nou, nou, nou, dat is nogal wat, Een goed soldaat, Sanseviëria's en Sigaren in de Zaamslagpolder én In de Aap. Hij schrijft ook voor de Favoriet-reeks. Over Lidy van der Poel, kinderarts, vrouw en moeder. Bloot in de Polder is een eigen tijdse roman voor vrouwen van twintig tot dertig jaar. Over drie vrouwen van dertig die op man nenjacht gaan. Het lukt ze alle drie, al moeten ze daarvoor wel allerlei capriolen uithalen. Soms bloot, ja. Ooit gehoord van de schrijfster Lea Ja cobs? Hij woont in Terneuzen en is in het dagelijks leven beveiliger bij een chemisch bedrijf in de Kanaalzone. Een hij, inder daad, want achter Lea Jacobs gaat de 48-jarige Johan Dobbelaar schuil, schrijver van de roman Bloot in de Polder. Maar ook van kluchten en blijspelen én van de roman Het Gogsdal waarin de val van Nicolaas de tweede, de laatste tsaar in een bijzonder daglicht wordt geplaatst. Dobbelaar verslond als kind al alle boeken die hij in handen kreeg. Beter is Bloot in de Polder niet te il lustreren dan met een naaktmodel in een tarweveld, foto Peter Nicolai door Henk Boot BIERVLIET - Ko Engels is 96. Zijn vrouw Corrie vijf jaar jonger. Ze wonen sinds 2,5 jaar pas in verzor gingshuis Annelot Ter Walle in Biervliet. Daarvoor woonden ze -met hulp- nog zelfstandig. Op de boerderij. Eerst in de Beukelspol- der, later in de Elisabethpolder. Ko en Corrie zijn beiden van boeren- komaf Zo hebben ze elkaar ook ontmoet. Op een bloemenexposi- tie. Lang geleden. „Ze zijn nu 70 jaar getrouwd en daarvoor hadden ze vijf jaar verkering", zegt doch ter Riet. Ko is de oudste mens van Biervliet. Hij is stokdoof, loopt Zijn moeder maakte ooit furore bij amateurtoneelgezelschap Zaam- slag-noord en toen die club verle gen zat om een goeie dijenkletser, besloot Johan er één te schrijven: Sla met Spekjes. Hij zei er ooit over: „Je kunt van die scripts voor kluch ten bestellen bij een gespecialiseer de uitgever. Ik vond die zó flauw en slecht dat ik - in m'n arrogantie - dacht: dat kan ik beter! En dat klopte nog ook. Sla met Spekjes werd uiteindelijk door toneelgezel schappen in het hele land ge speeld. Ik dacht altijd dat het echte Zeeuwse kost was, maar ze blijken het gewoon overal in Nederland te eten." Zelf speelde hij mee in z'n ei gen klucht en in al die andere die volgden. Grinnikend: „Meestal als domme boerenzoon. Daar heb ik een kop voor, denk ik." Over het schrijven van kluchten: „Ach, dat schrijft heel lekker weg. Maar het is wel ontzettend moeilijk om humor op papier te zetten. Je zit achter je computer en denkt: goh, dat is leuk. Op de repetities lig je in een deuk, maar tijdens de voor stelling blijkt het dan helemaal niet aan te slaan. En juist op mo menten dat je het niet verwacht, liggen ze in een deuk." Later - in 2008 - richtte Dobbe laar met collega Rob Roctus van het chemisch bedrijf het gezel schap Decatoneel op. Met z'n tie nen sleutelden ze een blijspel in el kaar, Eer en Geweten. Dobbelaar: „Een blijspel is toch een trapje ho ger, heeft meer inhoud." Maar vo rig jaar kwam er (tijdelijk) een ein de aan al die kluchten en blijspe len. Dobbelaar was een beetje toneel moe. Hij richt zich nu meer op het echte schrijven. De roman Bloot in de Polder is het eerste product, een luchtig geschreven boek, zijn eer ste chicklit (eigentijdse roman voor vrouwen van twintig tot der tig jaar), over drie vrouwen van dertig die op mannenjacht gaan. Het lukt ze alledrie, al moeten ze daarvoor wel allerlei capriolen uit halen. Soms bloot, ja. Dobbelaar alias Jacobs: „Het verhaal speelt niet direct in de Zeeuwse polder. Het kan overal zijn." Bloot in de Polder, Lea Jacobs. Uitgeve rij Free Musketeers, Zoetermeer. ISBN: 978-90-484-2470-2; NUR: 343. Man scheurt weg na waarschuwing politie De politie heeft zondag om 00.34 uur een 38-jarige automobilist op de Spuiweg in Axel gewaarschuwd voor het rijden met defecte verlich ting. Na de waarschuwing ging hij er met hoge snelheid vandoor. Uit eindelijk trof de politie de man aan op de Eglantiersweg in Axel, waar hij met gedoofde lichten in zijn voertuig zat. Hij had twee keer te veel alcohol gedronken en kon geen rijbewijs tonen. Zijn rijbewijs is ingevorderd. De man had 88 kilo meter per uur te hard gereden. PHILIPPINE Parfum en sieraden weg uit woningen In een woning aan de Dijckmees- terweg in Philippine is zaterdag in gebroken. Er werden onder meer sieraden ontvreemd. In een ander huis in dezelfde straat werd ook in gebroken. Hier wordt nog geïnven tariseerd wat er is gestolen. In een woning aan het Vivaldiplein in Ter- neuzen maakten inbrekers tussen donderdag 20.00 en vrijdag 00.30 uur parfum en sieraden buit. OOSTBURG UITmarkt Ledelplein krijgt vervolg Kunstenaar Robert Schilder wil van de UITmarkt in Oostburg een traditie maken. Na vorig jaar de West-Zeeuws-Vlaamse kunst en cultuur bij elkaar te hebben ge bracht, hoopt Schilder zaterdag 22 september veel Sluise verenigin gen, muziekgezelschappen en cul turele instellingen samen te krij gen. Kunstenaars laten werk zien, er zijn workshops en een Open Po dium waar iedereen mag optreden. met een stok. Beresterk was hij. Hij werkte van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. Een sportieve taaie rakker, die nu af en toe nog op een speciale fiets naar zijn boer derij rijdt om onkruid te wieden. Zijn vrouw Corrie is ook goed bij de tijd, maar sukkelt na een breuk met haar fysieke gezondheid. Dat was de reden waarom ze in Anne lot Ter Walle terechtkwamen. Mensen van alledag, die het naar hun zin hebben en genieten van de belangstelling voor hun platina bruiloft. Hun dochters Riet en Smis organiseren het feest. Pa's boordje gaat recht, ma's corsage iets hoger. Het feest kan beginnen. Corrie Engels-Dreve en Ko Engels: zeventig jaar getrouwd foto Peter Nicolai tp lEJ I HTC One V i.c.m. Telfort ToestelLease telfort.nl 080Ó 1707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59