Hulpverleningsdag haven Cadzand Johan Dobbelaar Met kalkoenen op de motor almanak Tip? redactie@pzc.nl Zwierende koningsdochter i8l CFJiTüintechniekWIMuinkassenland „Ik was het schrijven van kluchten en blijspelen een beetje zat; was eerlijk gezegd toneelmoe. Ik schreef al eerder de roman Het Cogsdal. Dit is m'n eerste chicklit, een roman over en voor vrouwen van rond de dertig." Een persbericht letterlijk overnemen, is een gotspe voor journalisten. Het is prettig als informatie kant en klaar wordt aangeleverd, maar hoe een artikel moet luiden, dat maken we liever zelf uit. Vandaag een uit zonderingetje, omdat we het zelf niet mooier zouden kunnen. Daar gaat-ie dan: „Ze dankt haar bij naam 'Dansend prinsesje' aan de bij zondere vorm van haar bloemen, die gelijkenis vertoont met een prachtig geklede danseres. De Oncidium, ofte wel Tijgerorchidee, lijkt in haar hele verschijningsvorm nogal op een stijl volle, zwierende koningsdochter. De ze Woonplant van de maand augus tus gaat maar al te graag samen met jou de dans aan. Maar graag op haar voorwaarden, en zij leidt!" dinsdag 31 juli 2012 Hanne Liefting brengt voorafgaand aan haar studie milieukunde een paar maanden door in Ghana. Daar helpt ze een pater die een tehuis heeft opgezet waar enige tientallen van de talrijke wezen in het land worden opgevangen. Hanne wilde reizen, maar dan Wel de wereld echt leren kennen. Op internet vond ze een vrijwilligers organisatie die actiefis in Afrika en kleine projecten ondersteunt. Als Hanne Liefting een ding niet doet in Ghana, dan is het stilzitten. Het weeshuis ken je niet meer terug. Dankzij ie dereen die geld heeft gestort, hebben we be halve het dak en de vloer nog veel meer mooie dingen kunnen doen. Ik ben er erg druk mee geweest als bouwvakker, kleuterjuf, lera res en tuinvrouw tegelijk. We heb ben de muren opgehoogd, de deu ren en de poort gemaakt, de mu ren gestuukt en de vloer gelegd. We hebben een keuken gemaakt zodat er binnen gekookt kan wor den, geverfd, de tuin aangelegd en sloten geplaatst. Het normale werk ging ondertussen gewoon door. De jongste wezen moesten gewassen worden en de Engelse lessen en de bijlessen wiskunde vroegen ook nog tijd. Mijn werk loopt hier op zijn eind, mijn ouders zijn onderweg naar Gha na. De vloer leggen was geweldig! Er waren 22 Ghanese vrouwen die met zijn allen ritmisch met veel gezang de vloer platsloegen. Eén vrouw maakte de grond steeds nat, en nam leiding bij het zingen. Daarna werd de cementen vloer gemaakt in teiltjes en vervolgens met bladeren platgestreken. Omdat het gebouw ongeveer af was, zijn we bezig geweest met de inrichting van het weeshuis. Op de marktdag in Walewale ben ik met Vida inkopen gaan doen. Daar hebben we zo lang rondgelo pen en afgedongen totdat we over al de laagste prijzen kregen en ver volgens pannen, emmers, messen, lepels, een teil, zeep, matrassen en noem maar op gekocht. En we hadden ook nog geld over voor vee. Ik heb mijn best gedaan om de beste vrouwtjesgeiten uit te zoeken en op de trotro te zetten die op marktdag tot het dorp van het weeshuis rijdt. Toen hebben we ook nog twee kalkoenen ge kocht, die werden toch iets an ders vervoerd. Ik achterop de mo tor met twee grote kalkoenen on der mijn armen op naar het wees huis. De kalkoenen waren er niet heel blij mee. Maar hopelijk plant alles zich snel voort en kan het na geslacht worden verkocht. We hebben ook een dak en deuren voor een stal gekocht. Met het verven van het weeshuis heb ik lang gewacht, totdat ik ze ker wist dat ik daar genoeg geld voor had. De vrijdag dat mijn ouders in het vliegtuig zaten naar Accra, ben ik begonnen. Dat was de eerste werkdag van twee nieu we Nederlandse meiden, die kon den meteen helpen. Toen was de grote dag gekomen: mijn ouders ophalen op het vliegveld van Tam- ale. Voor het eerst heb ik zelf gere den in een auto. Het was ver schrikkelijk, maar het was voor een goed doel! Paps en mams naar Walewale, missie één voor papa: twee kippen slachten. Bijdragen zijn welkom op bankr. 10.37.18.478 t.n.v. H. Liefting. Zie ook twitter @>hanneliefting. CADZAND-BAD - In'en om het ge bouw van de KNRM en het haven tje van Cadzand wordt woensdag i augustus de jaarlijkse Hulpverle ningsdag gehouden. De KNRM, de reddingsbrigade, di verse brandweerkorpsen uit (Zeeuws-)Vlaanderen, het Rope Rescueteam en een Rode-Kruis- team uit het Duitse Remscheid ge ven de hele middag demonstra ties. Daarnaast presenteren bedrij ven die zich bezighouden met di verse vormen van veiligheid (brandbeveiliging, bouwadviezen, trainingen en opleidingen) zich met een standje in het KNRM-ge- bouw bij de Cadzandse haven. De Sluise burgemeester Jacques Suurmond opent de middag om 13.00 uur. Daarna kan het publiek onder meer zien hoe mensen wor den gered op het strand en in het water, hoe brand wordt bestreden als de vlam in de pan is geslagen en hoe een lekkende tank moet worden afgedicht en mensen op hoogte worden gered. De reddings acties zijn vanaf het strand en de boulevard goed te zien. Naast voorlichting over reddings methodieken kan het publiek ook genieten van demonstraties van bijzondere voertuigen. Kinderen kunnen meedoen aan waterspelen en kunnen zich laten schminken. De zomer staat bij ons weer bol met gloednieuwe modellen tuinkassen en noviteiten. Ook onze collectie sfeervolle buitenverblijven is verder uitgebreid. Bovendien hebben we het hele jaar door een groot assorti ment tuinmachines en -gereedschappen. Kortom... CF Ttiintechniek en Tuinkassenland hebben voor elke echte buitenlevensgenieter wat wils!. J.W. Frisostraat 31, 4413 CB Krabbendijke, Nederland tel.:0113-501255 fax:0113-503684 info@cftuintechniek.nl www.cftuintechniek.nl en www.tuinkassenland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58