Fraudezaak treft parochie in Hulst Afgeladen Sinte Pier ZEEUWS-VLAANDEREN Probieem brug Sluiskil verholpen Met te veel op uit auto gehaald Kerk weer vrij van satansymbolen DINSDAG 31 juli 2012 17 Bloot in de polder 18 en 19 Kasbeheerder in Nieuw Namen wendde twee jaar lang kerkgelden aan voor 'oneigenlijk gebruik' door Raymond de Frel NIEUW NAMEN - Het bestuur van de parochie Heilige Maria Sterre der Zee in Hulst is gedupeerd door frauduleuze handelingen van de beheerder van de parochiegel- den in Nieuw Namen. Twee jaar lang gebruikte hij geld van de kerk voor 'oneigenlijke za ken'. De parochiekerncommissie heeft samen met het parochiebe stuur en het bisdom Breda de kas beheerder onmiddellijk uit zijn functie ontheven. Daarna is de om vang van de schade vastgesteld. Vi- ce-voorzitter Stan Bosman van het parochiebestuur wil daar niet ver der op ingaan. „Over de hoogte van het bedrag doen wij geen uitspraken. De zaak is aan het licht gekomen door de bank, die op de bankrekeningen iets had waargenomen dat niet he lemaal koosjer was. Daarna heb ben wij een diepgaand onderzoek uitgevoerd. We geven dus geen in dicatie, maar feit is natuurlijk dat alle schade ons behoorlijk treft. We moeten als kerk al passen en meten, het is altijd behelpen om al le eindjes aan elkaar te knopen", al dus Bosman. De parochie probeert een gang naar de rechter te voorkomen. De hoogte van het bedrag maakt het mogelijk dat er met de kasbeheer der een regeling kan worden ge troffen, waarbij de schade op rede lijke termijn kan worden hersteld. Het is gebruikelijk dat financiële zaken in een parochiekern worden beheerd door één kasbeheerder. Het bestuur van de kerk grijpt de fraudezaak aan om het interne controlemechanisme van parochie uitgaven aan te scherpen. De parochianen zijn zondag na af loop van de viering met een mede- delingsbrief over de zaak geïnfor meerd. In de brief wordt de zaak aangeduid als 'een uitermate gevoe lige kwestie', vooral omdat veel pa rochianen te goeder trouw hun bij drage storten ter ondersteuning van het parochiewerk. „De meeste mensen reageerden geschokt, dit verwachtte natuurlijk niemand", aldus Bosman. In de brief wordt de ernst van de zaak benadrukt, maar toch is er ook ruimte voor zalvende woor den: „Het gaat ons allen aan het hart, dat dit heeft kunnen gebeu ren. Toch moeten wij ons realise ren, dat alles wat we doen mensen werk is en dat, ondanks alle goede bedoelingen, mensen soms verleid worden tot verkeerde handelin gen." S2K83i®ö9i55i6S5i58iS55ai$6®i3i3iS!iiSS5<5Si<»MitóS8 door Wilma Valk NIEUWVLIET - Wat er allemaal werd verkocht op de jaarlijkse gro te rommelmarkt tijdens de Sinte Pierse Feesten in Nieuwvliet was voor iedereen snel duidelijk. Over al liepen mensen naar hun auto of fiets met de vreemdste dingen in hun handen. Maar waar op het grote terrein werd het verkocht? Zoals gebruikelijk met de Sinte Pierse Feesten bestormden exact om twee uur 's middags honder den mensen het voetbalveld om de beste koopjes te kunnen be machtigen. Al een klein uur later moesten tal van verkopers beken nen: „Het lag hier propvol en nu is het al haast leeg. Mensen kopen echt alles." Om te kopen moesten bezoekers wel eerst een plekje bij een kraam zien te bemachtigen. Dat was vrij wel onmogelijk. Rijen dik stonden de mensen en er werd druk met de ellebogen gewerkt. Dus Wat er aan welke kraam te koop werd aan geboden, was voor velen een ver rassing. Op weg naar het veld lie pen de geslaagden met printers, kasten, stoelen en bedden, maar ook met potten, pannen én met kerstversiering voor de bomen in het dorp in december. „We den ken vooruit", zei Jeanine Klaaijsen van de ondernemersvereniging. Wie niet kocht, kwam voor een wafel, het rad van avontuur of ge woon om de verenigingen van Sin te Pier (Nieuwvliet) te steunen. De jaarlijkse grote rommelmarkt op de Sinte Pierse Feesten in Nieuwvliet trok traditiegetrouw honderden mensen die binnen de kortste keren de kramen leegkochten. foto Peter Nicolai SLUISKIL - Het technisch pro bleem waardoor de brug bij Sluis kil maandag drie keer gestremd is geweest, moet verholpen zijn. Rijkswaterstaat heeft een scheve remvijzel van de brug, de oorzaak van het euvel, maandagavond la ten vervangen. Een remvijzel moet voorkomen dat de brug te snel opent of sluit. De eerste stremming deed zich maandagochtend om tien uur voor en duurde het langst, zo'n an derhalf uur. De tweede van veertig minuten be gon om één uur 's middags en de derde van slechts tien minuten volgde om 15.25 uur. Geprobeerd was de remvijzel provisorisch te maken. Toen dit niet bleek te wer ken, is besloten de vijzel te vervan gen. Ook tijdens dit werk is het wegverkeer omgeleid via de slui zen van Terneuzen. TERNEUZEN - Een Terneuzenaar (36) heeft in de nacht van zondag op maandag zijn rijbewijs moeten inleveren bij de politie, omdat hij rondreed met een flinke slok op. De man liep omstreeks half één te gen de lamp op de Scheldekade in Terneuzen. Uit een later in het po litiebureau afgenomen ademanaly se bleek dat hij drie keer de toege stane hoeveelheid had gedronken. TERNEUZEN - De Emmaüskerk aan de Alberdingk Tijrhstraat in Ter- neuzen is weer vrij van satanisti- sche symbolen. De katholieke kerk werd in de nacht van donderdag op vrijdag be klad met graffiti. De vandalen lie ten vanuit het centrum tot aan het Sweelinckhof een spoor van dui velse verwijzingen na op bill boards, een flatgebouw, een auto en vooral op de kerk. Termen als '666', 'kanker' en een omgekeerd kruis werden op de muren naast de hoofdingang van de kerk ge kalkt. Een gespecialiseerd bedrijf ging za terdag aan de slag, zodat de muren een dag later, voor de wekelijkse viering, weer vrij zouden zijn van godslaster. Dat is gelukt, al zullen oplettende passanten de teksten nog altijd een beetje door de eer ste laag verf heen zien. Een nieu we schilderbeurt moet daarom bin nenkort uitkomst bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57