zeeland21 3000 op Hof Domburg brieven Beleef het Olympisch spektakel in de beste beeld- en geluidskwaliteit dinsdag 31 juli 2012 vakantiegasten vereist aan personele inzet: 30 in de horeca, 80 in de schoonmaak, 6 aan de receptiebalie, 20 in het sport- en animatie team, 10 in het zwembad De Parel en 4 in de technische dienst bungalowpark Bos en Duin in Oostkapelle en camping Dishoek in Koudekerke' - zit voortdurend met twee telefoons aan de oren. „Man, het is hier een gekken huis..." Onderwijl werkt hij zijn e-mails af „Ik help de receptie met lastminute-boekingen. Kijk, vannacht heb ik er al dertig boe kingen bijgekregen." Zo gaat dat op 'vreselijke vrijdag', die hij liever 'dynamische' vrijdag noemt. De receptie belt. Aan de balie staat een huilende Duitse moeder met een kind van anderhalf jaar oud op haar arm. Ze heeft slaande ru zie met haar nicht gehad en nu is de uitgeboekte familie zomaar ver trokken, haar achterlatend zonder paspoort en met vijf euro op zak. Paniek dus. Ze bieden haar aan via de VW een onderkomen te zoeken en heb ben nog tal van alternatieven be dacht. Ze wimpelt ze weg, ze wil op Hof Domburg overnachten, want op het strand heeft ze Duitse parkgasten ontmoet die bereid zijn haar mee terug te nemen naar Die Heimat. „Ja zeg, haar boeking is afgelopen, ze gaat maar naar de politie." Robbers belt zelf de politie. Een agent arriveert vrij snel, maar die 'kan niks doen'. „Wat een flauwe kul!" Zelfs de Duitse ambassade moet passen. „Zet ze maar zolang in de brasserie, geef hen een ont bijt en zeg dat we om vijf uur we ten of we haar iets kunnen aanbie den. Als mevrouw thuis is, kan ze alsnog de rekening betalen." Dan volgt een inspectieronde over Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Schroeweg Inhakend op de ingezonden brief van de heer Goudswaard in de krant van 28 juli het volgende: In een tijdsbestek van enkele dagen werd ik op de Schroeweg drie maal bekeurd voor de overschrijding van de maximum snelheid van 50 kilometer per uur. Twee maal met 12 km en één maal met 13 kilome ter per uur. Totaal 315 euro. En als toetje viel deze week nog een be keuring op de mat van 38 'euro voor een overschrijding met 5 kilo meter per uur. Wat is de zin van dit alles? Heb ik het overige ver keer in gevaar gebracht? Nee. Heb ik mensenlevens in gevaar ge bracht? Nee. Leent het karakter van de weg zich voor een wat hoge re snelheid? Ja. Ben ik een wegpi- raat? Absoluut niet. Ben een brave burger/mede-weggebruiker, die al 47 jaar in het bezit is van zijn rijbe wijs en nog nooit betrokken is ge weest bij enig ernstig ongeval. Het druist in tegen mijn rechtsgevoel en financieel gezien is het voor ons een behoorlijke aderlating. A. de Meij Oude Vlissingseweg 40A, Middelburg Neusspray In de krant las ik een stuk over neusspray tegen stressstoornis waarn het "knuffelhormoon" oxy- tocine zit. Door aanraking en mas sage maakt het lichaam ook zélf dit hormoon aan. Door aanraking en massage vindt ook stressrecductie plaats en wordt ook traumaverwer king ondersteund. Omdat aanra king een levensbehoefte is, nood zaak dus. Hoe meer stress of trau ma, hoe groter de behoefte aan aanraking is. In Zweden (Karolins- ka Instituut) en in Amerika (Tou ch Resort Instituut, dr. Tiffany Field) is al veel wetenschappelijk onderzoek gedaan naar oxytocine. En is er een specifieke aanrakings methode ontwikkeld om oxytoci ne optimaal op te wekken. Waar om niet de wetenschappelijk on derbouwde, brede effecten van aan raking benutten? Omdat, als deze effecten in een pil of neusspray te vatten zouden zijn, de farmaceu tische industrie vooraan in de rij zou staan.... Loes Beenhakker Statenlaan 77, Middelburg Fiets gestolen Eindelijk zomer, maar een zomer die we niet snel zullen vergeten! Op woensdag 25 juli is aan de Strandweg in Dishoek de fiets ge stolen van onze kleindochter van 6 jaar. Deze dag fietst zij vol trots voor het eerst helemaal naar het strand. En dit allemaal op de fiets die haar zo dierbaar is omdat zij de ze speciaal heeft gekregen voor haar open-hart operatie vorig jaar. Bedankt, aan diegene die haar op deze dag zoveel verdriet heeft be zorgd! Familie T. van Cink Banckertstraat 6, Koudekerke foto Lex de Meester het park. Robbers telefoneert zich suf „Zorg dat het zwerfvuil bij de receptie wordt opgeruimd." De campingplaatsen moeten worden gemaaid voordat de nieuwe gasten komen. Bij de tennisbaan is het hekwerk weer eens doorgeknipt door vakantiegangers die geen 12,50 euro per uur willen missen om een balletje te slaan. „Gisteren hebben we dat hersteld en nu is het weer vernield. Stelletje knup pels!" Op Buitenhof Domburg ergert hij zich groen en geel aan onkruid, dat het ingehuurde hoveniersbe drijf weliswaar vakkundig heeft doodgespoten, maar niet heeft ver wijderd. „Ziet er niet uit!" Bellen dus. „Ja, Robbers van Hof Dom burg hier. Dit accepteer ik niet. Vandaag moet het aan kant." Er moet eens een hartig woordje met het bedrijf worden gesproken. Een haastige binnendoorrit naar camping Dishoek, want geen wis selgeld meer in de kassa. Robbers levert het persoonlijk af en voert vervolgens kort overleg over een medewerker die er de kantjes van af loopt. Terug in Domburg springt dé park- directeur bij in de brasserie. „Had den we daar ineens 180 gasten. Ja, als je niet tegen hectiek kunt, moet je dit vak niet ingaan." De achtergelaten Duitse mevrouw en haar kindje kunnen toch de nacht doorbrengen in een bunga low. „Ze heeft van haar probleem ons probleem gemaakt, maar goed, het is opgelost." Met het HD-pakket van DELTA DIGITALE TV kijkt u in de beste kwaliteit naar uw favoriete sportwedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55