zeeland 119 Eindelijk fietspad langs Stoofweg Sint-Annaland Voetpad langs weg naar Poelbos koopjS Haringvreter door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Een lang gekoes terde wens van veel inwoners van Sint-Annaland gaat eindelijk in ver vulling. Waterschap Scheldestro- men begint volgende maand met de aanleg van een fietspad langs de Stoofweg. De aanleg van dit pad maakt deel uit van een grote verbetering van de weg. Deze verkeert in slechte staat. Dat komt met name door de grote populieren, die door hun wortels de weg hebben bescha digd. De honderdvijftig populie ren zijn in januari al verwijderd door het waterschap. Ze worden vervangen door veel minder grote esdoorns. Medio volgende maand begint het waterschap met de herinrichting van de weg. Er komt nieuw asfalt en gelijktijdig wordt een vrijlig- gend fietspad aangelegd. Met na me op dat laatste wordt vanuit het dorp al jaren aangedrongen. Nu moeten fietsers en wandelaars nog gebruik maken van de rijbaan en dat zou tot gevaarlijke situaties lei den. De werkzaamheden duren van 13 augustus tot 6 oktober. De weg is gedurende deze periode afgesloten voor al het verkeer. Er wordt een omleidingsroute ingesteld. dinsdag 31 juli 2012 SINT-MAARTENSDIJK Veel kramen en muziek op braderie De Markt en de Haven in Sint-Maar tensdijk vormen zaterdag 4 augus tus het decor voor de jaarlijkse bra derie in Sint-Maartensdijk. Behalve veel kraampjes staat op de Markt ook een podium waarop lo kale talenten hun vaardigheden kunnen tonen. Aanmelden kan ui terlijk vandaag bij Marijn van Som van Hotel KOM! via telefoonnum mer 0166- 663000. 's Avonds is er op de Markt een muziekfestival. TERNEUZEN Kerk weer vrij van satanistische tekens De Emmaüskerk aan de Al- berdingk Tïjmstraat in Terneuzen is weer vrij van satanistische sym bolen. De katholieke kerk werd in de nacht van donderdag op vrijdag beklad met graffiti. Termen als '666', 'kanker' en een omgekeerd kruis werden op de muren gekalkt. Een gespecialiseerd bedrijf ging za terdag aan de slag, een nieuwe schilderbeurt moet binnenkort uit komst bieden. GOES Kindervakantieweek Goes-Zuid bij De Pit Rondom buurthuis De Pit wordt vanaf maandag 6 augustus weer de kindervakantieweek voor Goes- Zuid gehouden. Het thema van dit jaar is 'wat is er op tv?'. Kinderen zijn elke dag om half 10 welkom bij het buurthuis. De dag wordt dan geopend met een toneel stukje waarin te zien is wat er alle maal gaat gebeuren. Op het pro gramma staat onder meer hutten bouwen, sport en spel, een musical en een spannende overnachting. WOLPHAARTSDIJK Nep-flitskast remt hoge snelheid toerist Jan Boer heeft voor zijn huis aan de Aardebolleweg een nep-flitskast staan. Die staat er omdat automobi listen vaak met hoge snelheid over de zestigkilometerweg razen. Vol gens Boer rijden vooral toeristen minder snel langst de kast. De kast werd meerdere keren vernield, on danks dat er op staat dat het geen echte versie is. Het liefst zou de aanwonende zien dat er drempels op de Aardebolleweg komen. GOES Klimwand Sportpunt Zeeland geopend In Sportpunt Zeeland kan je op dinsdag en donderdagmiddag tot 16 augustus klimmen op de wand. Instructeurs geven uitleg waarna bezoekers gezekerd naar de top op 9 meter hoogte kunnen klimmen. De middag kost 10,40 euro per per soon. Voor dertien euro kunnen be zoekers naast klimmen ook zwem men in het subtropische zwembad. Het is verplicht om vooraf te reser veren. Dat kan via 0113 23 33 88. GOES Gratis rondleiding in Historisch Museum Het Historisch Museum de Bevelan- den geeft bezoekers in juli en au gustus iedere dinsdag de gelegen heid een gratis rondleiding te vol gen. Bezoekers betalen alleen de en treeprijs van zeven euro voor vol wassenen. De rondleiding langs de diverse afdelingen van het mu seum is van 11.30 tot 12.30 uur on der leiding van een enthousiaste museumgids. Het museum laat van alles zien uit de streek Noord en Zuid-Beveland. VEERE - Vanaf de steiger bij de Campveerse Toren in Veere ver trekt woensdag om 14 uur een ex cursie naar het eiland De Haring- vreter in het Veerse Meer. De rond vaartboot van rederij Dijkhuizen brengt deelnemers naar het eiland. foto's Ronald den Dekker 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Inwo ners van 's-Heer Hendrikskinde ren die wel eens te voet naar het Poelbos gaan, kunnen dat straks een stuk veiliger doen. De gemeen te Goes geeft gehoor aan de wens om een voetpad aan te leggen langs het stukje van de Sinouts- kerkseweg voor de spoorwegover gang. Het is nu gevaarlijk voor voetgan gers, aangezien het een bochtig en smal stuk weg is waar auto's en landbouwvoertuigen rijden. Na de spoorwegovergang kunnen wande laars hun weg al via een speciaal pad vervolgen richting het Poel bos. Wanneer en hoe het pad vorm krijgt is nog niet bekend, maar dat het er komt staat volgens wethouder Jo-Annes de Bat vast. Het voetpad maakt deel uit van het wijkverkeersplan voor het dorp, dat nu gereed is. Binnenkort zullen ook gesprekken met provin cie en waterschap plaatsvinden over enkele knelpunten in de Nieu we Rijksweg langs het dorp. Goes wil voor elk dorp en wijk in de ge meente zo'n plan opstellen. i.c.m. Telfort ToestelLease telfort.nl 0800 1707 Telfort winkels Werkt in je voordeel voor p/mnd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53