Je vergapen aan etalage Vissertoys bijna historie 176 jaar Ondememersplein Fraude door beheerder treft parochie in Hulst Draaibrug Sluiskil kampt met technische kuren s Marco Visser: Ik heb de afgelopen maanden aan het idee kunnen wennen en ben met andere din gen bezig, zoals de omschakeling naar webshop en voorbereidingen voor de verbouwing. Er moe ten een hoop vergunningen worden geregeld." Zolang heeft de familie Visser een winkel gedreven in het pand op de hoek van de Lange Kerkstraat en Papegaaistraat in Goes. Tot 1990 werden er ook huishoudelijke artikelen verkocht. Eigenaar Marco Visser van Vissertoys stopt na vandaag met zijn speelgoedwinkel, de op één na oudste winkel van Goes. door Luc Oggel Het is een beeld dat je kunt uittekenen: kin deren (jongens voor al), maar ook man nen die zich in de Pa pegaaistraat in Goes vergapen aan de schijnbaar eindeloze etalage van speelgoedwinkel Vissertoys. Maar aan dat beeld komt een ein de, de winkel sluit na 176 jaar de deuren en is vandaag voor het laatst open. Deze maandagmiddag is het even na de opening al druk in het mo numentale pand waar de op één na oudste zelfstandige winkel van Goes al sinds 1836 is gevestigd. „Ik krijg bijna spijt", zegt eigenaar Marco Visser. Eén van de redenen dat hij ermee stopt, is de toene mende internetconcurrentie. Een beetje wrang is het dan wel dat de winkel wel vol klanten staat als het opheffingsuitverkoop is. „Ei genlijk zou ik nu niet zelf in de winkel moeten gaan staan, maar de vaste klanten gun ik het wel dat ze tegen een lagere prijs wat moois kunnen kopen." Het is sowieso drukker geworden sinds Visser in april bekend maak te ermee te gaan stoppen. Veel mensen maken nog even van de gelegenheid gebruik om met kor ting mooi speelgoed te kopen. De rekken beginnen al aardig leeg te raken. Lego en Playmobil gaan ver uit het hardst. Toeristen kopen voornamelijk gezelschapsspellen, want die zijn normaliter nooit in de aanbieding. De markt voor mo deltreinen en - auto's, waar Visser toys om bekend stond, is al langer onrendabel en daar heeft de uitver koop weinig invloed op, zegt Vis ser. T udith en haar dochter Tess uit J 's-Gravenpolder zijn deze mid-v- dag ook in de winkel. Tess wil de een prinsessenjurk, maar uitein delijk is het een heksenjurk gewor den. Moeder Judith vindt het jam mer dat de speelgoedwinkel op houdt te bestaan. Ze roemt de sfeer en de klantvriendelijkheid. In het vervolg via de webshop (die wel blijft bestaan, red.) kopen dan maar? „Nee ik ben niet zo van het online winkelen, dus wordt het de Intertoys ben ik bang." Het zal ze ker raar zijn om vandaag de win kel voor het laatst te openen en aan het einde van de dag voorgoed te sluiten, beseft Visser. „Maar ik heb de afgelopen maanden aan het idee kunnen wennen en ben met andere dingen bezig, zoals de volledige omschakeling naar web shop en voorbereidingen voor de verbouwing. Dit is een monumen- tenpand, dus er moeten vergun ningen worden geregeld." Met Vis sertoys verdwijnt er opnieuw een zelfstandig ondernemer uit Goes. Moeder Judith en dochter Tess uit 's-Gravenpolder komen graag in Visser toys vanwege de sfeer en klantvriendelijkheid. Voor het pand is een nieuwe huur der gevonden, maar Visser deelt wel de zorg dat steeds meer zelf standig ondernemers het bijltje er al dan niet noodgedwongen bij neergooien en er steeds meer win kels leeg komen te staan in de stad. „Maar dat is een landelijk beeld. En veertigplussers vinden het misschien jammer dat zelfstan dige winkels verdwijnen, maar de jongere generatie is toch al veel meer op ketens gericht. Ik zie dat bijvoorbeeld bij kadobonnen. Die moeten landelijk inwisselbaar zijn. Die van ons kun je alleen hier ge bruiken en dan haken mensen af" Vooral mannen zullen het jammer vinden dat Vissertoys stopt, denkt Visser. Lachend: „Als hun vrouw ergens langdurig kleding staat te passen, kunnen zij hier hier autoo tjes komen kijken." Vissertoys is vandaag voor het laatst regulier open, van 09.00 tot 17.30 uur. NIEUW-NAMEN - De parochie Heili ge Maria Sterre der Zee in Hulst is gedupeerd door frauduleuze han delingen van de beheerder van de parochiegelden in Nieuw-Namen. Twee jaar lang gebruikte hij geld van de kerk voor 'oneigenlijke za ken'. De parochiekerncommissie heeft met het parochiebestuur en het bisdom Breda de kasbeheerder onmiddellijk uit zijn functie onthe ven. Daarna is de omvang van de schade vastgesteld. Vice-voorzitter Stan Bosman van het parochiebe stuur doet over de hoogte van het bedrag geen uitspraken. De paro chie probeert een gang naar de rechter te voorkomen en wil een regeling treffen met de beheerder. SLUISKIL - Het' technisch probleem waardoor de brug bij Sluiskil maandag drie keer gestremd was, moet verholpen zijn. Rijkswater staat heeft een scheve remvijzel van de brug, de oorzaak van het euvel, maandagavond laten vervan gen. Een remvijzel moet voorko men dat de brug te snel opent of sluit. De eerste stremming deed zich maandagochtend om 10.00 uur voor en duurde het langst, zo'n anderhalf uur. De tweede van veertig minuten begon om één uur 's middags en de derde van tien minuten volgde om 15.25 uur. Geprobeerd was de remvijzel pro visorisch te maken. Toen dit niet werkte, is de vijzel vervangen. De zomer staat bij ons weer bol met gloednieuwe modellen tuïnkassen en noviteiten. Ook onze collectie sfeervolle buitenverblijven is verder uitgebreid. Bovendien hebben we het hele jaar door een groot assorti ment tuinmachines en -gereedschappen. Kortom... CF Tuinteehniek en Tuinkassenland hebben voor elke echte buitenlevensgenieter wat wils! L:.'.-V3rna''jÊÈÉSfe''£Z2ii£27'-: specialist in tuin-en parkmachines, tuinkassen, priëien, oranjerieën, overkappingen 5? J.W. Frisostraat 31, 4413 CB Krabbendijke, Nederland^^^^^ •7 tel.:0113 -501255 fax:0113-503684 info@cftuintechniek.nl www.cftuintechniek.nl en www.tuinkassenland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46