pulair bij mannen Vooruitblik dinsdag 31 juli 2012 Uitleg over de melkrobot, het dagelijks leven van de koeien en de kalfjes, de panoramazolder en een stuk je kaas proeven. Braamdijk 21, vanaf 11.00 uur. Rabobank Zomerloop. Keuze uit de afstanden 3,2 kil- omter, 6,4 kilometer en 9,6 kilometer. Start om 19.50 uur. Voorafgaand jeugdwedstrijden over 750 meter en 1500 meter. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven bij strand paviljoen De Zeemeeuw, duinovergang 1 SLUIS Stadswandeling. Een gids vertelt over 3 de historie, met Napoleon, De Dikke van Dale, Jantje van Sluis en Prins Maurits. Vertrek om 10.30 uur bij de WV aan de Sint Annastraat. Meelo pen kost 4 euro. Avondmarkt, met kramen, entertainment, terrasjes en live muziek. De winkels zijn tot 22.00 uur open. VEERE Historische markt op de Markt, met onder meer paar den beslaan, schilderen, kantklossen, manden vlech ten en stoelen biezen, scharen slijpen, wol spinnen, graveren in koper, boeksierkunst en schapen scheren. Info: www.historischemarktveere.nl Rondleiding door Anna van Borssele. Ze vertelt over het roemruchte verleden van Veere en neemt bezoe kers mee naar onder meer de kerk, ommuurde tuinen en de haven. Ook wordt museum De Schotse Huizen bezocht. Deelname kost 8 euro, kinderern tot en met 12 jaar betalen de helft. Vetrek bij de VW aan de Oude Haven, om 13.30 uur. VLISSINGEN Stadswandeling. Een gids vertelt over de havens, de zee, de loodsboten, de boulevard en de historie.'U hoort verhalen over Michiel de Ruyter en de tijd van de Verenigde Oost-Indische Compagnie, de VOC en de West-Indische Compagnie, de WIC, maar ook over oorlogen en de ontwikkelingen die de stad de laatste tientallen jaren doormaakt.ledere dinsdag en donder dag. Aanvang: 11.30 uur en14.00 uur. Duur: 1,5 uur. Deel name: 2 euro, kinderen tot en met 18 jaar gratis. Ver trek bij de VW aan de Spuistraat. Sjezenrijden. Een sjees is een tweewielige, vaak antie ke wagen die achter een paard is gespannen. In de sjees zitten man en vrouw in Zeeuwse klederdracht. Het paard moet draven over het parcours en de ivrouw moet gedurende deze vlotte rit drie tot vier rin gen steken. Locatie: Bellamyperk, van 13.00 uur tot 19.00 uur. VROUWENPOLDER Wandeling door natuurgebied Oranjezon. Een gids van Het Zeeuwse Landschap vertelt over dit gevarieer de duingebied, dat bijna honderd jaar lang dienst deed als waterwingebied. Met een beetje geluk zie je reeën en damherten. Start aan het eind van de Konin- ging Emmaweg, om 19.00 uur. Meelopen kost 3 euro; kinderen tot 16 jaar betalen 1,50 euro; donateurs gra tis. Lange broek en sokken aantrekken wordt aangera den ivm teken. WESTENSCHOUWEN 4 Avondexcursie in de boswachterij. Een gids van Staatsbosbeheer toont schoonheid en rust. De tocht gaat over smalle zandpaadjes waar bijna nie mand komt en langs stekelig struikge was. Stevige kleding is gewenst. De gids vertelt alles over het beheer van het gebied en het duinherstel project langs de zeereep. Vertrek om 19.00 uur vanaf de excursieschuur aan de ingang van de boswachterij. Honden mogen aangelijnd mee. WESTKAPELLE Open dag van de KNRM Westkapelle. De redders ge ven een demonstratie met reddingsboot Uly. Verder bootbezichtiging, verkoop van artikelen en een rond leiding door het boothuis. Van 19.00 uur tot 21.30 uur. Badgasten tennisavond. Inschrijven vanaf 18.30 uur, aanvang 19.00 uur. Alleen voor zestienplussers. Aan melden kan individueel en per duo. Kosten: 4 euro, in clusief drankje. Locatie: sportpark De Prelaat aan de Domineeshofweg. ZIERIKZEE Fiets- en boottocht voor vijftigplussers. Vertrek om 10 uur bij sportpark Den Hoge Blok aan de Lange Blokweg. Er wordt 50 kilometer gefietst. Aanmelden is niet nodig. Meefietsen kost 2 euro. Openstelling katholieke kerk aan de Hoge Molen straat. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. Stadswandeling met een gids. Die toont vooral de ve le monumenten in het stadje. Na afloop krijgen deel nemers vijftig procent korting op het beklimmen van de Dikke Toren. Vertrek om 10.30 uur bij de VW aan de Nieuwe Haven. Kaarten kosten 5,75 euro. Zierikzeese dagen, braderie en toeristische markt op diverse plaatsen in het centrum. Vanaf 10.00 uur. ZOUTELANDE Seizoensmarkt op het Willibrordusplein en in de Langstraat. Van 10.00 uur tot 21.00 uur. WOENSDAG 1 AUGUSTUS COLIJNSPLAAT Rondleiding 'De Kracht van het Water'. Cultuurhis torische tocht, waarbij een gids anekdotes en we tenswaardigheden met u deelt. Die gaan onder meer over de godin Nehalennia, het monument van de verdronken dorpen, Johannis de Rijke, het wonder van Colijnsplaat in 1953 én de eeuwige strijd tegen het water. Start om 15.00 uur. Deelna me kost 11 euro; kinderen tot en met 12 jaar beta len 5 euro, inclusief versnapering. Aanmelden via 06 24512582. KAMPERLAND Ezelwandeling over Noord-Beveland. Elke woens dag (vanaf 13.30 uur) en zaterdag (vanaf 10.00 uur) vanaf Het Ezelhuis aan Stroodorp 1. Vooraf aanmelden via 0113 372830 of 06 28888087. Prijs: 15,00 euro voor kinderen vanaf 4 jaar, 19,50 euro voor volwassenen. Wie ook wil picknicken, be taalt 10 euro extra (kinderen 7,50 euro extra). KWADENDAMME Excursie met extraatjes door de Zwaakse Weel. Een gids van Natuurmonumenten neemt deelne mers mee door gedeelten die normaal gesproken niet toegankelijk zijn. De gids laat onder meer zien hoe je met natuurlijk materiaal een muziekinstru ment maakt. Deze excursie is zeer geschikt voor kinderen. Doe goede wandelschoenen aan en neem de verrekijker mee! V ertrek om 13.00 uur aan de Zwaaksedijk 5. Aanmelden via 0113-644044 ofwww.natuurmonumenten.nl. MIDDELBURG Workshops porselein schilderen voor kinderen en families in het Zeeuws Museum, gedurende de he le dag. Aanmelden is verplicht en kan via 0118 653000. Kosten 5 euro per persoon. RETRANCHEMENT Speuren op de boerderij: een tocht over het erf met opdrachten en spelletjes. Geschikt voor kinde ren van 8 tot 12 jaar. Ouders mogen ook mee. Meedoen kost 5 euro per kind, inclusief een boe- renpicknick. Aanvang 13.30 uur. Locatie: Blauwe Hoeve, Braamdijk 21. Aanmelden via 0117 420400. WISSENKERKE Pannenkoekentocht: een rit met een huifkar, met halverwege een pannenkoek en drankje op een boerderij. Vertrek om 14.00 uur bij restaurant De Kroon aan de Voorstraat 17. Meedoen kost 16,50 euro, kinderen tot en met 10 jaar betalen 11,50 eu ro. Reserveren via 0117 371324. deze procedure in de ruimte komen. Daar om is het niet mogelijk om te kijken tijdens het ijs maken." Daarnaast proberen John èn Gabri zoveel mogelijk rekening te houden met mensen die een allergie hebben. „Onze droom is dat iedereen ijs kan eten, zonder dat je bang hoeft te zijn voor allergische reacties", zegt John. Brasserie Westbeer in Terneuzen is al vaste klant van het bedrijf Ook onder de zuider buren zijn de ijsjes geliefd. „Als mensen uit België het ijs eenmaal ontdekt hebben, ko men ze vaak terug, omdat ze het zo een lek ker crèmeke vinden", vertelt Gabri lachend. Op bestelling maken de twee ijstaarten, maar het liefst hebben zé dat ook het ijs van tevoren besteld wordt, zodat ze het vers kun nen aanleveren. „Op kleine schaal zijn we nu bezig met boe- renyoghurt maken", vertelt Gabri. „Hopelijk kunnen we dat in de toekomst verder uit breiden." Het ijswinkeltje is tot 2 september geopend op woensdag, donderdag en zondag van 13.00 uur tot 17.30 uur en op vrijdag en zater dag tot 20.00 uur en daarna op aangepaste tijden. Op verzoek worden er iedere donder dag in de vakantie rondleidingen gegeven. www.hetmelkhuis.nl De kinderen van John en Gabri keuren de 'ijs van het huis'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41