4 Maxima' is p( 'De kus van Agenda Gewoon Zeeuws dinsdag 31 juli 2012 Tennis by the sea. Voor iedereen die een recreatief avondtoernooi wil spelen. Meedoen kost 5 euro, inclu sief twee consumpties. Locatie: tennispark De Kikker- pit, J.W. Schuurmanstraat 129a, van 20:00 uur tot 22:00 uur. MIDDELBURG 2 Rondleiding door en over het Abdij complex. De Abdij werd omstreeks 1100 gesticht door monniken uit Vlaanderen. Het complex is nu, met uitzondering van de kerken, in ge bruik als zetel van de Staten van Zeeland. De rondlei ding start met een bezoek aan de wandtapijtenzaal van het Zeeuws Museum, die in het Abdijcomplex ge vestigd is. U ziet onder meer de Statenzaal en wan delt door de eeuwenoude Kloostergangen naar de idyllische kruidentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u de drie aaneengesloten kerken die onderdeel vormen van het gehele complex. De rond leiding wordt elke dinsdag en donderdag gehouden. Vertrek in de hal van het Zeeuws Museum (gevestigd in het Abdijcomplex). NIEUWVLIET Nachtdierenexcursie in de Knokkert. Een gids van Staatsbosbeheer gaat met u op zoek naar uilen en vleermuizen en vertelt over het gebied. Vertrek om 21.30 uur vanaf de parkeerplaats aan de Knokkert- weg. OUDDORP (ZUID-HOLLAND) Kids summer week bij kitesurfschool Element. Dage lijks om 13.30 uur een kinderclinic aan het strand bij Het Flaauwe Werk. Keuze uit powerkite, kitebuggyen, beach golf, beachvolley en suppen. Meedoen kost 9,50 euro, inclusief drankje. OOSTKAPELLE Middeleeuws festijn, met spelen en spijzen, bij mu seum Terra Maris. Met demonstraties schapen drij ven, eten uit grote kookpotten, muziek, brood bak ken, Middeleeuwse sport en spel, en meer. OUWERKERK Speuren langs de waterkant voor kinderen. Mensen van Nationaal Perk Oosterschelde vertellen over zout en zoet water, over zout en zoet water, beestjes en planten. De start is bij het dijkje tussen de inlagen aan de Weg van de Buitenlandse Pers. Deelname is gratis. Aanvang 14.00 uur. RENESSE Kermis in het centrum. Vanaf 11.00 uur. RETRANCHEMENT Rondleiding bij melkveehouderij De Blauwe Hoeve. DINSDAG 31 JULI BRESKENS Rondrit met toeristentreintje met bezoek aan Sint Bar- barakerk. Daar worden de beelden van priester Omer Gielliet bekeken. Een gids vertelt over het heden en verleden van Breskens. Vertrek om 13.00 uur op het Oranjeplein. Glasblaasdemonstratie in de Dorpsstraat 10. Aanvang 14.00 uur. 'Olympische' fietstocht voor Kika. Deelnemers gaan op zoek naar de ringen en Olympische sporten. Af stand: 34 kilometer. Inschrijven vanaf 13.00 uur op camping Kalfhoek aan de Kalfhoekseweg. Kosten: 5 euro, kinderen tot 12 jaar betalen 3 euro, inclusief ijs je, drankje en pannenkoek of wafel. Vertrek 14 uur. BROUWERSHAVEN Orgelconcert van Gijs Boelen in de Grote of Sint Nico- laaskerk aan het Kerkplein. Aanvang 20.00 uur. Entree 7,50 euro, studenten 2,50 euro, kinderen tot 12 jaar gratis. Inclusief consumptie. BIERVLIET Rondleiding op Kaasboerderij de Vos. Elke dinsdag om 13.30 uur en donderdag om 11.00 uur en 13.30 uur. Stukje kaas en glaasje appelsap inbegrepen. Prijs: 3 euro, kinderen tot 6 jaar: 1 euro. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Rondleiding door het stadje, met een bezoek aan twee kerken, de molen en de oude zeesluis. Elke van af 14.00 uur. Vertrek vanaf de maquette bij de Kerk straat 4. Deelname is gratis. COLIJNSPLAAT Rondleiding 'het verhaal van Rinus'. Landbouwer Rinus de Regt uit Colijns- plaat geeft rondleidingen door het na tuurgebied Morgenland. In een wande ling neemt hij u als bezoeker mee door de inlagen en over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. U hoort anekdotes uit het verle den, maakt kennis met het veenmos rietland, de mozaïeke zeewering, het drijvend vogeleiland en de roestvrijstalen zwembadtrap. Een verhaal over vernieuwing, natuur, mensen en mor- gen.Zorg voor stevig schoeisel. Vertrek is iedere dins dag en donderdag om 19.30 uur bij de vogelkijkhut aan de Noordlangeweg/Westzeedijk. De kerk in Biervliet is vandaag onderdeel van een rondleiding door het stadje. DOMBURG Zomeravond beachvolleybal. Teams van vier personen kunnen meedoen. Aanmelden om 19.00 uur op het strand bij Noordduine. Meer info: www.strandsport- zeeland.nl IJsbekertjes in het winkeltje echt proeven", zegt Gabri van Esch. „Veel mannen zijn vanwege de naam erg be- - nieuwd naar deze smaak." Voor de bereiding van het roomijs wordt melk van de eigen koeien gebruikt. „We ma ken een basismix van melk, slagroom, sui kers en emulgatoren, waaraan we verschil lende smaakpasta's toevoegen," vertelt Gab ri. Ondanks dat er geen conserveringsmid delen worden toegevoegd, is het ijs toch zes maanden houdbaar. „Dat is dankzij de hy giënische procedure", legt Gabri uit. „Voor dat we het ijs gaan maken, nemen we een douche en trekken we een speciaal pak aan. Niemand mag tijdens de bereiding zonder Het begon allemaal vier jaar geleden, toen John en Gabri van Esch beslo ten dat ze méér wilden doen met hun melkveebedrijf Ze verhuisden van Bra bant naar Zeeland en volgden een cursus ijs maken. Tegenwoordig kan je voor 27 ver schillende smaken ijs in het winkeltje op hun boerderij Het Melkhuis in Terhole te recht. Eén van de populairste smaken is 'De kus van Maxima'. „Die is bereid met Argentijn se specerijen en smaakt een beetje naar ca ramel, maar niet helemaal. Je moet hem door Sarina Oosse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40