21 Sssst, fluisterend door de polders T ik niet zo zitten' Zomergasten dinsdag 31 juli 2012 Sinds kort rijden er elektrische golfkarretjes rond in Cadzand-Bad. Volgend op de enorme populariteit in Knokke, opende Park en Drive een vestiging in de kustplaats: de Electric Move Shop. De zomerkrantredactie probeerde de 'fluisterkar' uit. door Ellen Nieuwenhuijze draait. erwijl ik het contact sleuteltje probeer om te draaien om het golf karretje te starten, reali seer ik me dat hij al Ik hoor helemaal niets! Geen wonder dat deze elektrische golfkarren in de volksmond ook wel 'fluisterkarren' worden ge noemd. „Tot nu toe loopt het goed. We zijn nog maar net bezig en de belangstelling is enorm", ver telt Marcel Pirotte, medewerker van Park en Drive. Hij heeft gelijk. Drie minuten later stapt er een klant binnen en in no time rijden er drie golfkarretjes weg. Voor ver trek krijgen de bestuurders een korte instructie. „Langs waar gaat u?" Marcel kijkt de Duitse toerist vragend aan. „Dan zet ik hem al vast in de goede richting. Zo, het is heel simpel. Als je de sleutel naar rechts draait start hij. Met het rechtse pedaal geef je gas, het link- Cruisen over de Cadzandse boulevard. foto's Peter Nicolai De familie Bruning in Hengstdijk PASPOORT Naam: Willemijn Bruning (27) Woonplaats: Sluiskil Gespot: Op camping De Vogel in Hengstdijk door Sarina Oosse Op camping De Vogel is het een drukte van jewelste. Er is een uitge breide markt met vrolijke mu ziek. Bij de receptie staat Wille mijn Bruning, met haar dochter tje in de kinderwagen. Wille mijn is deze zomer op vakantie in eigen land, sterker nog, in ei gen provincie. Ze werkt zeifin Hulst, niet ver van camping De Vogel. „De kinderen vinden het hart stikke leuk hier," vertelt ze. „En als de kinderen een leuke vakan tie hebben, hebben wij dat ook. Dus waarom zouden we verder weg gaan? Het vliegtuig zie ik ook niet zitten, met de kleine kinderen." Zelfs als het weer minder is, is er op De Vogel ge noeg te doen, vindt Willemijn. „De kinderen worden leuk bezig gehouden en kunnen met leef tijdgenootjes spelen. Pas zijn ze naar de disco geweest die hier op de camping georganiseerd wordt. Mijn dochter vindt dat helemaal geweldig, als ze Beyon- cé hoort begint ze meteen met haar kont te schudden." Pas geleden heeft Willemijn sa men met haar man een stacara van op De Vogel gekocht. „Als we zin hebben, kunnen we nu buiten de vakanties om ook hier zitten. Dan zijn we toch lekker weer even weg. In de caravan hebben we ook altijd genoeg te doen. We kennen hier ook veel mensen, als er een kindje weg loopt, is er altijd iemand die weet bij wie het hoort en die het veilig thuis brengt. Je hoeft je weinig zorgen te maken, daar om hebben wij ook een rustige vakantie." 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38