Surinaamse Zeeuw trots op zijn land Versterkte promotie in vierde en vijfde klasse PZC 301 sport Jaarling brengt Ko van Dommelen nieuw succes in de duivensport Zwemster Bral grijpt net naast overwinning Geheimen onthult! De magie van je geboortedag dinsdag 31 juli 2012 door Jan Dagevos middelburg - De vierdeklassers en vijfdeklassers in het amateurvoet bal gaan een mooi en uitdagend seizoen tegemoet. De KNVB in het district Zuid 1, waartoe ook Zeeland behoort, heeft eenmalig een versterkte promotie ingesteld. Dat betekent dat naast de kampioe nen in de vierde klassen ook de nummers twee rechtstreeks pro moveren naar de derde klasse. In de vijfde klassen is zelfs de gehele topdrie verzekerd van directe pro motie naar de vierde klasse. De versterkte promotieregeling is een gevolg van het besluit van het KNVB district Zuid I om vanaf het seizoen 2013/2014 alle klassen in het standdaardvoetbal uit veertien ploegen te laten bestaan. In 2010 werden de eerste en tweede klasse al van twaalf teams uitgebreid naar veertien. Dat gaat volgend jaar ook gebeuren met de derde, vierde en vijfde klassen. Uit de vierde klassen hoeven ko- door Fred Rabout oostburg - De combinatie Zegers/Bruggeman (Kapelle) en Ko van Dommelen (Sint Philips- land) zijn de winnaars geworden op respectievelijk het overnacht- concours vanuit Dax en het ZLU-concours Narbonne. Beide vluchten moesten vanwege het slechte weer enige tijd worden uit gesteld. Bij Dax zouden de duiven vrijdag middag gelost worden, maar het werd zaterdag. Narbonne moest ook een dag worden uitgesteld en ook de lossing op Breuil le Vert voor jonge duiven werd een dag verschoven. Voor Jacco Zegers, de helft van de combinatie Zegers/Bruggeman, maakte het niet veel uit. Hij had zondagmorgen om vier uur al een keer zijn bed verlaten en naar het hok gekeken. Toen zat er nog niets mend seizoen daarom alleen de ploegen die twaalfde en daarmee laatste eindigen rechtstreeks af te dalen. De nummers voorlaatst, die anders ook tot directe degradatie waren veroordeeld, krijgen een herkansing in de nacompetitie. De nummers tien, die voorheen in de nacompetitie voor handhaving moesten spelen, zijn komend sei zoen rechtstreeks verzekerd van lijfsbehoud. De degradatieregeling in de derde klasse blijft ongewijzigd, de num mers tien spelen nacompetitie voor behoud en de nummers elf en twaalf degraderen. De periode kampioenen uit de vierde en vijf de klasse kunnen indien ze geen rechtstreekse promotie afdwingen net als andere jaren via de nacom- 'De wens van de clubs en de voetballers was om meer wedstrijden te kunnen spelen' maar toen hij een uurtje later weer van onder zijn dekbed kroop zag hij daar zijn vetblauwe, tweeja rige weduwschapsdoffer op het dak zitten. Het was een duif die nog geen prijs had gevlogen en dit seizoen pas voor de tweede keer op de grote fond werd ingezet. De doffer werd om veertien minuten over vijf geklokt. Het bleek niet al leen de eerste van Zeeland te zijn maar ook de eerste in sector 1 (Zuid Nederland). De 45-jarige Jac co Zegers speelt uitsluitend de gro te fond. De duiven worden ge kweekt bij zijn kompaan Jaap Bruggeman in Wemeldinge. De eerste ronde van die kweek komt dan naar Kapelle waar Jacco ze ge reed maakt voor het grote werk. Ko van Dommelen (61) is al jaren een nationale topper. Dit keer deed een jaarling het voor hem. Het was één van de acht we- duwschapsdoffers die hij voor Nar- petitie alsnog bevordering afdwin gen. „We hebben vorig jaar aan de clubs voorgesteld om binnen het gehele staandaardvoetbal naar veer tien clubs per klasse te gaan", legt districtsmanager Mark van Ber- kum van de KNVB uit. „De meer derheid bleek ervoor te zijn. De wens van de clubs en de voetbal lers zelf was om meer wedstrijden te kunnen spelen. Bij een schema van veertien levert dat dus vier extra wedstrijden op. Natuurlijk zit er ook een nadeel aan, want als club speel je ook twee uitwedstrij den extra hetgeen extra kosten met zich meebrengt. Maar als je het voetbalhart laat spreken, is het gewoon prettig dat er vier extra wedstrijden bij komen." „De speeldagenkalender wordt wel iets voller door deze nieuwe opzet", beseft Van Berkum, „maar er zit nog genoeg speling in. En bij normale omstandigheden zijn we nog steeds in de eerste of tweede week van mei met de competitie klaar." msBBBBSiïB&Ai&GsmSGemmsBSSBssi&f&ia&smsBSBm bonne had ingekorfd en het was één van de vijf jaarlingen die hij had ingekorfd. „Hoewel ik hem pas als vierde getekende had inge zet wist ik toen de weersberichten kwamen dat hij de eerste zou zijn. Het was jaarlingenweer. Buien en wind, niets kan hem tegenhou den." De zwarte witpen meldde zich zondagavond om één minuut voor negen. Op Breuil le Vert viel de snelste van Zeeland bij Jo Voet in Stjan- steen. Het was een donker ge schelpt duivinnetje, zijn eerste ge tekende. Piet van Bremen uit 's Heer Arendskerke wist in het Por tugese Gondomar een tweede plaats te pakken op een éénhoksra- ce voor jonge duiven. Zijn '190' werd nipt geklopt door een Bel gische duif Dit op een concours met een afstand van 350 kilome ter. Het aantal ingekorfde duiven bedroeg 700. Niet drie maar vier Zeeuwen doen in Londen mee aan de Spe len. Elisabeth Willeboordse, Roe land Lievens en Claudia Fassaert komen nog in actie. Voor bad mintonner Virgil Soeroredjo uit Wissenkerke is het olympische avontuur al voorbij. door René van Stee middelburg - Na de Spelen van 2008 in Peking (brons) gaat de uit Middelburg afkomstige judoka Eli sabeth Willeboordse vandaag in Londen wederom op jacht naar olympische roem. Roeier Roeland Lievens, wiens wieg in IJzendijke stond, moet eveneens vandaag na mens Nederland bak, terwijl de uit Vogelwaarde afkomstige Clau dia Fassaert voor België nog in de dressuur in actie komt. Voor een andere Zeeuw zijn de Spelen in Londen echter al achter de rug. Badmintonner Virgil Soero redjo uit het Noord-Bevelandse Wissenkerke werd zondag in de eerste ronde uitgeschakeld in het mannenenkelspel. De sterke Japan- n'er Sho Sasaki, de nummer zeven op de wereldranglijst, versloeg de 27-jarige Surinamer met 21-12 en 21-7. Veel aandacht voor Soeroredjo's aanwezigheid op het hoogste mon diale sportplatfom was er niet in de Surinaamse en Nederlandse pers. De Britse krant Daily Mail «keb3besbshk anna paulowna - Charlotte Bral van ZC Koewacht presteerde op nieuw sterk en greep tijdens de openwaterwedstrijd in Anna Pou- lowna net naast de overwinning. In Noord-Holland eindigde ze op de 3000 meter schoolslag voor se nioren en jeugd als vijfde overall. Op de jeugdlijst werd ze met haar tijd van 53.20,66 minuten tweede. Het verschil met de winnares be droeg slechts drie seconden. Ma- non Kloosterman (De Bevelan ders) werd zesde bij de senioren (53.26,12 minuten) en derde bij de jeugd. Simone de Rijcke, eveneens lid van ZC Koewacht, eindigde op de vijfde plaats op de 3000 meter vrije slag, in 44-00,39 minuten. Ze legde daarmee ook beslag op de derde plaats bij de jeugd. De belangrijkste uitslagen van de Zeeuwse deelnemers. Jongens mini- oren 1, 2 en 3, 250 meter vrije slag: was echter onder de indruk van de Zuid-Amerikaanse sporter. 'Ma king progress: Suriname's Virgil Soeroredjo is out, but did his coun try proud', kopte het dagblad. Soeroredjo's olympische droom kwam tot een voorspelbaar snel einde. De nummer 240 van de we reld was één van de twee badmin tonners die middels een wildcard was uitgenodigd om aan de Spelen deel te nemen. Dit ter promotie van de sport in ontwikkelingslan den. Soeroredjo, maandag niet be reikbaar voor commentaar, had niet de illusie dat hij de opvolger zou worden van -zijn landgenoot Anthony Nesty, de sensationele winnaar van goud op de honderd meter vlinderslag tijdens de Spe len van 1988 in Seoel. „Voor mijn land, maar natuurlijk speciaal voor mij, is het fantastisch om hier op zo'n groot toernooi te mogen spe len. De meeste mensen weten niet eens waar Suriname ligt. 'Mensen vragen mij dit ook altijd. Ik moet dan lachen. Helaas kon ik in de wedstrijd niet beter spelen. Mis schien is het de volgende keer, in Rio, beter", liet Soeroredjo in de Daily Mail optekenen. „Ik heb nooit eerder tegen zo'n hoog ge plaatste speler gespeeld. Ik heb veel geleerd, omdat ik weet hoe hard je moet werken om tegen der gelijke tegenstanders op te kunnen boksen", voegde hij er aan toe. Dit laatste is niet helemaal correct, want in 2003 geleden troffen de spelers elkaar tweemaal. Bij de Ca- 2. Joeri Kloosterman (De Bevelanders) 5.55.23 minuten. Jongens junioren 1 en 2,1000 meter schoolslag: 3. Thij- men van de Beek (ZC Koewacht) 18.09.38. Vrouwen senioren en jeugd, 3000 meter schoolslag: 5. Charlotte Bral (ZC Koewacht) 53.20.66; 6. Manon Kloosterman (De Bevelanders) 53.26.12; 10. Eline Nijs- kens (ZC Koewacht) 1.02.26.08. Vrouwen senioren en jeugd, 3000 me ter vrije slag: 5. Simone de Rijcke (ZC Koewacht) 44.00.49 minuten. Jongens minioren 4, 5 en 6, 500 meter vrije slag: 5. Ricardo Kloosterman (De Bevel anders) 8.19.04. Jongens junioren 1 en 2,1000 meter vrije slag: 7. Thij- men van de Beek (ZC Koewacht) 16.05.34. Vrouwen senioren en jeugd, 1500 meter vrije slag: 8. Simo ne de Rijcke (ZC Koewacht) 21.34.10. Medemblik. Mannen senioren en jeugd, 10 kilometer vrije slag: 12. Tom van Gils (Onderdak) 2.41,30 uur. ^WEBWINKEL □E MAGIE VAN )E geboortedag Waterman r-cDi^AGIEVANJE geboortedag Weegschaal Dit boek is de sleutel naar spirituele zelfontplooiing en onthult de geheimen van de astrologie en numerologie. De magie van je geboortedag heeft een verslavende werking op iedereen die interesse heeft in astrologie en numerologie. De auteurs, allebei vooraanstaand astroloog, hebben met behulp van de stand van de sterren, de dierenriemtekens en de nummers karakterschetsen weten samen te stellen voor elke dag van het jaar. De serie De magie van je geboortedag bestaat uit twaalf delen, die elk een ander sterrenbeeld behandelen. Maak een reis langs uw teken van de dierenriem en ontdek de kracht van geboortedagen, getallen en sterren! Lezersprijs per deel C 9,95* exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie Boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30