Feyenoord moet top zijn sport 129 Castaignos wil de mensen laten zien wie hij is Sport in het kort dinsdag 31 juli 2012 SSÉS5KS3SSKCW5 Rotterdammers spelen in Oekraïne derde voorronde Champions League Feyenoord treedt vanavond in Oekraïne aan tegen Dinamo Kiev. De Rotterdamse club speelt daar de eerste wedstrijd in de derde voorronde van de Champions League. Volgens Feyenoord-trainer Ronald Koe man is de thuisclub favoriet. door Barry van der Hooft KIEV - Terwijl de spelers van Feye noord gisteravond mochten wen nen aan het veld, werd achter één van de doelen verder gewerkt aan de opbouw van een podium. Zater dag treedt superster Madonna op in het Olympisch Stadion van Kiev, dat vanavond eerst nog het strijdtoneel is van het duel in de derde voorronde van de Cham pions League tussen Dinamo Kiev en Feyenoord. De thuisploeg is fa voriet, zei Ronald Koeman. „Maar als wij top zijn, kunnen we Kiev uitschakelen." Toen de trainer aan het begin van de Oekraïense avond het veld op stapte, was het nog 35 graden. De warmte is één van de factoren waar zijn ploeg rekening mee zal moeten houden, meende Koe man. „We zullen zuinig moeten spelen en goed moeten omsprin gen met onze krachten." Vrijdag was hij zelf toeschouwer bij het duel tussen Dinamo Kiev en Uzgorod (3-1). „Dinamo speel de niet geweldig en dat kwam waarschijnlijk door de warmte", al dus Koeman. „We kennen nu de kracht van Dinamo, maar ook de zwaktes." Volgens de trainer zit het grootste verschil hem in de Europese erva ring die de opponent heeft. „Bin nen onze selectie heeft nog nooit iemand op dit niveau gespeeld. De spelers moeten dit als een uitda ging zien. Dit is het niveau waar el ke voetballer naartoe wil. Als we onbevangen voetballen, kunnen wij Dinamo uitschakelen." Op voorhand lijkt dat echter een bijzonder zware opgave. Andrei Sjevt-gjenko mag dan gestopt zijn; ook na het vertrek van de ervaren spits heeft Dinamo Kiev nog ge noeg kwaliteit over. De club gaf de ze zomer al 28 miljoen euro aan nieuwe spelers uit. Feyenoord haalde daarentegen vooral transfervrije voetballers bin nen en raakte met John Guidetti, Karim El Ahmadi, Otman Bakkal en Ron Vlaar de hele as van afgelo pen seizoen kwijt. Voor Vlaar wil de club voor 31 augustus nóg een vervanger halen, maar volgens technisch directeur Martin van Geel is slechts een beperkt budget beschikbaar. De positie van Vlaar wordt van avond ingenomen door Bruno Martins Indi. Hij moet samen met Stefan de Vrij het nieuwe centrale verdedigingsduo gaan vormen. De pas twintigjarige De Vrij is als nieuwe aanvoerder aangewezen door Koeman, die zijn spelers gis teravond in het hotel nog een uit gebreide analyse van Dinamo Kiev voorschotelde. Want hij wil koste wat kost voorkomen dat de Oekraï- ners in de eerste wedstrijd het ver schil kunnen maken. Feyenoord moet kansrijk blijven voor de re turn van volgende week dinsdag in De Kuip en Koeman heeft geen zin in een show van Dinamo. Wat hem betreft is zo'n show pas zater dag te zien, als Madonna in het Olympisch Stadion op het po dium plaatsneemt. Het gaat redelijk tot goed met wiel renner Wout Poels. Dat liet de ren ner van Vacansoleil-DCM gisteren zelf weten toen hij voor het eerst sinds zijn zware val in de Ronde van Frankrijk met de pers sprak. „Ik ben wat mobieler en daar voel ik me stukken beter door", zei de 24-jarige Limburger monter. Poels scheurde nier en milt en brak daar naast drie ribben bij zijn val. De voorlopi ge selectie van de nieu we bonds coach Louis van Gaal voor de oe fenwedstrijd van het Ne derlands elf tal tegen Bel gië telt wei nig verrassin gen. „De bondscoach moet in mijn ogen de beste spelers van Neder land selecteren. Dat heeft Bert van Marwijk ook gedaan. Ik denk dat hij een goed inzicht heeft gehad in de Nederlandse voetbalwereld", legde Van Gaal uit aan RTV Rijn mond. Van Gaal maakt morgen zijn voorlopige selectie voor het duel van 15 augustus in Brussel bekend. De Spanjaard Alejandro Valverde heeft gisteren in Roosendaal het criterium De Draai van de Kaai ge wonnen. De wielrenner van Movi- star was in de eindsprint van een groepje van vier de sterk ste. Johnny Hoogerland eindigde als tweede, voor de Itali aan Vincen- zo Nibali. Die werd in de Ronde van Frankrijk ook derde. Laurens ten Dam was de vierde man van de kopgroep. De Poolse regering heeft een pro bleem. Het voor het EK-voetbal ge bouwde nieuwe nationale voetbal stadion in Warschau (capaciteit 58.500 plaatsen) staat deels op grond die niet van de staat is. De familie Chovanczak is daardoor mo gelijk mede-eigenaar van de in ja nuari geopende voetbaltempel (kosten 500 miljoen euro). Het Hof van cassatie in Warschau moet definitief de knoop doorhakken. Ronald Koeman (midden, achteraan) geeft uitleg tijdens de training, eerder in de voorbereiding van Feyenoord. archieffoto Jerry Lampen/ANP door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Luc Castaignos is geen spits die snel voor een omweg kiest. Niet in het veld en niet daar buiten. Bij zijn prestatie zegt hij zonder een aarzeling dat hij met 'FC Twente voor het kampioen schap gaat'. En over zichzelf: „Ik wil de mensen weer laten zien wie Luc Castaignos is." Daar zit hij dan op het podium in de Grolsch Veste, een jaar na zijn verrassende droomtransfer van Feyenoord naar Internazionale. Castaignos is terug van nauwelijks weggeweest, zou je kunnen zeg gen. Het grote talent van Feye noord heeft zich na een korte tus senstop in Italië gehuld in het shirt van Twente. Dat zit nu mis schien nog even als een te groot in gekochte trui, maar als het aan Cas taignos ligt, is het straks in de com petitie op maat gesneden. „Ik voel geen druk, omdat de club zoveel geld voor mij heeft betaald. Daar word ik niet anders van." Negentien jaar is hij nog maar en zo op het eerste oog is hij nog steeds de tiener die een jaar gele den een stormachtige entree be leefde in De Kuip. Maar Cas taignos heeft er ondertussen al een rondleiding in de nok van het internationale topvoetbal opzitten. Wat de buitenwacht daar verder ook van vindt, hij heeft er geen moment spijt van gehad dat hij op jonge leeftijd het avontuur is aan gegaan. „Ik heb altijd geleerd dat je je kansen moet pakken in het le ven. En dit was een unieke kans, die ik met twee handen heb aange grepen. Iedereen heeft recht op z'n mening, maar waarom had ik het niet mogen proberen? Je weet maar nooit hoe het loopt", vertelt hij overtuigd. Maar in Milaan bleef hij altijd die kleine jongen van het schoolplein- tje die tevergeefs smeekte of hij een keer met de grote jongens mocht meedoen. „Toch ben ik er van overtuigd dat ik een betere voetballer ben geworden, ondanks dat ik nooit speelde", zegt hij. „Als je als jonge jongen elke dag met de beste spelers van de wereld op het veld staat, gaat je niveau vanzelf omhoog. Maar op een gegeven mo ment mis je toch de wedstrijdspan ning, dat speciale gevoel vlak voor een wedstrijd. Na een jaar merkte ik ook dat er binnen de club niet zoveel vertrouwen meer in me was. Het liefst had Inter me ver huurd aan een Italiaanse club, maar dat wilde ik zelf niet. Ik wil de weer terug naar de basis, terug naar de zekerheid van speelminu ten maken." Zijn oude liefde Feyenoord klopte als eerste op de deur. „Ik heb alles aan die club te danken, maar finan cieel zat het er gewoon niet in. Feyenoord wilde me huren, maar Inter wilde me bij een buitenland se dub alleen maar verkopen." Al vanaf de dag dat Luuk de Jong vertrok bij FC Twente, verklaarden de dub en Castaignos elkaar de liefde. Twijfels om naar het Twent se land te trekken heeft hij nooit gehad. „Langzamerhand is Twente een grote club geworden, die elk jaar om het kampioenschap speelt. En dat is ook een van mijn doelen. Ik wil kampioen worden met FC Twente." Na een jaar van droogte verwacht hij in Enschede weer spits te wor den. Sneijder, Maicon en Milito zijn ingeruild voor Brama, Wisger- hof en Tadic. „Ik denk dat ik heel goed bij de speelwijze van Twente pas", zegt Castaignos. „Met Tadic, Chadli en Schilder hebben ze ge noeg spelers die de steekpass kun nen geven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29