Banvloek ergert 241 sport Britten houden van Zara Phillips Cynisme over wereldrecord Ye e së!fv!Êm 'nnnct* nn!& De speelplaats Het Wembleystadion dinsdag 31 juli 2012 De Nederlandse hockeyers verlo ren zeven van de tien wedstrij den tegen India op de Spelen. LONDEN - Britse media hebben gis teren vraagtekens geplaatst bij het fenomenale wereldrecord dat Ye Shïwen zaterdagavond zwom op de 400 meter wisselslag. De 16-jari- ge Chinese veroverde in Londen olympisch goud, door na 4.28,43 aan te tikken. Ze dook daarmee ruim een seconde onder het we reldrecord dat op naam stond van de Australische Stephanie Rice. Beste service, laagste prijs door Renze Lolkema door Edward Swier LONDEN - De klachten over de lage bezoekersaantallen gelden niet voor de eventing. De vraag of er gisteren juist niet te veel publiek was toegelaten op de heuvels van Greenwich Park, was reëler. De uit- houdingsproef was volgens de BBC het drukstbezochte evene ment van de 27ste Zomerspelen tot dusverre. Ook de prinsen William en Harry, zonen van wijlen Lady Di en Prins Charles, waren present om hun nicht Zara Phillips toe te juichen. Ze heeft de uitstraling van hun moeder in haar laatste jaren. Naar buiten toe een ingetogen schoon heid, maar uiteindelijk moeilijk in toom te houden. Toen Phillips een relatie kreeg met een Nieuw-Zee- landse rugbyer, haalde ze bijna da gelijks de tabloids. Nu de 31-jarige dochter van Prinses Anne en Mark Phillips getrouwd is met een Engel se rugbyer, is het er niet bepaald stiller op geworden. Maar de Brit ten houden van haar, de nazaat van een gouden olympiër van München 1972. De eventingdriedaagse in de tuin van het maritiem museum - de Ca nary Wharf dient als imposant de cor - maakte dat ook weer duide lijk. En niet alleen Phillips werd hartstochtelijk bejubeld, ook de an dere Britten werden bedolven on der applaus. Eventing, en dan voor al de uithoudingsproef, zit de Brit ten in het bloed. Dat geldt eigenlijk ook voor de Ne derlanders, maar de historische prestaties dateren van lang gele den. In 1924,1928 en 1932 heerste Oranje op zo'n beetje alle onderde len. Voor het eerst sinds de Zomer spelen van 1992 is de Nederlandse paardensport weer vertegenwoor digd op het onderdeel eventing, voorheen de military. De equipe van bondscoach Martin Lips moet Elaine Pen vecht om in de race te blijven, tevergeefs. foto AP er vooral staan in Rio de Janeiro, tijdens de volgende Spelen. „In ons topsportplan staat dat we in 2016 weer een team naar de Olym pische Spelen wilden hebben", sprak Maarten van der Heijden, technisch directeur van de overkoe pelende bond KNHS. „We liggen dus vier jaar voor op schema." De Nederlandse Elaine Pen haalde gisteren wel alle tv-overzichten, maar niet om sportieve redenen. In de waterbak schoof ze bij een landing van haar paard Vira. Ze kwam naast haar paard te hangen en ook zij wist, wie valt, is af Nederland kan daardoor hetlan- denklassement na twee dagen wel vergeten. Na de eerste dag (de dres- suurproef) stond Oranje twaalfde. Pen, amazone uit Voorschoten, mag vandaag (springen) ook niet verder in het individuele klasse ment. Tim Lips en Andrew Heffer- nan wel, maar zij zijn kansloos voor een medaille. zie onze website:londen2012 Het laatste nieuws over de Olympische Spelen in Londen. Judoka Dex Elmont ontglipt olympisch eremetaal. Rotterdammer verliest in klas se tot 73 kilogram in herkan sing om bronzen plak. Jongste van judobroers treedt daarmee ongewild in de voet sporen van broer Guillaume. door Marco Knippen Het Wembleystadion. Als Fanny Blankers-Koen nog geleefd zou heb ben, had ze mooie ver halen kunnen vertellen over het Wembleystadion. De 'vlie gende huisvrouw' won vier gou den plakken op de sintelbaan rond het voetbalveld. In 1948 was Wem bley het kloppende hart van de Spelen. Tegenwoordig worden er. de belangrijkste interlands van En geland gespeeld. Vanavond maken de vrouwen teams van Groot-Brittannië en Bra zilië op Wembley uit wie winnaar van poule E wordt. Het uiteindelij ke doel is op 9 augustus weer te rug te keren op het spreekwoorde lijk nog altijd heilige gras. Twee da gen later is de mannenfinale. Hoe vol het dan ook wordt, nooit zal er nog zoveel publiek in kun nen als tijdens de FA-Cupfïnale van 1923. Duizenden klommen over hekken, tribunes en drongen zich langs wanhopige suppoosten voor de wedstrijd tussen West ham United en Bolton Wanderers. Al met al overspoelden, volgens overlevering, 300.000 voetbalfans het veld. De wedstrijd werd, nadat de bereden politie zonder slachtof fers te maken het veld had schoon geveegd, alsnog gespeeld. LONDEN - Bijna vier partijen lang boetseerde Dex Elmont gisteren het beeld van een potentiële olym pisch kampioen. Maar nadat hij in een enerverende halve finale op scheidsrechtersbeslissing het be oogde goud uit het zicht verloor, transformeerde hij tot een verlie zer. Zelfs de bronzen medaille was hem in de gewichtsklasse tot 73 ki logram niet meer gegund. De herinnering ging na afloop te rug naar 2008. Destijds sneuvelde broer Guillaume tijdens de Spelen van Peking in hetzelfde stadium. Eveneens uitgeput na een verlen ging stond ook hij vervolgens na een verloren gevecht om plek drie met lege handen. Broertje Dex trad vier jaar later ongewild in de voetsporen van Guillaume. Was het toeval dat de deceptie van de ene Elmont in Peking voor de andere navolging kreeg in Lon den? Normaal gesproken wel. Al leen: bij de zonen van vader Ricar- do, die in 1976 zelf als judoka voor Suriname op de Spelen in Mon treal uitkwam, bestaat de neiging lotsbestemming niet uit te sluiten. Ongewenst kopieergedrag over kwam ze al eerder. Raakt de een geblesseerd, dan houdt de ander zijn hart vast. Het is dan wachten, zo wees het verleden uit, op fysiek ongemak in tweevoud. Overigens betreft het niet alleen neerwaartse spiralen waarin ze met elkaar verzeild raken. In posi tieve zin 'infecteerden' de Elmont- Dex Elmont ligt verslagen op de tatami, na zijn bronzenmedaillepartij tegen de Mongoliër Nyam Ochir Sainjargal. foto Paul Sancya/AP Photo broers elkaar eveneens. En dat ter wijl ze geen tweeling zijn. Guillaume - inmiddels begin der tig - kroonde zich in 2005 tot we reldkampioen, voegde in 2007 WK-brons aan zijn erelijst toe en deed zich tevens in Europees ver band gelden: zilver (2008) en brons (2006, 2007). Het waren prestaties waarmee hij zich tot een voorbeeld voor de tweeënhalf jaar jongere Dex ontpopte. Die pakte in 2009 EK-zilver, werd vervolgens twee keer vice-wereldkampioen (2010, 2011) en worstelde zich be gin mei op karakter naar EK- brons. Hoewel Guillaume, de afgestu deerd klinisch psycholoog, en Dex, de geneeskundestudent, zelf eerder al de parallellen in hun top- sportbestaan signaleerden, trok de jongste telg gisteren de recentste vergelijking niet. Sowieso was hij nauwelijks in staat tot een analyse of zelfreflectie, versuft als hij was

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24