zeeland19 Autovrij Overlast door ringrijden Bellamypark Eenmalig nieuwe markt in Terneuzen Ivo Siegers derde in VS bij chemiewedstrijd Emmaüskerk is weer vrij van satansymbolen dinsdag 31 juli 2012 De boeken- en verzamelmarkt begon in 1995, het jaar waarin de Markt autovrij werd. De gemeente klopte aan bij het echtpaar Van der Zwaag voor de organisatie van een markt op de Markt. Elk jaar organiseren Ina en Bert van der Zwaag zo'n honderd boeken- en verzamelmarkten. In Middelburg, Zoutelande, Kamper land, Wissenkerke, Hulst, Terneu zen, Roosendaal en Brielle. „Ter neuzen is nieuw. Dat doen we aan staande vrijdag, 3 augustus, eenma lig. Als het goed gaat, doen we het MIDDELBURG - De 18-jarige Middel burger Ivo Siegers heeft een bron zen medaille in de wacht gesleept tijdens de Internationale Scheikun de Olympiade in Washington. De leerling van de Stedelijke Scho lengemeenschap Nehalennia in Middelburg behoorde tot het vier koppige studententeam dat ons land vertegenwoordige in Was hington. De Olympiade eindigde maandag. Siegers had op voor hand al aangegeven 'te gaan voor een plek bij de beste dertig pro cent'. De zilveren medaille ging dit jaar naar de Nijmeegse student Daan van de Weem van het Stede lijk Gymnasium in Nijmegen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ringrijden op de ter rassen van het vernieuwde Bella mypark in Vlissingen bevalt niet ie dereen even goed. Reden voor de gemeente om daar toch nog eens goed over na te denken. Nou had Willem Hamer van res taurant De Vissershaven zaterdag ook wel pech. De 'strontbak' stond récht voor zijn deur. En dan mocht de horeca haar terrassen eenmalig uitbreiden op het grote plein, stonden in zijn geval net daar weer de paarden geparkeerd. Gevolg: „Omzetderving vanaf vrij dagmiddag. En toen we ons terras zaterdagavond na tienen terug had den, hing er nog steeds een misse lijkmakende lucht. Waarom moet het zo dicht op onze zaken, terwijl driekwart van het Bellamypark on gebruikt blijft?" Omdat de gemeente Vlissingen nu eenmaal daar gaten in de bestra ting heeft gemaakt voor palen van de ringrijbaan. „En vorig jaar bleek eigenlijk al dat de situatie niet ide aal is", volgens gemeentevoorlich- ter Mirjam Jongejan. „Er komt nog Het ringrijden in Vlissingen vond zaterdag voor het eerst plaats op het volle dig vernieuwde Bellamypark. Tussen de terrastafeltjes. foto Willem Hamer wel eens wat zand tussen de mos sels terecht, bij wijze van spreken. Daarom hebben we gezegd dat we het een paar jaar aanzien en dan beslissen wat we ermee doem De baan daar laten of toch verplaat sen. Misschien is dat beter." Voor Ferry van Dommelen hoeft dat niet zo. De eigenaar van de ge lijknamige brasserie aan het Bel lamypark heeft zaterdag een goede dag gedraaid. „Ik ben gewoon om vijf uur mijn bed uit gegaan, heb die mannen om zes uur een brood je gegeven en ze vervolgens de he le dag over de vloer gehad. Ook an dere gasten hebben genoten. Het is misschien geen ideale situatie, maar je krijgt er ook veel voor te rug. En ach, het is één dag..." MIDDELBURG Zomeravondconcert in de Oostkerk Het wekelijkse zomeravondconcert in de Oostkerk in Middelburg wordt dinsdagavond verzorgd door organist Dick Sanderman. Op het De Rijckere-orgel zal hij werken spelen van de Middelburgse com ponist Willem Lootens, Gronau, Bach en Marius Monnikendam. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt acht eu ro, kinderen tot 12 jaar gratis. Excursie naar eiland De Haringvreter Vanaf de steiger bij de Campveerse Toren in Veere vertrekt woensdag om 14.00 uur een excursie naar ei land De Haringvreter in het Veerse Meer. De rondvaartboot van rederij Dijkhuizen brengt deelnemers naar het eiland, waar een gids de excursie verzorgt Om 17.00 uur wordt weer aangelegd in Veere. Vol wassenen 9,70 euro, kinderen 7,30 euro. Kaarten te koop op de boot Gratis rondleiding in Historisch Museum Het Historisch Museum de Bevelan- den geeft bezoekers in juli en au gustus iedere dinsdag de gelegen heid een gratis rondleiding te vol gen. Bezoekers betalen alleen de en treeprijs van zeven euro voor vol wassenen. De rondleiding is van 11.30 tot 12.30 uur onder leiding van een museumgids. Het mu seum laat van alles zien uit de streek Noord- en Zuid-Beveland. daar vaker", zegt Bert van der Zwaag. Vrijdag is volgens de markt meester daar een goede dag omdat het dan koopavond is. In het na jaar worden in Hulst drie indoor- markten gehouden in Den Dullae- rt: 7 oktober, 2/3 november, 9 de cember. In Zoutelande zijn er dit jaar zeventien. „Eigenlijk te veel." TERNEUZEN - De Emmaüskerk aan de Alberdingk Tijmstraat in Ter neuzen is weer vrij van satanisti- sche symbolen. De katholieke kerk werd in de nacht van donderdag op vrijdag beklad met graffiti. De vandalen lieten vanuit het cen trum tot aan het Sweelinckhof een spoor van duivelse verwijzingen na op billboards, een flatgebouw, een auto en vooral op de kerk. Ter men als '666', 'kanker' en een om gekeerd kruis werden op de mu ren naast de hoofdingang van de kerk gekalkt. Een gespecialiseerd bedrijf heeft de muren zaterdag schoongemaakt. Wel is nog een nieuwe schilderbeurt nodig. Bert en Ina van der Zwaag, organisatoren van de boeken- en verzamel markt. „Contact is belangrijker dan geld verdienen." foto Ruben Oreel 1luu*]é4. Werkt in ie voordeel 08001707 Telfort win!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19