Serooskerke accepteert zoutsilo's WALCHEREN Sponsorloop goed voor twee shelterboxen almanak Tip? redactie@pzc.nl Zwierende koningsdochter DINSDAG 31 juli 2012 17 Een niette kopiëren succesverhaal 18 en 19 'Vreselijke vrijdag' op Hof Domburg 20 en 21 Dorpsraad en ondernemers trekken bezwaar in tegen opslag bij provinciale loods Gapingseweg door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - De twee zoutsilo's verdienen geen schoonheidsprijs, maar de dorpsraad en de onderne mersvereniging van Serooskerke leggen zich toch neer bij de plaat sing ervan aan de rand van hun dorp. De provincie zet ze neer naast de huidige zoutopslagloods aan de Gapingseweg. De provincie heeft zich, naar aan leiding van het gezamenlijk be zwaar van dorpsraad en onderne mers, inmiddels bereid verklaard de loodswand waar de opslag tanks naast komen, dezelfde kleur zwart te geven als de silo's. Die wand is nu nog licht van kleur. De 'signaalzwarte' silo's zouden daar flink mee contrasteren. Dorpsraadvoorzitter Johan Geerse: „We hebben uiteindelijk besloten ons gezamenlijk bezwaar in te trek ken na gesprekken met gemeente en provincie. Nu de provincie aan geeft dat ze die wand zwart schil deren, gaan we verder niet moei lijk doen. Die extra zoutopslag moet er toch komen. Dan maar op deze manier. Het verdient nog steeds geen schoonheidsprijs, maar hiermee kunnen we leven." Het gaat om een locatie bij de en tree van het dorp. Wat daar staat, moet niet te sterk opvallen, vindt de dorpsraad. „Die zoutloods staat nu, als de bo men in blad staan, redelijk uit het zicht. Wij waren bang dat die si lo's enorm zouden opvallen en dat het laden en lossen van het zout met vrachtwagens eronder zou ge beuren. Dat zou inhouden dat die silo's hoger moesten staan om die vrachtwagens er onder te laten rij den. De provincie heeft ons echter verteld dat het laden en lossen via pijpleidingen gaat. Er komt geen vrachtwagen aan te pas. De silo's staan gewoon op de grond. De hui dige loods is zo'n vijfenhalve me ter hoog, de silo's elk een meter of zes. Maar het uitstekende deel is niet het meest massieve stuk van de silo", verduidelijkt Johan Geer se. Wethouder Chris Maas van de ge meente Veere geeft aan dat ook het wegenzout van gemeente en waterschap daar wordt opgeslagen. „De provinciale zoutopslag wordt ook gebruikt voor de andere weg- beheerders. In die silo's slaat de provincie het zogenoemd bevoch tigd zout op. Dat is een combina tie van pekel en kalk. Dit heeft een meer preventieve werking dan het normale wegenzout." SPONS©* VOOR SH®1 MAANDAG OOSTKAPELLE - De sponsorloop van de Oost- is bijeengelopen via inschrijfgeld en sponso- route langs alledrie de campings voerde, lever- kapelse campings Ons Buiten, De Pekelinge ring door de campings. Elke deelnemer moest de elk rondje dus al meteen zes euro op. De en In de Bongerd heeft maandagavond 1500 drie euro betalen. De campings steunden de sponsorloop werd gehouden door de cam- euro opgeleverd voor Shelterbox. Het bedrag lopers met twee euro per ronde. Omdat de pings en Rotary Walcheren en Inner Wheel af deling Walcheren. Shelterboxen worden inge zet in rampgebieden. In een shelterbox zit een familietent waarin tien mensen 180 da gen kunnen overleven. foto Ruben Oreel ZOUTELANDE Geld gestolen bij inbraak in winkel In Zoutelande is afgelopen week einde ingebroken in een winkel in de Langstraat. De buit bestond uit een fors geldbedrag. Volgens de po litie werden enkele duizenden eu ro's aan contant geld meegeno men. De inbraak vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. Aan de achterzijde van het pand werd een deur geforceerd om binnen te komen. GOES Zes aanhoudingen tijdens Dancetour Tijdens de Dancetour in Goes zijn zes personen aangehouden. In de Wijngaardstraat werd een persoon aangehouden voor vernieling. Op de Markt werd een vrouw aange houden voor verstoring van de openbare orde en vier personen wegens drugsbezit. Twee van hen waren in het bezit van enkele XTC-pillen en een buisje met GHB. Zij kregen een boete van 550 euro. SLUISKIL Probleem met brug Sluiskil verholpen Het technisch probleem waardoor de brug bij Sluiskil maandag drie keer gestremd is geweest, moet ver holpen zijn. Rijkswaterstaat heeft een scheve remvijzel van de brug, de oorzaak van het euvel, maandag avond laten vervangen. Gepro beerd was de remvijzel proviso risch te maken. Toen dit niet bleek te werken, is besloten de vijzel te vervangen. Een persbericht letterlijk overnemen, is een gotspe voor journalisten. Het is prettig als infonnatie kant en klaar wordt aangeleverd, maar hoe een artikel moet luiden, dat maken we liever zelf uit. Vandaag een uit zonderingetje, omdat we het zelf niet mooier zouden kunnen. Daar gaat-ie dan: „Ze dankt haar bij naam 'Dansend prinsesje' aan de bij zondere vorm van haar bloemen, die gelijkenis vertoont met een prachtig geklede danseres. De Oncidium, ofte wel Tijgerorchidee, lijkt in haar hele verschijningsvorm nogal op een stijl volle, zwierende koningsdochter. De ze Woonplant van de maand augus tus gaat maar al te graag samen met jou de dans aan. Maar graag op haar voorwaarden, en zij leidt!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17