Onderwijs op maat in regio 12 zeeland FZC Ineke Strouken (erfgoed): Musical opent Jeugdvakantieweek almanak Tip? redactie@pzc.nl Zunig Zwemweek van De Bruinvis bol van activiteiten maandag 30 juli 2012 door Jeanette Vergouwen „Krulbollen leeft nog in Zeeuws-Vlaanderen en heeft een historische betekenis. Het belangrijkste is dat er hier een grote ambitie bestaat om de sport voor het nageslacht te bewaren. Het initiatief steunt op enthou siaste mensen die de sport in hun hart meedragen." Wereldkampioen Kenneth van Vooren uit Zelzate waagt een poging. 1 z Drie gemeenten werken plannen uit door Wout Bareman TERNEUZEN - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten bekij ken de mogelijkheid om leerlin gen, die in aanmerking komen voor passend onderwijs, dichterbij huis naar school te laten 'gaan. Ze gaan nu nog veelal naar scholen in Middelburg en Goes. Onderwijswethouder Cees Lief- ting van Terneuzen: „We zouden die leerlingen graag allemaal in de regio houden en werken daarvoor nu plannen uit. Het vergt wel wat. Je moet immers beschikken over goed opgeleide, gespecialiseerde leerkrachten, die je eventueel am bulant zou kunnen inzetten. Wij vinden het van belang dat die kin deren zoveel mogelijk binnen hun eigen sociale omgeving worden op gevangen." De drie gemeenten zijn nu nog ruim een miljoen euro kwijt aan het leerlingenvervoer voor passend onderwijs. Het onderwijs in de regio staat door het snel dalend aantal leerlin gen overigens toch voor grote ver anderingen. Nu nog tellen de 34 basisscholen in de gemeente Ter- neuzen zo'n 4000 leerlingen, maar jaarlijks neemt dat aantal met 150 af! De scholen tellen gemiddeld 110 leerlingen. Liefting: „We heb ben sinds 2002 bijna 39 miljoen eu ro geïnvesteerd in nieuwbouw en het opknappen van oudere scho len. Op die manier konden we pri ma inspelen op de landelijke on derwijsvernieuwingen en de hoge re eisen die aan de gebouwen wer den gesteld. Van de 34 basisscho len zijn er 20 ouder dan 10 jaar. Tja, daar moet je onderhoud aan plegen. Maar we zijn wel groten deels op orde." Liefting richt zich nu vooral op kwaliteitsbehoud. Dat kan leiden tot verdere samen werking van (kleinere) scholen. De wethouder: „Ik zie schoolbestu ren meer met elkaar praten over sa menwerkingsvormen." De koepels Kapriom (katholiek), Leertij (open baar, protestants-christelijk en ka tholiek) en ProBaz (protes tants-christelijk) zoeken elkaar op, stelt Liefting vast. „Leertij en Kapriom bijvoorbeeld praten met elkaar over zaken als samenwer king en identiteitsbehoud. Vooral het protestants-christelijk onder wijs is bang voor de identiteit. Die is te allen tijde gewaarborgd." HULST - Dansende en wiebelende menselijke insecten kwamen zondag avond naar Den Dullaert waar de Jeugdvakantieweek 'Freek in de Inieminie Insectenwereld' van start ging. Maar liefst 200 kinderen en hun ouders kwa men kijken naar de musical. De organisatie was blij met de onverwacht grote opkomst. „Hopelijk regent het niet teveel, dan kunnen we alle spelen buiten afwerken", stelt pr-vrouw Audrey. Als Pluvius toch toeslaat, verhuist alles naar de binnenlocaties. De spelen beginnen in de kernen om 9.30 en 14.00 uur en in Hulst om 9.45 en 14.15 uur. De ouders kunnen tijdens de speelweek altijd terecht op 0114-314310 ('t Jagertje Hulst), www.jvwhulst.nl Het was een komen en gaan op de af deling cardiologie in Goes. Bijna ge lijktijdig betraden twee mannen van middelbare leeftijd de ECG-ruimte. De één wist wat hem te doen stond. De ander, kennelijk voor de eerste keer, zat vol met vragen zo was dui delijk te horen door de dunne wand jes van de onderzoeksruimte. Vragen die in rap tempo werden afgevuurd met een volume, dat hardhorendheid deed vermoeden. De verpleegkundi ge werd regelmatig onderbroken met: „wah sei jie". Tactisch vroeg ze of hetgeen tijd werd voor een ge hoorapparaat. Antwoord: ,,'tÈk a lank d!" Maar doordeweeks lag het in de kast. „Wah kiek jie noe? Aoltied, da kost vees-te-diere!" Deelnemers aan het struifvogelspel. Het wordt nauwelijks nog gespeeld. Secuur passen en meten tussen de SAS VAN CENT - De Sasse Zwem en PoloClub De Bruinvis houdt van zaterdag 11 tot en met zaterdag 18 augustus de jaarlijkse zwem week. Naast een intensieve Halve Nachtmarathon voor zowel recre anten als wedstrijdzwemmers is er de zwem4daagse. Ook de luchtbed- denrace en snel-naar-de-bel staan op het programma Inschrijven voor de zwem4daagse kan voor 3 euro per deelnemer op maandag 13 augustus vanaf 17:30 uur. Dage lijks kan er gezwommen worden tussen 18.00 uur en 20.00 uur. Op vrijdag 17 augustus wordt het Jeugd-Estafette toernooi gehou den. De zwemweek eindigt zater dag 18 augustus met de zwem- strijd om de Cargill-beker en een gezellig ludiek watervolleybal-toer nooi Meer informatie is terug te vinden op de website van SZ8tPC De Bruinvis: www.debruinvis.nl. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld! Maak je klaar voor een dag vol fun, spanning en sensatie. Op sléchts 45 minuten rijden vanaf Eindhoven en 1 uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen nooit lang. V-Zat dacht je van Typhoon. King Kong en Banana Battle? Of DIzz. de gloednieuwe coaster 201.1. Dit jaar hebben we nog 2. verrassingen voor je. De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal, Adembenemend eri niet te missen' En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR in de 40-cinema. VVas.r wacht je nog op? Surf naar bobbeiasnland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70