sport 137 Derde toernooizege Felius 3 Duinkerke draait de rollen om GVW veel te sterk voor RCS Podiumplaats Van de Ven in Charity Race Monique Allefs wint in Overslag maandag 30 juli 2012 'Ik kwam als eerste uit de laatste bocht, maar hij kwam van de ene kant van de weg naar de andere kant. Dat was zeker vier meter.' Johnny van der Klooster Volgende week doen Johnny van der Klooster en Jacques Schuit mee aan het WK voor vrije ren ners in het Belgische Moorsel. Ze lijken daar allebei klaar voor te zijn. „Het parkoers daar is licht heuvelachtig en dat ligt me wel. Ik ga daarom toch wel optimistisch naar het WK toe en denk zeker kansen te hebben op de titel", al dus Schuit, die in het verleden al eerder de regenboogtrui mocht dragen en twee weken geleden nog de klassieker Someren-Peer- Someren op zijn naam wist te schrijven. Van der Klooster had de wedstrijd in Hengstdijk verkozen boven de TMZ-koers in Kortgene. „Deze koers is 120 kilometer lang. Dan heb ik tenminste die afstand in de benen", legde Van der Klooster al voor de start van de Zeeuws- Vlaamse wedstrijd uit. door Sven Bakker YERSEKE - Thomas Felius heeft het derde Zeeuwse tennistoernooi in drie weken gewonnen. De 29-jari- ge geboren Vlissinger pakte giste ren de titel bij het ABN Amro Yer- seke Open, na eerder ook al het Open Souburgtoemooi en De Goe- se Maan Open te hebben gewon nen. Net als in de finale van De Goese Maan Open, nam Felius het in de eindstrijd in Yerseke op tegen Bram de Nijs. De zege ging met 6-3 6-4 naar Felius. Daarmee pakte» De Nijs één game minder dan in Goes, toen het 6-4 6-4 voor Felius werd. Het enkelspel bij de mannen was het enige onderdeel in de 3-catego- rie. Een categorie lager, in de vier de categorie, werd ook het enkel en dubbelspel bij de mannen en het gemengddubbelspel afgewerkt. Rene Struijk van tennisvereniging De Goese Maan was de beste in het enkelspel 4. Struijk verraste door in de finale in drie sets van Jeroen Bakx, de nummer één van de plaatsingslijst, te winnen. Struijk zegevierde met de setstan den 6-3 5-7 en 7-5. Beide mannen hadden in de halve finales ook al een driesetter afgewerkt: Bakx won met 2-6 6-2 6-3 van Jermo Stoel en Struijk klopte Hidde Seis met 1-6 6-4 6-3. Het was sowieso feest voor Struijk gisteren tijdens de finaledag, want in het dubbelspel was er voor hem ook al succes. En weer maakte Struijk er een driesetter van. Sa men met zijn dubbelpartner Bou- dewijn Ruisaard werd met 4-6 6-3 7-6 gewonnen van titelfavorieten Vincent Bol en Jens de Koster. Om dat ook de halve finale van Struijk en Ruisaard in drie sets gewonnen ging, eindigde Struijk 'vier uit vier' voor wat betreft driesetters. Het gemengddubbelspel in de 4-ca- tegorie was een prooi voor Emiel Gideonse en Helen Clausing. Zij werkten drie wedstrijden af en dankzij drie zeges in straight sets, eindigden Gideonse en Clausing bovenaan in de poule. De beslis sende partij was die tegen Menno Kole en Linda Gruber, de uiteinde lijke nummers twee in de poule. Die ging met 6-4 6-3 gewonnen voor Gideonse en Clausing. Pierre Polsenaere werd de koning van de 5-categorie in Yerseke. De thuisspeler won zowel het enkel als dubbelspel in die categorie. In de enkelspelfinale moest er tegen Marco Kodde een driesetter aan te pas komen, alvorens Polsenaere als winnaar de hand van Kodde mocht schudden. Het werd 6-2 4-6 en 6-3. In de eindstrijd van het dubbelspel was het een stuk snel ler beslist. Polsenaere en dubbel partner Jurrie Dhooge versloegen Jeroen Lobbezoo en Jan-Dirk Mar- teyn met tweemaal 6-2. MIDDELBURG - Motorcrosstalent Nancy van de Ven is zondag tij dens de Stefan Everts Charity Ra ce in Genk op de derde plaats geëindigd in haar leeftijdscatego rie. Bijzonder aan deze wedstrijd voor het goede doel was de deelna me van de grote fabrieksrijders. Zij reden net als Van de Ven op een 85CC motor met grote wielen. In de eerste manche startte de Vlis- singse op de vierde plaats. Zij ein digde als zesde overall. In de twee de manche had Van de Ven de tweede startpositie. Ze nam brutaalweg de kop, waar bij de Walcherse tot groot genoe gen van de 12.000 toeschouwers een poos een felle strijd leverde met de Belg Ken de Dijcker. Nadat ze weggleed, viel haar een tiende plek overall ten deel. In de jeugdcategorie eindigde Van de Ven als derde. ROOSENDAAL - Joannathan Duin kerke wist zich de laatste maanden vooral geklopt door Martijn Roest uit Wateringen. Zaterdag, in de Volksronde van Roosendaal, draai de de Goesenaar de rollen om. Naarmate de koers vorderde reed hij zijn opponenten één voor één uit zijn wiel en bij het ingaan van de laatste ronde moest Roest als laatste de rol lossen. Brian Nijs uit Hulst verbaasde op nieuw door als derde te finishen. Marijn Stahl (Terneuzen), Marco van de Boogaart en Peter Jahn (bei den Hulst) werden respectievelijk zesde, zevende en achtste. Bij de vrouwen was Irma van Duyn opnieuw succesvol. De in woonster van Schoondijke trok de winst naar zich toe. MIDDELBURG - RCS was in de eer ste oefenwedstrijd zoals verwacht niet opgewassen tegen GVW. De topklasser uit Veenendaal won in Oost-Souburg met 1-7. De enige treffer van RCS kwam op naam van Len Eversdijk, die een fraaie lob in huis had. GVW verbleef af gelopen weekeinde op trainings kamp in Zoutelande. Axel, dit seizoen opponent van RCS in de tweede klasse van het zondagvoetbal, won op eigen veld van Rupelmonde. De eerste oefen wedstrijd eindigde in een 3-1-over- winning, dankzij doelpunten van Kjell Vanderhaeghen (2x) en Maik de Wolf. Zaamslag won het eerste oefen duel eveneens met 3-1. De zater dag-tweedeklasser sparde met SVME. De Limburgse ploeg ver bleef de afgelopen dagen op het complex van Zaamslag, trainde vrijdag twee keer en ook zaterdag nog een keer. Mede daardoor was de pijp na een uur spelen leeg bij de zaterdag-derdeklasser en kon Zaamslag het duel naar zich toe trekken. De van Hoek 2 overgeko men Wesley Dieleman scoorde zo wel voor als na rust (1-1 en 2-1), waarna een speler van SVME nog een eigen doelpunt achter zijn naam kreeg (3-1). OVERSLAG - Bij De Pannekoeken- loop in het Belgische Overslag wist Monique Allefs uit Hulst een loop over 13500 meter te winnen bij de vrouwen. De Zeeuws-Vlaam- se realiseerde een tijd van 59 minu ten en veertig seconden. Ook op de korte afstand over 4500 meter kwam een Zeeuws-Vlaamse op het erepodium bij de vrouwen. Sa bine Vasseur uit Axel werd daar tweede, in een tijd van 22 minu ten en negentien seconden. In Hengstdijk waren in categorie A slechts drie Zeeuwen terug te vinden in de top tien. David Motte komt als winnaar over de streep in Hengstdijk. Geheel links nummer twee Johnny van der Klooster, aantekende tegen de zege van Motte. die na afloop zonder succes protest foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67