Trillende buikspieren op Dancetour Goes Vier docenten starten huiswerkinstituut nlieelan Nostalgie viert hoogtij op verjaardag camping Jubileumeditie van InternationaaD Volksdansfestival in Borsele Kanaalzone blijft achter bij plan Vlakehrug Restauratie kerk op schema maandag 30 juli 2012 Wfeemem^ma^ismi^mmgsmsimsss&^mtmKsasosaeKseiiasissssssssesiir»'' Linda heeft één wens. Dat ze haar vader niet tegen komt tijdens de Dance tour op de Grote Markt in Goes. „Want die kan echt niet dansen", zegt ze tegen haar vriendin. Of haar wens uitkomt was zondag nog maar de vraag. Uiteraard was de leeftijdscategorie tot pakweg 25 ruim vertegenwoordigd, maar de buikspieren van menige veertiger en vijftiger trilden ook op de beats van dj's als BIGGI en Mitch Crown. Dancetour beleefde zondag de achtste editie in Goes. Organisator Dirk Malschaert van de landelijke stichting Dancetour sprak aan de vooravond de verwachting uit dat het weer een fantastisch evene ment zou worden in Goes. Zijn verwachting kwam uit. Een fikse regenbui aan het begin van de avond kon de pret ook niet druk ken. De beveiliging was streng. Het eve nement was weliswaar gratis toe gankelijk maar zo maar de Grote Markt op lopen was er niet bij. Ie dere bezoéker werd grondig ge fouilleerd. Eenmaal binnen heerste een ge moedelijke sfeer. Een meneer van een shampoofabrikant deelde monstertjes uit en het bacar- di-meisje kwam regelmatig voor bij. Zij had een soort van rugzak op haar rug van waar uit bacootjes getapt konden worden. Een groot videoscherm achter de artiesten liet bezoekers zien en dj's als Mitch Crown zweepten het pu bliek op als dat nodig was. Tussen de muntenkraam en de biertent stond het voor lichtingsbusje van Indigo, bedoeld om de bezoekers te wij zen op de gevaren van overmatig drank- en drugsgebruik. „Maar dat doen we onbevooroordeeld", zegt preventiewerker Christel Versteeg. „We willen ze alleen een stukje be wustwording bijbrengen. Zo delen we kennistestjes uit met vijf feiten- vragen. Op basis van de antwoor den gaan we het gesprek met ze aan. We krijgen best veel respons. Maar ze krijgen wel een leuke gad get, als ze hebben meegewerkt." Stichting Dancetour werd in april 2001 opgericht en begon in de Drechtsteden regio om het magere evenementenaanbod voor jonge ren en jongvolwassenen aan te pakken. „Wij geven zonder voor oordelen voorlichting over het gebruik van alcohol en drugs." De stichting begon in 2004 met het kopiëren van het concept naar verschillende gemeenten onder de naam Dancetour. De eerste edities werden in Breda en Maastricht ge houden en later kwam daar ook Goes bij. De organisatie koos zondag bewust voor een gevarieer de line-up om een vrij breed publiek te trekken. Lokale mixers Benjamin Scott en Roman Anthony openden het festival. Scott is winnaar van de DJ Knock Out die aan de Dancetour vooraf ging. Omdat Anthony het vorig jaar goed deed, mocht hij het event openen. De Goese dancetour sloot af met respectievelijk Vato Gonzalez en R3hab. De Grote Markt stond in middels vol met zes tot zevendui zend bezoekers. Om het landelijke concept Dancetour ook van regio nale betekenis te laten zijn, werkt de stichting ook samen met plaat selijke organisaties. Zo wordt sa mengewerkt met de plaatselijke horeca en met ROC Zeeland. Zo liepen ROC-studenten van de op leiding beveiliging stage bij de be veiliging van het evenement. De stichting houdt in overleg met Juvent in Goes op woensdag 15 au gustus een aangepaste dance-mid- dag voor cliënten van Juvent. www.pzc.nl/video HEINKENSZAND - Voor de twintig ste keer wordt het Internationaal Volksdansfestival Borsele gehou den. Tijdens deze jubileumeditie van maandag 6 tot zondag 12 au gustus treden Halay uit Turkije, Pa- rangul uit Roemenië en Les Bitous uit Frankrijk op. De groepen wor den maandag 6 augustus om 15.00 uur welkom geheten door wethou der Conny Miermans in de Stenge in Heinkenszand waarna ze op di verse plekken in Zeeland optre den. In Borsele zijn ze te zien in Hoedekenskerke en op Stelleplas in Heinkenszand. In de Stenge is zaterdagavond een gala-avond vanaf 20.00 uur. De Ne derlandse inbreng wordt verzorgd door Ons Boerengoed. Het pro gramma is te zien op www.volks- dansfestivalborsele.nl. Massaal in beweging v DJ MitchCrown ken van huiswerk er vaak bij in schiet of te wensen overlaat. „De jaartallen leren gebeurt met ondertussen een berichtje op Twit ter over hoe 'saai' geschiedenis is en natuurlijk moet ook op Face- book worden gedeeld dat ze 'al' twintig minuten aan het leren zijn." En dan komt het eerste rapport. „Dat valt tegen. Terwijl uit de Ci- to-toets echt bleek dat dat zoon- of dochterlief echt de havo zou moeten kunnen, blijkt dat in de praktijk nu ineens heel erg tegen te vallen. Daar begint de strijd." Mede om deze strijd thuis te voor komen beginnen de vier docenten met het nieuwe kleinschalige huis werkinstituut. Speciaal voor nieuwe brugklasleer lingen start AMEC-studiecoaching met een brugklascursus in de week van 13 augustus. - De Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone moet zich beter profileren. Andere havengebieden m de Delta doen het stukken beter en ontwikkelen zich sneller. Gent is daarvan het beste voorbeeld, vinden de Temeu- zense CDA-raadsleden Ronals Lip pens en Jaap Scheele. Ze vinden het opmerkelijk dat in het provinciale Beleidsplan Goede renvervoer 2012-2018 met geen woord wordt gerept over bijvoor beeld een multi-modale terminal voor de binnenvaart in de Kanaal zone en wel over zo'n terminal aan het Kanaal door Zuid-Beve land ter hoogte van de Vlakebrug. Met name voor de binnenvaart is er, volgens de raadsleden, ook een belangrijke rol weggelegd als trans porteur in de agrologistiek. De Ka naalzone moet zich ook profileren als agro/foodport. door Frank van Cooten WEMELDINGE - Camping Linda in Wemeldinge viert zaterdag 4 au gustus haar vijftigjarig bestaan met een nostalgische dag. Op het terrein van het recreatiebedrijf worden op die dag diverse oude ambachten gepresenteerd van 14.00 tot 18.00 uur. Naast optredens van de volksdans groep van 'Ons Boerengoed' en de presentatie van Zeeuwse kleder drachten worden ook diverse de monstraties gegeven. Daaronder vallen babbelaars bakken, stro- vlechten, kunstglas blazen, hout draaien, klassieke stoffering van een antieke stoel, vis fileren en we ven. De Stichting Zeeuwse Kleder dracht helpt met de organisatie van deze dag. De Stichting pro moot sinds kort camping Linda tij dens Nederlandse dagen in het bui tenland. Daar worden regelmatig 'Hollandische Tagen' gehouden. Behalve het Zeeuws meisje of Frau Antje is de toeristische kaart van Zuid-Beveland en de Oosterschel- de regiokaart verkrijgbaar. Beide kaarten zijn een uitgave van de Zeeuwse campings. Buitenlandse toeristen die een vakantie heben geboekt, kunnen met behulp van de kaarten al voorpret beleven. ZIERIKZEE - De restauratie van de Nieuwe Kerk in Zierikzee ligt op schema. Het project is nu, midden in de bouwvak, halverwege. Belangstellenden konden zaterdag een kijkje nemen in de kerk. Projectleider Johan Malie paard van Stichting Oude Zeeuwse Kerken vertelde de tientallen bezoekers over de vorderingen van de restauratie. foto Ronald den Dekker door Frank van Cooten GOES - Vier docenten uit het voort gezet onderwijs, basis- en beroeps onderwijs starten vanaf 1 augustus een nieuw huiswerkinstituut in Goes. Astrid Geeratz, Mike Weijmans, Egon Geeratz en Christel Onder- dijk willen laten zien dat veel leer lingen juist veel meer kunnen dan zij en hun ouders denken. „Met de juiste coaching in het ordenen, structureren en begeleiden van huiswerk in een rustige omgeving zonder afleidingen, kunnen leerlin gen weer in de juiste leermodus worden gezet. Na een dag school en huiswerkbegeleiding blijft er weer ruimte voor het gezin in plaats van de 'huiswerkstrijd'. De docenten ervaren al jaren dat er van kinderen steeds meer wordt gevraagd zodat het thuis ma- in Bobbejaanland, 't plezantste land ter wereld! Maak je klaar voor een dag vol fun, spanning en sensatie. Op slechts 45 minuten rijden vanaf eindhoven en 1 uurtje vanuit Tilburg en Breda. Je kan kiezen uit meer dan 50 vette attracties, daardoor zijn de wachtrijen-nobit lang.-Wat dacht je van Typhoon. King Kong eh "Banana Battle? Of Dizz. dë gloednieuwe coaster 2011 Dit jaar hebben we nog 2 verrassingen voor je, De nieuwe Paardenshow met musicalster Anne Van opstal Adembenemend en niet te missen! En de nieuwe super leuke film YOGI BEAR ig de 4D-cinema. Waar wacht je nog op? SUrf naar hohbeiaanland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62