rM/ Sanering Amac-terrein komt eraan BEVELANDEN/THOLEN Puik weer voor Zomermarkt in Ambachtscentrum Goes almanak Tip? redactie@pzc.nl Zunig MAANDAG 30 juli 2012 11 Plannen voor appartementen, reguliere woningen en gebouw voor ruim honderd arbeidsmigranten door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - De sanering van het Amac-terrein in 's-Heerenhoek begint mogelijk voor januari 2013. Dat is althans de voorwaarde van de provincie om de subsidie te kunnen verlenen voor deze grote schoonmaak. AM Zeeland, een van de eigenaren van het terrein met daarop verval len loodsen, doet zijn uiterste best om deze datum te halen. De ont wikkelaar heeft dat laten weten in een brief aan de gemeente Borsele. Er zijn verschillende saneringsva rianten maar er wordt waarschijn lijk ingezet op het ontgraven en af voeren van verontreinigingen in de grond, onder meer chroom en olievervuiling. Ook het grondwa ter wordt gezuiverd en mogelijke asbestverontreiniging afgedekt. Wat er met de vervallen loodsen zal gebeuren is nog niet bekend. Er is nog geen saneringsplan opge steld, staat in een interne memo aan de leden van de Borselse ge meenteraad. Het college heeft wel ingestemd met het aanvragen van subsidie bij de provincie voor de bodemsanering. Het gaat om een totaalbedrag van 78.575 euro. De sanering is nodig om toekom stige ontwikkelingen op het ter rein mogelijk te maken. De plannen zijn nog zeer prema tuur. Op dit moment wordt ge dacht aan het bouwen van apparte menten op de hoek Cingeldijk/ Prins Hendrikstraat (locatie Oude Smidse), een commerciële ruimte (geen supermarkt waaraan eerder werd gedacht) en een bedrijfsver zamelgebouw, reguliere woning bouw op een deel van het terrein en huisvesting voor arbeidsmigran ten, met name gericht op het Sloe- gebied. Tot op heden is gesproken over één gebouw voor 150 arbeidsmi granten. In het gebouw zal een be heerder aanwezig zijn. De ontwik kelaars (AM Zeeland, Sagro en Fraanje) hebben een principe-ak koord gesloten met AB Zeeland (een uitzendbureau voor arbeids migranten) over de huisvesting van honderd arbeidsmigranten. Een concreet bouwprogramma is momenteel nog niet beschikbaar. Omwonenden dringen aan op snelle sloop van de vervallen lood sen. De gemeente Borsele kan dat echter niet afdwingen. De constructie van de loodsen is nog niet slecht genoeg om handha vend op te treden, staat in de me mo aan de gemeenteraad. Trillende buikspieren op Dancetoer 12 en 13 aasiasgasggggBagaiiiggasg^ffgiggiaiaagsgazKgaM^^ GOES - De Zomermarkt in het binnenplein niet z'n goed strandweer. Dat kwam de organi- houtsnijder met de zogenaamde 'paerde-mes- maakt en er konden oud-Hollandse spellen van het Ambachtscentrum in Goes kwam za- satie goed uit want daardoor kwamen nog sen', een kralenbreister en enkele kant- worden gespeeld. De ateliers waren zaterdag terdag eigenlijk best wel goed uit. Na een best veel mensen een kijkje nemen. Er waren klosters. ook geopend. foto Willem Mieras week veel zonneschijn was zaterdag eigenlijk Zeeuwse streekproducten te zien, er was een Bij de ingang werden Zeeuwse babbelaars ge- zie ook video op www.pzc.nl/video MMHHMMaaHBMnBMHHHBHHHnmnMaMaHnHMHRBaaaHaHHHaBnaBaBaHHHBn ngBBaBnaBHaHHaaBBHBBmanRnaaHaHaManMHHMHBBBBii GOES Vakantie pakt duur uit voor Duitse toerist Op de A58 ter hoogte van Goes is zaterdagmorgen rond 09.30 uur een toerist uit Worms (D) aange houden voor rijden onder invloed. Hij had 1V2 maal de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken, kreeg een rijverbod tot 12.02 uur en een boete van 550 euro. De man was tien dagen op vakan tie in Nederland en had al een aan tal bekeuringen op zak. KNOKKE-HEIST Meeuwen teisteren Belgische kust Aan de Vlaamse kust regent het al weken klachten over agressieve meeuwen, die mensen aanvallen en het eten uit hun handen of van hun bord pikken. Een aantal Vlaam se kustgemeenten werkt momen teel een actieplan uit om de meeu wen te bestrijden. De gekste maat regelen worden geopperd, waaron der een opgezette vos en telegelei- de autootjes. RENESSE Vakantieganger beroofd van gsm Een 16-jarige jongen uit Waspik is in de nacht van vrijdag op zaterdag op brutale wijze van zijn mobiele telefoon beroofd. Met een vriend liep hij, met de fiets in de hand, rond half drie over de Recreatiever- deelweg bij Renesse. Een auto, met daarin vier personen, stopte plotse ling. Eén van hen pakte de mobiele telefoon van de jongen af waarna ze hard wegreden. Het was een komen en gaan op de af deling cardiologie in Goes. Bijna ge lijktijdig betraden twee mannen van middelbare leeftijd de ECG-ruimte. De één wist wat hem te doen stond. De ander, kennelijk voor de eerste keer, zat vol met vragen zo was dui delijk te horen door de dunne wand jes van de onderzoeksruimte. Vragen die in hoog tempo werden afgevuurd met een volume, dat hardhorendheid deed vermoeden. De verpleegkundi ge werd regelmatig onderbroken met: 'wah sei jie'. Tactisch vroeg ze of het geen tijd werd voor een ge hoorapparaat. Antwoord: ,,'t Èk a lank a!"Maar doordeweeks lag het in de kast. „Wah kiek jie noe? Aoltied, da kost vees-te-diere!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61