'Volop interesse voor Business Park' SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Tip? redactie@pzc.nl Zunig MAANDAG 30 juli 2012 11 Hier boeren is niet altijd nadelig 12 en 13 Bouw van nieuw kantorencomplex kan volgens initiatiefnemers al in 2013 van start door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Als het de initiatiefne mers meezit, begint begin volgend jaar de bouw van een nieuw kanto rencomplex op het Business Park in Zierikzee. 'Business Kantoor Zierikzee' moet naast het kantoor van Syntess Software aan de Gou wepoort verrijzen en plaats bie den aan verschillende bedrijven. Eén van de initiatoren is Leon de Bonte. „Samen met een andere partij zijn we binnen de VOF Busi ness Kantoor Zierikzee bezig met de realisatie van twee kantoorpan den. Bedrijven kunnen daar een deel van kopen of huren. De wel standscommissie is positief over de tekeningen. Momenteel leggen we de laatste hand aan de brochu re voor het project." Met verschillende bedrijven, die nu nog gevestigd zijn in de binnen stad van Zierikzee, zijn al gesprek ken gevoerd. „Eén bedrijf heeft he le serieuze interesse om het voor ste gebouw helemaal betrekken", zegt makelaar Lennard Sturm. In totaal heeft hij met vijftien ver schillende ondernemers gespro ken. „Denk daarbij aan dienstverle ners als een accountant, een archi tect, eén bouwkundig bureau, be drijven uit de creatieve sector." Concreet hebben volgens Sturm ook ABN Amro en Rabobank inte resse getoond. Volgens Sturm is verhuizing naar het Business Park mede aantrekke lijk omdat de nieuwe kantoren energieneutraal moeten worden. „Bedrijven zitten nu vaak nog met hoge stookkosten in de monumen tale panden met hoge plafonds." Een ander punt is dat het Business Park met de auto beter bereikbaar is dan de binnenstad. Wethouder Ad Verseput. (WD, economie) juicht de ontwikkelin gen toe. „Van wat ik gezien heb word ik enthousiast." Hij is niet bang voor leegstand in de binnen stad. „Ik denk dat we juist twee vliegen in één klap kunnen slaan door de panden die bedrijven ver laten een andere bestemming te ge ven", zegt hij. Het bedrijfsverzamelgebouw zou de derde 'bewoner' van het Busi ness Park worden. Voor de ge meente zou verkoop van een per ceel een opsteker zijn. „Anders kost het ons elk jaar geld", zegt Verseput. Onlangs heeft; de ge meente een groot nieuw stuk bouwrijp laten maken. De nieuw bouw van Modebedrijf O'Moda be gint na de zomervakantie. Voor het voorste gebouw van 'Business Kantoor Zierikzee' is al een serieuze kandidaat. Het andere gebouw wordt zo gebouwd dat gebruikers een eigen smoel kunnen krijgen. wÈsmmm RENESSE Vakantieganger beroofd van gsm Een 16-jarige jongen uit Waspik is in de nacht van vrijdag op zaterdag op brutale wijze van zijn mobiele telefoon beroofd. Met een vriend liep hij, met de fiets in de hand, rond half drie over de Recreatiever- deelweg bij Renesse. Een auto, met daarin vier personen, stopte plotse ling. Eén van hen pakte de mobiele telefoon van de jongen af waarna ze hard wegreden. ZIERIKZEE Aarnoudse tijdelijk raadslid Christenunie Peter Aarnoudse uit Bruinisse is vanaf 30 augustus tijdelijk gemeen teraadslid voor de Christenunie. Hij vervangt Erika Capelle, die zwangerschapsverlof heeft. Wim Dorst, het tweede raadslid van de Christenunie, neemt het fractie voorzitterschap over van Capelle. Aarnoudse is nu plaatsvervangend commissielid en draait mee in de schaduwfractie van zijn partij. RENESSE Dure vakantie voor Duitse toerist Een Duitse toerist heeft in tien da gen vakantie in Nederland al heel wat boetes opgelopen. In Nijmegen kreeg hij twee parkeerboetes en de politie slingerde hem in Renesse op de bon voor slapen in de auto. Zaterdagmorgen werd hij op de A58 ter hoogte van Goes aangehou den voor rijden onder invloed. Hij had anderhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Het was een komen en gaan op de af deling cardiologie in Goes. Bijna ge lijktijdig betraden twee mannen van. middelbare leeftijd de ECG-ruimte. De één wist wat hem te doen stond. De ander, kennelijk voor de eerste keer, zat vol met vragen zo was dui delijk te horen door de dunne wand jes van de onderzoeksruimte. Vragen die in hoog tempo werden afgevuurd met een volume, dat hardhorendheid deed vermoeden. De verpleegkundi ge werd regelmatig onderbroken met: 'wah sei jie'. Tactisch vroeg ze of het geen tijd werd voor een ge hoorapparaat. Antwoord: ,,'tÈk a lank a!"Maar doordeweeks lag het in de kast. „Wah kiek jie noe? Aoltied, da kost vees-te-diere!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53