penvallend handdoekje 5 Nieuwe zomerploeg Adriënne Martijn Ellen Sarina maandag 30 juli 2012 Voor Correlli, Karen, Ellen en Lilian zit het werk voor de zomerkrant er op. Het viertal gaat, na ruim vier weken, genieten van een welverdiende va kantie. Halverwege de zomer worden zij opgevolgd door ons, een nieuwe ploeg zomerkrantmedewerkers. We stellen ons hieronder aan u voor. Voor u als lezer verandert er niets. De inmiddels vertrouwde rubrie ken blijven bestaan. Daarnaast gaan we natuurlijk op zoek naar de leukste, meest interessante en spannendste uitjes in en rond Zee land. We hebben er zin in! achtige steegjes en het oorlogsverleden. Vertrek vanaf het bordes van het stadhuis op de Markt om 13.30 uur. Meelopen kost 4,75 euro; kinderen tot en met 12 jaar en 65-plussers 4,25 euro; kinderen tot en met '5 jaar gratis. NOORD-BEVELAND Amusefietstocht. Op een leuke en sportieve manier kennismaken met de regio en de lokale horecabedrij ven. De route is zelf te bepalen, maar leidt sowieso langs verschillende restaurants en café's. Daar kunnen amusebonnen worden ingeleverd, waarna een heerlij ke traktatie volgt: broodje, ijsje, salade... De kaart kost 17,50 euro. Starten is de hele dag mogelijk bij meer dere horecagelegenheden op het eiland. NOORDWELLE Openstelling Corneliuskerk. Naast het gebouw is ook een foto-expositie te zien over de kerk en het dorp. Open tussen 10.00 uur en 17.00 uur. OOSTBURC Streekproductenmarkt op het raadhuisplein, vanaf 10 uur. OOSTKAPELLE Knutselen met schelpen bij museum Terra Maris. Iede re maandag in juli en augustus krijgen kinderen van 6 tot 12 jaar na een bezoekje aan de wisseltentoonstel ling 'Naar 't strand' uitleg over schelpen. Ooit waren de schelpen immers huizen van allerlei dieren met ie der een eigen manier van leven in het zand, de stenen glooiing of op de strandpalen.'Na de uitleg mag er ge knutseld worden met schelpen. Deelname €5,50.Aan- vang 11 uur. Adres: Duinvlietsweg 6. Zomerbingo van de lokale voetbalvereniging. Elke maandagavond om 19.30 uur in ontmoetingscentrum De Halve Maan aan de Schoolstraat. Aanvang 19.30 uur. RENESSE Kermis, vanaf 11 uur. RETRANCHEMENT Speuren op het boerenerf, iedere maandag in juli en augustus voor kinderen van 5 tot 8 jaar. Deelnemers krijgen opdrachten en doen boerderijspelletjes. Aan vang 13.30 uur. Ouders mogen ook mee. Meedoen kost 5 euro per kind, inclusief boerenpicknick. Adres; Braamdijk 21. Aanvang 13.30 uur. SINT ANNA TER MUIDEN Openstelling van de hervormde kerk, waar onder meer de expositie Hemelsbreed te zien is. Ook de to ren is te beklimmen. Open van 14.00 uur tot 17.00 uur. SINT ANNALAND Zeehondensafari met de Frisia. Het is laag water, dus de zeehonden liggen op de zandbanken te luieren in de Ooster- schelde. Vertrek om 18.30 uur in de ha ven. SLUIS Rondleiding op struisvogelboerderij Monnikenwerve. Informatieve uitleg over de intrigerende struisvogel. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaderen, veren en documentatie. Doorlopend van 11.00 uur tot 15.30 uur. Adres: Hogeweg 1 WESTENSCHOUWEN Ommetje 'Het laatste karrespoor op Schouwen'. Wan delaars verkennen het laatst overgebleven karrespoor op het eiland. Uitzicht over de polder en een doorkijk je naar de bosrand. Vertrek bij het trampolinecentrum op het grote parkeerterrein bij de rotonde, tussen 11.00 uur en 18.00 uur. WESTKAPELLE Roofvogelshow op de parkeerplaats aan de Joosses- weg. Aanvang 14 uur. ZIERIKZEE Openstelling Gasthuiskerk uit 1613, aan het Haven plein. Voor kinderen is er een speurtocht door de kerk. Open van 13.30 uur tot 16.30 uur. ZOUTELANDE Olympische Spelen: meedoen aan sport en spel. Aan de Langstraat, vanaf 10 uur. Bekijk de volledige agenda op www.vwzeeland.nl. U kunt daar ook evenementen toevoegen. Naam: Adriënne van der Werf Leeftijd: 20 Woonplaats: Kloetinge Ik ben een tweedejaars Fashion Branding student aan het Amster dam Fashion Institute (AMFI). Ik houd van de Zeeuwse zomer, kunst en koken. Daarnaast ben ik ook veel te vinden op muziekfestivals. Zee land geeft me de rust die in Amster dam soms ver te zoeken is. Naam: Martijn de Koning Leeftijd: 33 Woonplaats: Heinkenszand In het normale leven schrijf ik van uit Terneuzen voor de regioredactie Zeeuws-Vlaanderen van de PZC. Na zeven jaar 'gewoon' journalistiek werk zie ik een maandje coördinatie bij de zomerkrant als een leuke en leerzame ervaring. Alleen maar schrijven over leuke dingen: dat moet wel verfrissend werken! Naam: Ellen Nieuwenhuijze Leeftijd: 23 Woonplaats: Oostburg Als studente Journalistiek in Leiden is de zomerkrant het ideale vakantie baantje. Ik vind het heerlijk om mijn zomer in Zeeland door te brengen en tegelijkertijd bezig te zijn met schrijven. Na werktijd lekker naar het strand (met of zonder paard) of een drankje doen met vrienden. Naam: Sarina Oosse Leeftijd: 21 Woonplaats: Middelburg Ik ben vierdejaars studente Commu nicatie aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Schrijven is één van mijn passies en daarom vind ik het ontzettend leuk voor de zomerkrant te werken. Naast schrijven houd ik van hockeyen bij HC Walcheren en knuffelen met mijn hondje Coco. Dus dat loopt gewoon door. 's Ochtends, voordat ik hier begin, werk ik voor mijn te- gelbedrijf." In eerste instantie keken Theo en Silvan naar een strandpaviljoen bij Cad- zand, maar dat ging niet door. Tijdens een tegelzetklus raakte hij aan de praat met René Blankenstein, eigenaar van het naastge legen strandpaviljoen Beachhouse 25. „Hij zei: 'Goh, ik weet nog wel wat. Heb je wat met naturisme?' We zijn meteen begonnen en draaien nu onze tweede zomer." Het pa viljoen is in het zomerseizoen iedere dag om 10 uur open. De keuken sluit om 20 uur. Natuurlijk zijn niet alle gasten naturisten. „Ongeveer 35 procent van de mensen zit aangekleed op het terras. Dat kan ook. De meeste van onze naakte gasten vinden dat geen enkel probleem. Zij vinden het juist leuk dat mensen daar open voor staan." In principe is de ongeschreven regel dat na turisten met een handdoekje rond hun mid del het paviljoen op komen. Silvan: „Maar als dat handdoekje dan open valt wanneer ze gaan zitten, dan doen wij daar niet moeilijk over. Het is hier self service. Soms laat iemand zijn handdoekje op een stoel liggen om zijn plekje bezet te houden, terwijl hij naakt naar de bar loopt om een biertje te halen. Dat hou je toch niet tegen." Strandpaviljoen Croede, gelegen bij duinovergang 24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49