De beste stuurlui staan aan wal 2 I Druk op zoek naar een slaapplek maandag 30 juli 2012 Zomer in Zeeland, dat betekent topdrukte op land én water. Een beetje vertraging moet je, óók als schipper, voor lief nemen. Om dat zoveel mogelijk te beperken, zet Rijkswaterstaat op een aantal sluizen stewards in. Het perfecte zomerbaantje op een plek waar meer gebeurt dan dat je in eerste instantie zou denken. door Adriërnme van der Werf De zon schijnt fel en er staat een flink briesje, voor veel schippers genoeg re den de Oosterschel- de op te gaan. In de Zandkreek- sluis bij Kats is het een drukte van jewelste. Randy (19) staat met zijn portofoon in de hand bij de sluis. „Zo ver mogelijk door naar vo ren", roept hij naar het zojuist bin nengevaren jacht. De stuurman volgt braaf, waarop een 'Super, dankjewel!' volgt. „Dit is mijn leuk ste en meest relaxte baantje tot nu toe, veel vrijer dan horeca waar ik voorheen werkte, lekker bij het wa ter en de natuur", vertelt Randy. In juli en augustus worden rond de sluizen stewards ingezet. Zij zor gen voor een snelle doorstroming en persoonlijk contact met de re creatievaart. Rijkswaterstaat, ver antwoordelijk voor de sluizen, is al enige tijd bezig met het modernise- 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' van hun woonplaats in Duits land is. In het verleden zijn de twee al eens in Domburg, Koudekerke en Vlissingen ge weest. Kerstin vond Koudekerke erg leuk om te bezoeken. „Alles is zo schattig daar!", zegt ze verte derd. „En het strand is er erg fijn. We zijn oök eens in Vlissin gen op de boulevard geweest maar de gebouwen zijn daar vrij groot, dat vind ik niet. mooi." Over Middelburg is het duo erg te spreken. „De huisjes zien er zo lief uit en staan knus naast el kaar gebouwd, dat vind ik heel sfeervol. In Duitsland zijn de huizen veel kolossaler", zegt Julian. „De mensen zijn ook heel vriendelijk", voegt Kerstin toe. „We hebben van een me vrouw een boekje gekregen met allemaal hotels in Middelburg, ze wilde meteen bellen om te vragen of er nog ergens plek is. Hopelijk vinden we nog een bed voor vanavond!" ges van de kleine winkeltjes. Het jonge koppel Kerstin en Julian steekt er een beetje bij af, zoekend lopen ze met een hotel- gids in de hand. „Vanmorgen om zes uur zijn we met de auto weggereden uit Keulen", vertelt Julian. „Nu zijn we op zoek naar een slaappplek. Het leek ons makkelijk die te vinden, maar dat valt tegen, het is overal nogal druk!" Het stel is voor vier dagen in Zee land, dat maar drie uur rijden Kerstin en Julian door Sarina Oosse Het is druk in de Lange Viele in Middelburg. Toeristen lopen relaxed met een ijsje in de hand en kij ken hier en daar eens in de etala PASPOORT Naam: Julian en Kerstin Woonplaats: Keulen Gespot: In het centrum van Mid delburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46